کانتور صورت چیست و چه لوازم آرایشی نیاز دارد؟

یکی از مهمترین تکنیک‌های آرایشی که امروز از آن به صورت گسترده در گریم صورت استفاده می‌شود، کانتور می باشد. بنابراین برای انجام کانتور به برخی از ابزارها نیاز می باشد. برای آنکه بتوانید این ترفند را به خوبی یاد بگیرید و آن را پیاده کنید، بهتر است بدانید که اصلا کانتور صورت چیست و چه لوازم آرایشی نیاز دارد؟ در این صورت می توانید از این روش استفاده کنید.

آشنایی با کانتور صورت

از مهم‌ترین تکنیک‌های آرایشی که برای زاویه سازی صورت استفاده می‌شود، کانتور کردن است. در واقع بازی رنگ های تیره و روشن می تواند باعث ایجاد این زاویه سازی در نواحی مختلف صورت شود. در واقع زاویه سازی فک، بینی و برجسته تر نشان داده لب و گونه به وسیله کانتور قابل انجام است.

کانتور کردن با توجه به تاثیر زیادی که در گریم چهره شما دارد، نیازمند رعایت اصول خاصی می باشد. همچنین باید با مهارت انجام شود تا بتواند یک نتیجه طبیعی و عالی برای شما داشته باشد. بهتر است اضافه کنم که کانتورینگ صورت، بخش اساسی در میکاپ روزانه محسوب نمی شود.

به همین دلیل استفاده از این تکنیک برای خوش فرم تر شدن چهره در زمان مجالس و مهمانی های مهم توصیه می گردد. کانتورینگ از اصلی ترین نیازهای اولیه قبل از انجام گریم محسوب می شود که باید با دقت زیادی انجام شود. تجهیزات کامل تر برای زاویه سازی و برجسته کردن لب و گونه باعث ایجاد یک نتیجه بهتر می شود.

چه لوازمی برای کانتورینگ صورت نیاز است؟

زمانی که قرار است لوازم مهم برای کانتور صورت را تهیه کنید، توجه به برند محصولات بسیار حائز اهمیت است. چرا که محصولات با برند ناشناخته می تواند سلامتی پوست صورت شما را به خطر اندازد. در عین حال، کیفیت درستی ندارند و نتیجه عالی را برای شما فراهم نمی کنند.

در رابطه با خرید انواع لوازم کانتور صورت، بهتر است بدانید که تهیه کردن هر یک از آن ها به هیچ عنوان حیاتی نیست و می توانید تنها با خرید یک کانتور و براش کار خود را انجام دهید. اما داشتن تجهیزات کامل، می تواند یک نتیجه عالی و بهتر را برای شما به همراه داشته‌باشد.

  • کانسیلر در دسته مهمترین لوازم محسوب می شود. در واقع این محصول باید رنگ طبیعی چهره شما یک درجه روشن تر باشد تا بتواند به خوبی استفاده شود.
  • کرم پودر مایع برای افراد مبتدی مناسب تر است. چرا که می تواند به روی صورت به خوبی پخش شده و اثری از خود به جای نگذارد.
  • پودر تیره کانتور از دیگر لوازم مهم آرایشی محسوب می شود. این رنگ باید برخلاف کانسیلر، 1 تا 2 درجه از پوست طبیعی شما تیره تر باشد.
  • براش آرایشی از مهمترین تجهیزاتی است که پخش و فید کردن کانتور و کانسیلر را برای شما به بهترین شکل ممکن می کند. پس باید بتوانید از یک براش مخصوص و لطیف استفاده کنید که باعث خراب شدن خطوط کشیده شده به روی صورت نشود. استفاده از اسفنج آرایشی نیز می تواند فید کردن کانتور را برای شما به بهترین شکل ممکن کند.
  • پرایمر صورت، چشم و لب از سایر لوازمی است که قبل از کانتور می تواند استفاده شود. این پرایمر در واقع باعث ماندگاری بیشتر و تثبیت آرایش شما می شود. استفاده از پرایمر به خصوص در فصل گرم سال توصیه می شود و باعث می شود تا یک گریم عالی داشته باشید.
  • پالت کانتورینگ یک مجموعه عالی و مهم از رنگ بندی های کانتور است که می توانید آن را تهیه کنید. البته تهیه این پالت برای گریمورها توصیه می شود. چرا که شما باید تنها رنگ متناسب با پوست خود را تهیه کنید و به رنگ بندی یک پالت به صورت کامل نیازی نخواهید داشت.

کلام آخر

اگر دوست دارید که یک گریم حرفه ای برای مجالس و مهمانی های مهم داشته باشید، بهتر است که استفاده از روش کانتورینگ صورت را برای برجسته تر کردن نقاط جذاب چهره و زاویه سازی فراموش نکنید. به این صورت می توانید یک گریم خاص و جذاب داشته باشید که چهره شما را تحت تاثیر قرار می دهد. انجام کانتورینگ حرفه ای، با گذراندن دوران آموزشی گریم به راحتی قابل یادگیری و آموزش می باشد که می تواند شما را به یک گریمور حرفه‌ای تبدیل کند.

برای دیدن دوره‌های آموزشی کیمیای هنر در ابنجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *