روتین مراقبت از مو جهت جلوگیری از ریزش مداوم

از آنجایی که داشتن موهای درخشان، زیبا و پرپشت از آرزو همه افراد محسوب می شود، بهتر است که روتین مراقبتی از موها را در روزمره خود قرار دهید. چرا که می توانید با این روتین به ریزش موهای خود پایان دهید و موهای خود را تقویت کنید. این روتین نقش به سزایی را در رشد و بهبود سلامتی موها بازی می کند.

مراحل گام به گام مراقبت از موها برای جلوگیری از ریزش

برای آنکه بتوانید سلامت موهای خود را بار دیگر به دست آورید، بهترین کار انجام مراقبت های لازم است. به این صورت بهتر است که گام با گام با مراحل ذکر شده در زیر عمل کنید. به این صورت می توانید با گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد یک نتیجه چشم گیر باشید.

این روتین مراقبت از مو، برای کسانی که با ریزش مداوم موها و آسیب پذیری تارهای مو همراه هستند مناسب است و به این دغدغه پایان می دهد. مراحل مهمی که بهتر است به آن ها عمل کنید، شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

پاکسازی مو

قبل از شروع روتین مراقبتی، باید پاکسازی موها را انجام دهید. پاکسازی در واقع به اولین مرحله اختصاص پیدا می کند. در این ترفند، باید به تمیزی موهای خود اهمیت داده و آن را به صورت دوره های منظم شستشو دهید. بهتر است که استفاده از شامپوهای مناسب پوست سر و جنس مو در کیفیت درجه یک تهیه شوند تا موهای شما تقویت شود.

در این مرحله، بهتر است توجه کنید که شستن موها باید با آب ولرم صورت بگیرد. چرا که آب خیلی سرد یا خیلی گرم به هیچ عنوان برای پوست سر و موها مناسب نیست و دمای آب باید مناسب باشد تا رطوبت مو از بین نرود.

ماساژ درمانی با روغن

ماساژ کف سر و موها به کمک روغن های گیاهی مخصوص از جمله مهمترین مراحل در روتین مراقبت از موها محسوب می شود. در این مرحله می توانید به مرور زمان از خشکی و وزی موهای خود خلاص شوید. همچنین روغن ها می توانند در بهبود بخشیدن کوتیکول بیرونی مو نقش مهمی را بازی کنند.

علاوه بر موارد ذکر شده، ماساژ با روغن باعث می شود تا افزایش گردش خون در سر بهتر شده و رشد موها بهبود بخشد. همچنین از ریزش موها به مرور زمان جلوگیری کرده و تارهای مو را مقاوم و محکم می کند.

اهمیت استفاده از ماسک مو

وقت آن رسیده است که اهمیت به ماسک مو را جدی بگیرید. استفاده از ماسک مو باید با توجه به جنس مو و میزان آسیب دیدگی موها صورت بگیرد. به این ترتیب می توانید با کمک استفاده از بهترین ماسک موها، به ریزش موهای خود پایان دهید. همچنین می توانید به حالت پذیری و درخشانی موهای خود کمک کنید.

ترمیم مو آسیب دیده

تقویت تارهای مو آسیب دیده از اهمیت زیادی بهره مند است. شاید بگویید که چطور می توان این کار را انجام داد. بهتر است بدانید که انواع ترکیبات مغذی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید موهایی نرم داشته و به ترمیم موهای آسیب دیده کمک کنید.

در این مرحله از  روتین مراقبت از مو جهت جلوگیری از ریزش مداوم ویتامین ها و مواد مغذی لازم جذب مو شده و به مروز زمان، موهایی سالم و زیبا خواهید داشت.

تقویت موهای آسیب دیده

انواع سرم های مو وجود دارند که از ترکیبات قوی برای پوست سر و تار مو بهره مند هستند. به این صورت با قرار دادن آن ها در روتین مراقبتی می توانید به درمان موهای آسیب دیده پرداخته و به ریزش موها پایان دهید.

نکات مهم در روتین مراقبت از موها

رعایت یکسری نکات در این روتین بسیار اهمیت دارند که به صورت زیر هستند:

  • انواع محصولات مراقبت از مو، باید با توجه به چرب، خشک و یا معمولی بودن مو تهیه شوند.
  • استفاده از محصولات با کیفیت درجه یک توصیه می گردد.
  • از خشک کردن موها با سشوار خودداری کرده و اجازه دهید با هوای محیط خشک شوند.
  • به صورت منظم نوک موهای خود را کوتاه کنید.
  • استفاده از مکمل های لازم را فراموش نکنید.
  • در صورتی که هر یک از روش ها پاسخ گو نبود و با ریزش شدید همراه بودید، حتما با پزشک مشورت کنید.

کلام آخر

مراقبت از موها باعث می شود تا حتی در سنین بالا نیز موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید. تنها باید روتین مراقبت از موها را به صورت منظم انجام دهید.

دوره های موثر:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *