اصول و تکنیک گریم و متعادل سازی صورت

از ترفندهای مهم آرایشی که کمک می کند تا بتوانید تغییر اساسی در چهره خود ایجاد کنید، یادگیری اصول و تکنیک های گریم می باشد که باعث می شود تا متعادل سازی خاص و منحصر به فردی را در چهره خود ایجاد کنید. به این ترتیب بهتر است که با این اصول آشنا شوید تا بتوانید در بهترین شکل ممکن گریم را تجربه کنید.

7 اصول و تکنیک مهم برای گریم و متعادل سازی چهره

بهتر است بدانید که میکاپ صورت با گریم فرق زیادی با یکدیگر دارند. چرا که قرار است با گریم چهره ای جدید و جذاب تر داشته باشید. همچنین تکنیک گریم به شما کمک می کند تا نواقص پوستی خود را از بین ببرید و جوان تر به نظر برسید.

به  همین دلیل است که با انواع اصول و تکنیک گریم و متعادل سازی صورت می توانید به یک میکاپ آرتیست حرفه ای تبدیل شوید و برای مهمانی خودتان آماده‌شوید. این اصول به شرح موارد در زیر هستند که نقش مهمی را در زیبایی و جذابیت بیشتر چهره شما بازی می کنند.

1.     آماده‌سازی پوست

قبل از آنکه بخواهید گریم و متعادل سازی صورت را انجام دهید، بهتر است که پوست خود را برای میکاپ آماده کنید. در این زمان، لازم است تا به صورت کامل صورت خود را به همراه یک شوینده مخصوص بشویید، سپس لایه برداری کنید و به وسیله تونر به شکل عمقی پاکسازی کنید.

در این مرحله همچنین اگر پوست خشکی دارید، می توانید از ماسک های آبرسان برای مرطوب تر شدن پوست استفاده کنید تا گریم شما در بهترین شکل اجرا شود. کرم های مرطوب کننده و آبرسان نیز در این زمان می توانند استفاده شوند.

2.     شناخت نوع چهره

برای متعادل سازی صورت و گریم حرفه ای، باید بتوانید در ابتدا بعد از آماده سازی پوست صورت، نوع چهره خود را شناسایی و بررسی کنید. چرا که باید در این مرحله بررسی کنید که به مدل صورت، چشم ها، بینی و لب های شما چه نوع گریم و میکاپی می آید.

به این صورت که افرادی که دارای صورت های کشیده می باشند، باید به سراغ سبک آرایشی بروند که صورت آن ها را کمی گردتر نشان دهد و این برای افراد دارای صورت گرد، کاملا برعکس صدق می کند. به  همین دلیل است که از جمله مهمترین اصول در گریم و متعادل سازی چهره، شناخت نوع چهره می باشد.

3.     پوشاندن نواقص چهره

وجود لک های پوستی، ماه گرفتگی، چاله های جوش، آکنه و … از مهمترین نواقص پوست محسوب می شوند که باید به وسیله کانسیلر آن‌ها را بپوشانید. به این صورت می توانید با یک روش صحیح، ابتدا نواقص پوستی خود را از بین ببرید تا بتوانید گریم خود را به شکل حرفه ای انجام دهید.

4.     متعادل سازی ابرو

از مهمترین آیتم های چهره که نقش مهمی را در زیبایی شما بازی می کند، ابروها هستند. به این منظور باید بتوانید به قرینه و متعادل سازی ابروهای خود کمک کنید. در این روش، باید نواقص ابرو را به کمک سایه ابرو، مداد یا ریمل پوشش بدهید و سپس تاج ابرو و دنباله آن را متعادل کنید.

5.     ایجاد برجستگی های گونه و لب

برای آنکه بتوانید گونه هایی برجسته و لب هایی زیباتر داشته باشید، می توانید از کانتور و هایلایت در این مرحله از رعایت اصول و تکنیگ گریم و متعادل سازی صورت استفاده کنید. در این زمان می توانید گونه هایی برجسته تر و لب هایی خوش فرم و زیبا تر داشته باشید که گریم شما را زیباتر کنند.

6.     متعادل سازی بین چشم ها

برای آنکه بتوانید چشم هایی با حالت یکسان داشته باشید، باید از ترفند سایه استفاده کنید. به این صورت می توانید فرم یکسانی به دو چشم خود ببخشید و به وسیله کانسیلر سیاهی و گودی زیر چشم ها را از بین ببرید.

کلام آخر

برای آنکه بتوانید یک گریم عالی داشته باشید، رعایت اصول مهمی حائز اهمیت است. بر این اساس، می توانید همیشه خاص و زیبا به نظر برسید و در جشن و مهمانی ها، میکاپی بی نقص و جدید داشته باشید. تنها کافی است در کنار رعایت اصول، از ترکیب رنگ و سبک میکاپ و گریم صحیح با توجه به نوع چهره خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *