کرم پودر دائم چه عوارضی دارد؟‌ آشنایی با مراقبت های بعد از مزووایت

با استفاده از کرم پودر می‌توانید عیب‌ها، نقص‌ها و لکه‌های روی صورتتان را بپوشانید و صورتی یکدست و صاف داشته باشید. این کار روش خوبی جهت زیباسازی پوست است، اما زمان زیادی را جهت زدن، تمدید و پاک کردن از شما می‌گیرد. بنابراین جهت جلوگیری از این قضیه از روش کرم پودر دائم یا مزووایت که بی نقصی و یکدست بودن همیشگی پوست را به همراه دارد استفاده می‌شود.

مزووایت مانند سایر روش‌های زیبایی دارای عوارضی هست. که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

آشنایی با کرم پودر دائم یا مزووایت

کرم پودر دائم که BB Glow یا مزووایت نیز نامیده می‌شود با استفاده از تکنیک میکرونیدلینگ انجام می‌شود. دراین تکنیک با استفاده از سوزن‌های ریز نانو، پیگمنت‌های طبیعی به لایه زیرین پوست تزریق می‌شوند. با توجه به اینکه این تزریق در لایه‌های سطحی پوست انجام می‌شود و به لایه‌های اپیدرم پوست آسیب نمی‌رساند. این کار شما را 6 تا 8 ماه از کرم پودر راحت می‌کند و 2 تا 3 درجه پوستتان را روشن خواهد کرد.

 

عوارض کرم پودر دائم یا مزووایت

  • عوارض کرم پودر دائم به دلیل وجود فلزات سنگین پدید می آید. کرم پودر دائم حاوی فلزات سنگینی چون آهن، زینک، سرب و جیوه و …. است. افزایش غلظت این عناصر، کرم پودر دائم را تبدیل به یک ماده‌ی سمی برای پوست می‌کند. حتی ترکیب برخی از این عناصر می‌تواند ایجاد حساسیت و آلرژی برای پوست شما داشته باشد.

 

  • مانند سایر کار‌های زیبایی پیشنهاد می‌شود برای انجام این کار به مراکز معتبر با تجهیزات حرفه‌ای مراجعه کنید. چرا که دستگاه میکروپیگمنتیشن که تزریق کرم پودر به واسطه‌‌ی آن انجام می‌شود، باید دارای کارتریج و مواد یک بار مصرف برای هر نفر باشد تا از نظر بهداشتی و سلامت منجر به انتقال بیماری نشود.  این کار توسط متخصص باید به آرامی و بدون فشار انجام شود تا از بروز درد، خونریزی، زخم، ایجاد گوشت اضافه، التهابات پوستی، تغییر رنگ و واکنش بدن به مواد خارجی تزریق شده جلوگیری کند.

 

  • از خطرناک ترین عوارض کرم پودر دائم، واکنش بدن به جسم خارجی است. بدن نسبت به رنگ مواد ممکن است دچار واکنش شود و به صورت درد، خونریزی و تاول‌های بزرگ خود را نشان دهد.

 

  • با توجه به افزایش طرفداران مزووایت بسیاری از سالن‌های زیبایی و کلینیک‌ها این کار را انجام می‌دهند. بنابر این هنگام انتخاب جای مدنظرتان باید نسبت به حرفه ای بودن اپراتور و دستگاه‌های مناسب دقت کنید. چرا که در غیر این صورت احتمال انتقال بیماری‌های سل، هپاتیت، ایدز و بیماری‌های عفونی و میکروبی افزایش پیدا می‌کند. زیرا انجام این کار با خون و ترشحات پوستی همراه است.

 

  • در صورت بروز التهاب و سوختگی، این التهاب با تحریک اپیدرم منجر به افزایش تولید رنگدانه در پوست می‌شود. تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها، ایجاد لکه‌های پوستی را به همراه دارد.

 

  • از دیگر عوارض قابل توجه به تغییر رنگ پوست می‌توان اشاره کرد که معمولا دوهفته بعد از انجام کار نمایان می‌شود.

 

در سریع ترین اقدام با مراجعه به پیگمنتر حرفه‌ای و استفاده از مکمل و رنگ‌های خنثی کننده، می‌توانید جلوگیری نمایید.

 

چه کسانی نباید از کرم پودر دائم استفاده کنند؟

انجام کار مزووایت برای افرادی با بیماری‌های پوستی، دیابتی و افراد مبتلا به سرطان پوست و افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند، اصلا توصیه نمی‌شود. همچنین اگر دارای پوست حساسی هستید ممکن است دچار زائده‌های پوستی چون کلوئید، ناهمواری‌ها و گوشت اضافه بشوید.

 

حرف آخر

اگر تصمیم به انجام مزووایت گرفتید، از برند‌های متفرقه و مراکز غیر حرفه ای به طور جد پرهیز کنید. توصیه می‌شود با داشتن روتین مناسب و مراقبت از پوست و در نتیجه داشتن پوست سالم از انجام مزووایت بی نیاز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *