دکلره مو و روش های انجام آن

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا موهای خود را به رنگ دلخواه درآورید، دکلره کردن مو می باشد. بهتر است که قبل از اقدام برای دکلره کردن مو، ابتدا راجع به ماهیت آن اطلاعات لازم را به دست آورید. به این صورت می توانید با آگاهی کامل برای انجام این کار اقدام کنید. دکلره یک روش بسیار محبوب می باشد که تنوع چشم گیری در ظاهر شما ایجاد می کند. بهتر است با دکلره مو و روش های انجام آن آشنا شوید.

دکلره چیست؟

به صورت کلی، بلچینگ یا دکلره مو به فرآیندی اختصاص پیدا می کند که در آن رنگدانه های طبیعی مو از دست رفته و روشن می شوند. به این ترتیب می توانید به راحتی هر رنگی را به روی دکلره پیاده کنید و به رنگ مورد نظر خود تغییر دهید.

انجام هر گونه رنگ فانتزی و یا هایلایت و مش، نیازمند دکلره کردن مو می باشد تا بتواند رنگ مورد نظر شما را ایجاد کند و به نتیجه دلخواه برساند. انجام دکلره در واقع به زیباتر شدن موهای شما کمک کرده و از بهترین روش ها در بین بانوان و حتی آقایان می باشد که از آن استفاده می شود.

مهمترین اصول دکلره مو چیست؟

دکلره کردن موها، با توجه به اینکه بسیار رایج شده است، به مهارت ویژه نیاز دارد. چرا که دکلره در عین حال که می تواند موهای شما را زیبا و جذاب کند، اگر به درستی انجام نشود، باعث سوختن موها و ایجاد آسیب جدی به تارهای مو می شود.

به همین دلیل است که دکلره باید زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای و کاربرد در یک سالن آرایشگاهی معتبر انجام بگیرد. از جمله مهمترین روش های دکلره کردن، که در مرحله ابتدایی حائز اهمیت است، شناخت پایه مو می باشد.

پس زمانی که بتوان پایه اصلی مو را به خوبی تشخیص داد، با ترفندهای ویژه می توان دکلره را به خوبی اجرا کرد و رنگ مورد نظرا را به روی آن اعمال نمود. شناخت پایه مو به این معناست که برای نمونه، رنگ بلوند روشن و طلایی، به پایه های زرد، سفید و زرد روشن نیازمند هستند.

این مرحله جزو مهمترین مراحل شروع دکلره می باشد که اهمیت به آن نتیجه ای چشم گیر برای شما به همراه دارد. پس به جرئت می توان گفت کسی که به دکلره و روش های انجام آن تسلط نداشته باشد، به هیچ عنوان نمی تواند رضایت شما را جلب کند.

روش انجام دکلره به چه صورت است؟

با توجه به تنوع زیاد روش های دکلره کردن مو، نمی توان برای آن یک روش ثابت در نظر گرفت. هر سالن آرایشگاهی با توجه به مهارت خود از ترفندهای خاصی در این زمینه استفاده می کند. اما بهتر است بدانید که از رایج ترین روش های انجام آن، استفاده از فویل و کلاه می باشد.

در هر دو روش، ابتدا باید موها کاملا شانه شده و گره ای نداشته باشند. روش کلاهی معمولا برای زمانی که قصد دکلره کردن برخی از تارهای مو وجود داشته باشد، مانند مش و هایلایت به کار برده می شود. در روش فویل اما حجم زیادی از موها دکلره می شوند و به صورت دسته دسته درون فویل قرار می گیرند.

عوارض انجام دکلره بدون مهارت کامل چیست؟

همانطور که یکبار به این موضوع اشاره شد، دکلره باید زیر نظر افراد ماهر و کاربرد انجام بگیرد. در غیر این صورت عوارض زیادی به همراه خواهد داشت که شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

  • استفاده از مواد با کیفیت پایین به منظور کاهش قیمت برای مشتری
  • ضعیف شدن تارها مو و ریزش شدید آن ها
  • نازک شدن و حالت کشسانی پیدا کردن موها
  • ایجاد خشکی و وزی در ساقه مو
  • التهاب و سوزش در کف سر
  • کاهش رشد مو
  • تغییر حالت اولیه موها و خراب شدن آن
  • در برخی از مواقع مجبور به کوتاه کردن موهای دکلره شده

کلام آخر

دکلره مو و روش های انجام آن، از اهمیت زیادی بهره مند هستند. به این ترتیب بهتر است که انجام آن را به یک سالن آرایشگاهی معتبر واگذار کنید. به این صورت می توانید موهایی شاداب، درخشان و خوش رنگ داشته باشید. از حساس ترین روش های رنگ کردن مو، دکلره می باشد که نیاز به مهارت و تکنیک های خاص خود دارد.

برای مشاهده دوره های آموزشی در اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *