آرایش مو در خانه

داشتن موهای زیبا و خوش حالت برای هر بانویی لازم و ضروری است. چرا که باعث می شود همیشه در هر زمان و مکانی آراسته و جذاب به نظر برسید. به همین دلیل، بهتر است که با روش های آرایش مو در خانه آشنا شوید تا بتوانید خودتان در سریع ترین زمان به آراستن موهایتان کمک کنید.

5 ترفند جذاب آرایش مو در خانه

تصور کنید که یک مهمانی کاملا غیر منتظره برای شما اتفاق می افتد. در این زمان بهتر است که بتوانید موهایتان را در بهترین شکل ممکن آرایش کنید تا استایل جذابی داشته باشید. به همین دلیل، با به کارگیری ابزارهای ساده در خانه می توانید با اندکی مهارت و سلیقه این کار را انجام دهید.

از جمله تجهیزاتی که برای آرایش مو لازم است و معمولا اغلب افراد در خانه از آن ها استفاده می کنند، می توان به سشوار، بیگودی، اتو مو، برس و شانه اشاره کرد که همه شما با نحوه استفاده صحیح از آن ها تا حدودی آشنا هستید. پس برای به کار بردن چند ترفند ساده برای آراستن موها در خانه با ما همراه شوید.

1.     انواع موهای دم اسبی

از جمله مدل موهایی که همیشه خاص و ترند است و ظاهر مرتب و شیکی به شما می بخشد، دم اسبی است. برای بستن موهای دم اسبی، می توانید کمی سلیقه به خرج داده و انتهای موها را بعد از بستن، اتو کشیده و یا به وسیله بابیلیس فر کنید. این کاملا سلیقه ای و به استایل شما وابسته است.

2.     موهای کرلی

از ساده ترین روش های آرایش مو که بسیار محبوب و پرطرفدار است، می توان به موهای کرلی اشاره کرد. برای کرلی کردن موها، به دستگاه بابیلیس یا اتو مو باریک نیاز دارید. پس تنها کافی است موها را دسته دسته کرده و به راحتی بپیچید تا در نهایت موهایی حالت دار و زیبا داشته باشید.

3.     موهای گوجه ای

انواع ترفندهای بستن مو به صورت گوجه ای وجود دارند. می توانید بعد از اتو کشیدن مو، بخش آزاد موها را در پایین گردن یا در بالای سر به صورت گوجه ای ببندید. همچنین می توانید برای حرفه ای تر نشان دادن استایل خود از بافت مو ساده یا هلندی برای تزئین اطراف مو استفاده کنید.

4.     انجام بافت مو

انواع بافت مو همیشه ترند و پرطرفدار هستند. به این ترتیب می توانید انواع بافت مو هلندی، تیغ ماهی، ساده و یا آفریقایی و هر مدلی را که به آن مهارت دارید در خانه انجام دهید.

5.     ویو کردن موها

اگر در خانه دستگاه ویو مو ندارید، می توانید برای ایجاد این حالت در موها، ابتدا موهای خود را به چندین قسمت تقسیم کرده، بافت های ریز زده، به روی آن ها سشوار گرفته و کمی استراحت دهید. در نتیجه می توانید بافت ها را باز کرده و شاهد یک موهای ویو شده جذاب باشید.

آرایش موی عروس

نکات مهم برای آرایش مو در خانه

زمانی که قرار است موهای خود را برای رفتن به یک مهمانی مهم آرایش کنید، بهتر است که برای داشتن یک نتیجه چشم گیر و عالی به رعایت نکات مهمی بپردازید. به این صورت می توانید در بهترین شکل ممکن موهای خود را آماده یک مهمانی جذاب کنید تا شیک و زیبا به نظر برسید.

  • بهتر است قبل از آرایش مو، ابتدا موهای خود را شسته و کاملا خشک کنید. چرا که حالت پذیری موهای مرطوب به درستی صورت نمی گیرد.
  • برای انجام آرایش موها، بهتر است از یک فرد دیگر کمک بگیرید تا تمیز و بی نقص در آید.
  • برای افزایش ماندگاری موها، بهتر است که از انواع تثبیت کننده مو، از جمله ژل مو، اسپری فیکس کننده و سایر تجهیزات این چنینی استفاده کنید.
  • در زمان آرایش مو بهتر است که با حساسیت و دقت زیاد این کار را انجام دهید تا به یک نتیجه زیبا و چشم گیر دست پیدا کنید.

کلام آخر

آرایش مو در خانه آن طور که تصور می کنید سخت و دشوار نیست. تنها باید کمی سلیقه به خرج داده و از مدل های ترند روز استفاده کنید تا  استایل شیک و جذابی داشته باشید و در مهمانی بدرخشید. برای داشتن موهایی زیبا، بهتر است که به نکات مهمی که ذکر شده است توجه کنید. انواع مدل های زیادی برای آرایش ساده موها وجود دارند که می توانید به راحتی از آن ها کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *