کراتینه مو چیست + تفاوت، مزایا و معایب هر کدام

امروزه داشتن موهای خوش حالت، صاف و زیبا به یک دغدغه در بین افراد تبدیل شده است. بنابراین یکی از تکنیک هایی که به صورت گسترده برای احیا و صافی موها استفاده می شود، کراتینه کردن مو می باشد. این روش در واقع کمک می کند تا در هر زمان و مکانی موهای شما خوش حالت و درخشان به نظر برسد و همیشه مرتب و زیبا باشید.

 

کراتینه کردن مو چیست؟

یکی از مهمترین آیتم های ظاهری که تاثیر زیادی به روی افزایش اعتماد به نفس و زیبایی افراد می گذارد، مدل موها می باشد. به این ترتیب، کراتینه از مواد مخصوصی ساخته شده است که به روی موها اعمال می شود و تا مدت زمان زیادی کمک می کند تا موهایی جذاب داشته باشید.

در این ترفند، با توجه به جنس و حالت موها، روش های احیا و صافی پیاده سازی می شوند که هر یک از آن ها از ترفندها و ویژگی های مخصوص به خود بهره مند هستند. در نتیجه می توانید موهایی صاف و درخشان و چشم گیر داشته باشید.

کراتینه علاوه بر این موارد، باعث تقویت کردن موهای آسیب دیده شده و کمک  می کند تا موهای شما بدون نیاز به اتو و سشوار، صاف باقی بماند. البته لازم است بدانید که مدت زمان ماندگاری کراتینه به میزان مراقبت و نگهداری شما وابسته است.

 

چه تفاوتی بین صافی و احیا وجود دارد؟

به صورت کلی هر دو این روش ها، باعث شاداب و درخشان تر شدن موهای شما می شود. اما اغلب افراد تصور می کنند که صافی و احیا در کراتینه به یک معنا می باشد. بهتر است بدانید که اینطور نیست و روش های اجرا و تغییراتی که به روی موها اعمال می کنند، متفاوت است.

به صورت کلی، در کراتینه صافی، ساختار مو صاف و یکدست، نرم و درخشان می شوند. این در صورتی است که در کراتینه احیا موهای آسیب دیده تغذیه شده و از حالت اولیه خود خارج می شود. در نتیجه موهای سالم تری خواهید داشت.

پس در روش احیا موهای شما صاف نمی شود. اما سلامت خود را به دست آورده و از حالت شکننده و آسیب پذیر بودن خارج می شود. پس اگر تنها به دنبال بازسازی و ترمیم موهای آسیب دیده هستید، بهترین روش برای شما احیا می باشد.

 

مزایای استفاده از کراتینه مو چیست؟

از روش های منحصر به فردی که برای صاف و درخشان شدن موها استفاده می شود، کراتینه می باشد. این روش از مزایای زیادی بهره مند است که باعث شده به یکی از محبوب ترین ترفندها در بین بانوان و حتی آقایان قرار بگیرد. از جمله مهمترین مزایای آن می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

  • صاف و لخت شدن موها به صورت چند ماهه صورت می گیرد.
  • کراتینه باعث می شود تا موهایی نرم، لطیف و زیبا داشته باشید.
  • درخشان و براق شدن موها
  • پرز موها کاهش پیدا کرده و حجم آن ها کم می شود.

معایب کراتینه کردن مو چیست؟

هر روش با توجه به مزایای مهمی که به همراه دارد، معایبی را نیز شامل می شود. پس بهتر است برای آنکه بتوانید یک تصمیم آگاهانه بگیرید، با معایب این کار نیز آشنا شوید. از جمله مهمترین آن ها می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

  • انجام آن به یک فرد ماهر نیازمند است، در غیر این صورت باعث آسیب رسیدن به موها می شود.
  • انجام مداوم آن باعث ریزش مو می شود.
  • سوختن موها از عوارض و معایب انجام کراتینه توسط فرد نابلد است.
  • خورد شدن مو از مهمترین معایب انجام کراتینه توسط مواد بی کیفیت می باشد.

با توجه به مزایا و معایبی که در رابطه با کراتینه کردن موها ذکر شد، بهتر است بدانید که با کمک استفاده از مواد با کیفیت درجه یک و مراجعه به یک سالن آرایشگاهی معتبر می توانید این عوارض و معایب را به حداقل برسانید.

 

کلام آخر

با انجام مراقبت های بعد از کراتینه، می توانید مدت زمان صافی موهای خود را بیشتر کنید. این ترفند با توجه به اینکه می تواند نقش مهمی را در صاف و زیباتر شدن موهای شما بازی کند، در عین حال اگر به درستی انجام نشود، می تواند سلامت موهای شما را به خطر اندازد. به همین دلیل است که مراجعه به یک سالن معتبر توصیه می شود.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *