طرز تهیه حنا برای طراحی روی پوست

حنا از دسته موادی است که از قدیم الایام به منظور تقویت پوست استفاده می شد. نکته مهمی که حائز اهمیت است، طرز تهیه حنا برای طراحی روی پوست می باشد که با توجه به اصول خاصی که از آن ها بهره مند است، ساده و راحت می باشد. این محصول به عنوان یک ترفند عالی برای تاتو موقت به کار برده می شود که هیچ آسیبی برای پوست به همراه ندارد و یک ماده کاملا گیاهی و با فواید زیاد است.

 

آموزش کامل درست کردن حنا

حتما بارها شاهد این بوده اید که مادرانتان از حنا برای مو و پوست خود استفاده می کنند. پس قطعا نحوه آماده کردن آن را نیز دیده اید. درست کردن حنا ساده و راحت است و بدون داشتن مهارت خاصی می توانید آن را آماده کنید.

برای آن که بتوانید به بهترین شکل این کار را انجام دهید، طرز تهیه حنا برای طراحی روی پوست را به صورت گام به گام برای شما بیان می کنیم. این آموزش به شرح موارد ذکر شده در زیر است:

تهیه کردن حنای مناسب

ابتدا باید به سراغ خرید یک حنا مناسب بروید که کیفیت درجه یکی داشته باشد و بتواند از ماندگاری مناسبی برخوردار باشد.

ترکیب خمیری حنا + آب لیمو

در این مرحله وقت آن رسیده است که مقدار مناسبی از حنا را با آب لیمو ترکیب کنید. باید توجه داشته باشید که حنای ترکیب شده خیلی شل نشود و به صورت خمیری شکل در آید.

استراحت به حنا

حنا آماده شده را درون ظرفی ریخته و به روی آن یک کیسه فریزر قرار دهید تا استراحت کند. مدت زمان دقیقی برای استراحت دادن به حنا مشخص نشده است.

استفاده از حنا به کمک قیف

انواع قیف های طلقی و یا پارچه ای برای استفاده از حنا موجود هستند. پس بهتر است که برای استفاده راحت ابتدا حنا را درون قیف بریزید. به این صورت می توانید طراحی های ظریف و زیبایی را روی پوست ایجاد کنید. چرا که استفاده از قیف برای طراحی حنا بسیار راحت و سرعت عمل شما را بیشتر می کند.

 

 

طراحی روی پوست به کمک حنا چگونه است؟

بعد از آنکه حنای خود را آماده کرده و درون قیف ریختید، وقت آن رسیده است که مشخص کنید قصد طراحی کدام ناحیه از بدنتان را دارید. سپس با توجه به آن، به دنبال یک طرح جذاب باشید. اگر تازه کارید، بهتر است که طرحی که انتخاب می کنید ساده باشد.

البته لازم به ذکر است که اگر در طراحی مهارت دارید، می توانید نقش و نگارهای ذهنی را نیز به روی پوست خود به وسیله حنا ایجاد کنید. این قطعا خلاقانه است و نتیجه زیبایی به همراه می آورد. در غیر این صورت می توانید به تهیه کردن شابلون های آماده موجود در بازار بپردازید.

سومین راه حل، برای طراحی حنا بر روی پوست، کشیدن طرح مورد نظر به روی یک کاغذ است. به این صورت می توانید طرح کشیده شده را از کاغذ درآورده و به روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. دیگر وقت آن رسیده است که به کمک قیف حنایی که آماده کرده اید، نواحی خالی شابلون را پر کنید.

انواع طرح های متنوعی موجود هستند که می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب و به روی پوست خود اجرا کنید. توجه داشته باشید که طراحی حنا به روی پوست به دقت، تمرکز و خلاقیت نیازمند است. در نتیجه می توانید برای زودتر خشک شدن حنا از سشوار استفاده کنید.

نکته مهمی که قبل  از کشیدن طرح اهمیت دارد، این است که بهترین کار برای آنکه طرح شما به بهترین شکل اجرا شود، تمیز کردن و شستن پوست ناحیه مورد نظر قبل از اجرای طرح است. پس بهتر است که این نکته مهم را فراموش نکنید.

 

 

کلام آخر

اکنون که با طرز تهیه حنا برای طراحی روی پوست آشنا شدید، می توانید به راحتی در خانه بدون صرف هزینه زیاد، یک تتو موقت برای خود طراحی کنید. انواع شابلون های زیبایی موجود هستند که برای کسانی که به دنبال تنوع هستند مناسب است. پس می توانید آن ها را تهیه کرده و از 1 تا 2 هفته از تاتو موقت خود لذت ببرید. بهتر است بدانید که میزان ماندگاری آن به مراقبت شما نیز وابسته است.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *