آمبره ناخن چیست و چگونه ناخن را آمبره کنیم؟

یکی از ترفندهای جذابی که برای آراستن ناخن ها استفاده می شود، آمبره ناخن می باشد. این تکنیک یکی از جذاب ترین و مدرن ترین مدل های دیزاین ناخن محسوب می شود که به شدت ترند شده است. آمبره طرفداران زیادی پیدا کرده است و همه بانوان دوست دارند که برای یکبار هم که شده آن را تجربه کنند. بهتر است بدانید که اصلا آمبره چیست و چگونه انجام می گیرد.

 

آمبره ناخن به چه معناست؟

به نوعی خاصی از طراحی و دیزاین ناخن که به روی لمینت پیاده و اجرا می شود، آمبره می گویند. این روش از طراحی فوق العاده ای برخوردار گشته است و توسط هر ناخن کاری قابل اجرا نیست. پس کسی که در این زمینه فعالیت می کند، قطعا یک ناخن کار حرفه ای می باشد.

طراحی آمبره به این صورت است که هر رنگی به راحتی روی ناخن قابل اجرا می باشد. به این ترتیب، انتهای ناخن ها تیره و هر چه به سمت نوک ناخن می رود، روشن تر می شود. این ترکیب جذاب و متفاوت از دیزاین ناخن است که باید زیر نظر یک سالن حرفه ای صورت بگیرد.

در این ترفند، ابزارهای مهمی مورد نیاز است تا بتوان آمبره را به بهترین شکل اجرا کرد. از جمله مهمترین این ابزارها، اسفنج، لاک ژل پایه ثابت همه ترفندهای کاشت ناخن و قلم آمبره می باشد. آمبره از ماندگاری بالایی بهره مند است و می توانید تا زمان نیاز به ترمیم ناخن ها از آن لذت ببرید.

 

روش انجام آمبره به چه صورت است؟

قبل از شروع کار آمبره ناخن، بهتر است که ابزارها و تجهیزات نام برده شده را آماده کنید. سپس وقت آن رسیده است که برای طراحی آمبره وارد عمل شوید. این دیزاین به مهارت و دقت خاصی نیازمند است و به کشیده و جذاب تر شدن ناخن های شما کمک می کند.

انتخاب رنگ لاک

انتخاب رنگ از مهمترین مراحل آمبره محسوب می شود. پس باید به سراغ دو رنگ نزدیک به هم بروید که یکی تیره و دیگری روشن می باشد. به این ترتیب، بعد از انجام کاشت، هر دو رنگ لاک یکی از بالا و دیگری از پایین به روی ناخن اعمال می شوند.

استفاده از اسفنج

وقت آن رسیده است که خط مرزی بین دو رنگ لاک را به وسیله یک اسفنج فید کنید. این کار به دقت زیادی نیازمند است تا ترکیب رنگ ها به درستی صورت بگیرد و لاک شما خراب نشود. پس این کار باید به صورت ضربه ای صورت بگیرد.

قلم آمبره

اینجاست که قلم آمبره وارد عمل می شود. به کمک این قلم مخصوص می توانید طراحی های ساده و جذابی را به روی ناخن ایجاد کنید. بعد از محو شدن رنگ ها می توانید طرح خود را به روی آن اجرا کرده و منتظر خشک شدن آن باشید.

لاک ژل

در نهایت لازم است که برای تثبیت آمبره ناخن، از یک لاک ژل استفاده کنید. در اینجا، باید برای خشک شدن لاک ژل از دستگاه یو وی استفاده کنید. این لاک ماندگاری کاشت شما را بالا برده و کمک می کند تا آمبره ناخن تا زمان نیاز به ترمیم آسیب نبیند.

 

آیا امکان آمبره کردن ناخن در منزل وجود دارد؟

از آنجایی که آمبره ناخن نیاز به مهارت و ابزارهای خاصی می باشد، در صورتی که ناخن کار شما از مهارت کافی بهره مند باشد، می توانید به راحتی فرآیند آمبره را انجام دهید. در غیر این صورت بهتر است که به یک سالن آرایشی معتبر مراجعه کنید.

آمبره کردن ناخن به راحتی ممکن نیست و نیاز به تخصص و آموزش دارد. بنابراین بهتر است که بدون داشتن تخصص کافی دست به چنین کاری نزنید. چرا که ممکن است سلامت ناخن های شما به خطر افتد. استفاده از محصولات آمبره با کیفیت بسیار حائز اهمیت می باشد.

چرا که از بروز مشکلات عفونتی و پوستی در ناخن جلوگیری می کند. به همین دلیل است که تنها یک سالن آرایشی معتبر از عهده انجام آن بر می آید.

 

کلام آخر

از جذاب ترین روش های دیزاین ناخن، همانطور که یکبار به آن اشاره شد، آمبره می باشد. این ترفند خاص و زیبا با مهارت کافی قابل اجرا است. بهتر است که برای انجام آمبره، یک تصمیم هوشمندانه گرفته و به یک ناخن کار حرفه ای و کاربلد مراجعه کنید.

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *