کراتینه کردن مو و مراقبت از موی کراتین شده و انواع کراتینه مو

از آنجایی که داشتن موهای صاف و خوش حالت، به مراقبت های ویژه ای نیازمند است، برخی از افراد برای رسیدن به این موها به سراغ کراتینه می روند. در واقع کراتین کردن موها، یکی از بهترین ترفندهای صاف کردن موهای مجعد و وز محسوب می شود که باعث می شود تا در هر زمان و مکانی موهای شما صاف و جذاب باشد. اما بهتر است بدانید که تنها کراتینه کردن موها کافی نیست و باید به مراقبت های بعد از آن توجه کنید. کراتینه کردن مو

درباره کراتینه کردن مو چه می دانید!

از روش های شیمیایی که در آن مواد کراتین به موهای مجعد، فر و وز شده اضافه می شود تا موهایی لخت و یکدست ایجاد شود، کراتینه می گویند. این تکنیک بر خلاف تصور افراد، همیشگی و دائمی نیست و با رشد موها و گذشت مدت زمان نسبتا بلندی (وابسته به مراقبت های شما) از بین می رود.

کراتینه مو از روش های متنوعی بهره مند هست که انجام هر یک از آن ها به تخصص ویژه در سالن های آرایشگاهی نیازمند می باشد. نکته مهمی که راجع به این ترفند وجود دارد، این است که برای لختی موها از شاخ، پشم و پَر حیوانات به دست می آید.

به صورت کلی کراتینه کردن موها از 3 تا 6 ماه می تواند ماندگاری داشته باشد. این روش باعث مقاوم تر و درخشان تر کردن موهای شما شده و کمک می کند تا برای رفتن به مهمانی ها دیگر وقت خود را صرف آراستن موهایتان نکنید. چرا که همیشه شیک و جذاب است.

انواع روش های کراتینه کردن مو

سالن های آرایشگاهی با توجه به میزان تخصص و مهارت های خود از انواع ترفندهای متنوعی برای صاف کردن موها استفاده می کنند. به این صورت قبل از هر چیزی، بهتر است که با آن ها آشنا شوید تا بتوانید به بهترین شکل موهای خود را کراتینه کنید. این ترفندها شامل موارد ذکر شده در ادامه هستند:

کراتینه مو ژاپنی

این نوع روش کراتینه، تا یک سال و نیم ماندگاری دارد و باعث نرم و حالت دهی موهای شما می شود. همچین کیفیت بسیار بالایی دارد و بهترین گزینه محسوب می شود.

کراتینه اکسپرس

از دیگر روش هایی که ماندگاری کمتری نسبت به مدل قبلی دارد، نوع اکسپرس می باشد. این ترفند برای افرادی که موهای آسیب دیده دارند مناسب است.

کراتینه برزیلی

برای موهای وز، مجعد و فر بهترین روش کراتینه محسوب می شود که تا یکسال ماندگاری دارد.

کراتینه بدون صافی

این ترفند ماندگاری کمی داشته و با سایر روش ها متفاوت است. به شما کمک می کند تا موهایتان نرم شود، ولی بدون صافی می باشد.

چه مراقبت هایی بعد از کراتینه مو لازم است؟

قطعا موهایی که کراتینه شده است، برای آن که ماندگاری بالایی داشته و زیبایی  خود را حفظ کند، به رعایت یکسری نکات و مراقبت ها نیازمند است. پس بهتر است که به آن ها توجه کنید:

  • بهتر است که رنگ و هایلایت به روی آن انجام نشود. چرا که شفافیت و ماندگاری آن کاهش پیدا می کند.
  • از رطوبت دادن زیاد موها جلوگیری کنید.
  • تا 72 ساعت بعد از کراتینه کردن موها به هیچ عنوان دوش نگیرید. چرا که ماندگاری آن را کاهش می دهد.
  • بعد از ورزش و تعریق، بلافاصله موهایتان را با سشوار خشک کنید.
  • از کشیدن موها به وسیله گیره، کش مو، کیلیپس و عینک و .. خودداری کنید.
  • موهایتان را پشت گوش نیندازید.
  • در زمان خواب، موها را در بالای سر ببرید و اجازه ندهید زیر سر قرار بگیرند.
  • از شامپوهای بدون سولفات برای شستشو موهایتان استفاده کنید. چرا که دشمن اصلی موهایتان هستند.
  • موقع مسواک زدن مراقب باشید تا آب به موهایتان نپاشد.

با توجه به موارد ذکر شده، بهتر است بدانید که کراتینه کردن موها به ترمیم موهای آسیب دیده و درمان موخوره کمک می کند. همچنین نقش مهمی را در افزایش درخشندگی و زیبایی موها بازی می کند.

کلام آخر

از آنجایی که داشتن موهای آراسته و زیبا، براق و درخشان و در عین حال ابریشمی و صاف از آرزوی بانوان محسوب می شود، کراتینه کردن مو بهترین روش برای رسیدن به این خواسته می باشد. اما بهتر است برای حفظ سلامت موها و رسیدن به یک نتیجه رضایت بخش، انجام آن را در یک سالن زیبایی با سابقه درخشان انجام دهید.

برای آموزش و مشاهده دوره‌های ما کلبک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *