آشنایی با انواع میکاپ، پرطرفدارترین سبک های آرایش صورت

میکاپ کردن چهره یکی از انواع تکنیک های زیبایی محسوب می شود که همواره با تغییر و تحول روبرو است. بنابراین باید بتوانید در استفاده از این تکنیک، از روش های جدید و پرطرفدار استفاده کنید تا زیبا و جذاب به نظر برسید. استفاده از سبک های آرایشی به روز و ترند و آشنایی با انواع میکاپ ها به شما کمک می کند تا به یک استایل شیک و مدرن دست پیدا کنید.

 

آشنایی با انواع میکاپ‌ها و چند نوع میکاپ داریم؟

داشتن چهره ای زیبا و دلربا از خواسته تمام بانوان محسوب می شود. بنابراین باید بتوانید به روش ها و تکنیک های جدید میکاپ و گریم که به تازگی ترند شده اند دست پیدا کنید. در حقیقت، رسیدن به یک سبک خاص در میکاپ کار سختی به نظر می رسد.

چرا که باید بتوانید سبکی را پیدا کنید که به چهره شما بیاید و تناسب ایجاد کند و  آشنایی با انواع میکاپ‌ها به شما کمک میکند که بدانید چند نوع میکاپ وجود داریم و کدام میکاپ پرطرفدار هستند. به این صورت می توانید به یک انتخاب در خور و مناسب دست پیدا کنید که استایل شما را جذاب تر کند.

میکاپ عربی

از انواع سبک های آرایشی که هیچ وقت از مد نمی افتد، سبک میکاپ عربی می باشد. این مدل به آن دسته از آرایش های با غلظت بالا و سنگین اختصاص پیدا می کند که استفاده از رنگ های تیره در آن صورت می گیرد.

این سبک آرایش به هیچ عنوان برای روزمره مناسب نیست و بهتر است از آن در مجالس و مهمانی های مهم استفاده کنید که به صورت چشم گیری چهره شما را دلربا و فریبنده می کند.

میکاپ کلاسیک

به آن دسته از ترفندهایی که در آرایش چهره برای ایجاد تناسب بین چشم و لب صورت می گیرد کلاسیک گفته می شود. این ترفند آرایش چشم را تیره و لب را ملایم می کند. یا می تواند برعکس صورت بگیرد و اگر چشم ها از میکاپ روشن بهره برده اند، می توانید در لب ها از رنگ های جیغ و قرمز استفاده کنید.

میکاپ هالیوودی

حتما همه شما بارها میکاپ بازیگران هالیوودی را دیده و از آن لذت برده اید. در واقع سبک میکاپ در چهره آن ها به این صورت است که تغییر زیادی در چهره ایجاد نمی کند اما چهره را دلفریب و زیبا جلوه می دهد. این تکنیک به صورتی ملایم و جذاب است که در ظاهر تصور می کنید آرایشی وجود ندارد و همه چیز جزو زیبایی طبیعی محسوب می شود.

میکاپ مصری

از مدل میکاپ های پرطرفدار که همچنان دختران زیادی از آن استفاده می کنند، کشیده تر کردن چشم ها به کمک خط چشم است. در این سبک چشم ها خمارتر جلوه داده می شوند و از سایه های تیره رنگ در آن ها به کار می برند که باعث برجسته تر نشان داده چشم می شوند.

میکاپ شرقی

اگر به دنبال این هستید که همیشه از سبک آرایش شاد و جذاب استفاده کنید، بهتر است به دنبال میکاپ شرقی باشید. در این روش، از رنگ های فانتزی زیادی از جمله بنفش، صورتی، سرخابی، زرشکی و .. استفاده می شود که باعث می شود چهره حالت مصنوعی و در عین حال دلربایی پیدا کند.

میکاپ اروپایی

استفاده از رنگ های لایت، ریمل کم و خط چشم بسیار ملایم از تکنیک های میکاپ اروپایی محسوب می شود. این سبک میکاپ در اصل به کمک رنگ های لایت و بی رنگ لب ها و چشم ها را برجسته تر جلوه می دهد. به صورتی که باعث روح بخشیدن به چهره شده ولی چهره شما را تغییر زیادی نمی دهد.

کدام سبک آرایش مناسب تر است؟

با توجه به انواع سبک های میکاپ که پرطرفدار هستند، بهتر است بدانید که انتخاب کردن آن ها به رنگ پوست، حالت اجزای صورت و در نهایت سلیقه شما وابسته است. به این ترتیب نمی توان گفت کدام یک از سبک های آرایش مناسب تر است.

اگر به دنبال آرایش لایت و ملایم هستید، بدون شک میکاپ اروپایی و هالیوودی و اگر به دنبال میکاپ های غلیظ و سنگین تر هستید، باید از سبک های عربی، مصری، شرقی و .. استفاده کنید که چهره شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

کلام آخر

میکاپ کردن یکی از جذاب ترین کارهایی است که کمک می کند چهره شما دلرباتر به نظر برسد. اما بهتر است بدانید که استفاده از کدام سبک میکاپ برای شما مناسب تر است تا به یک نتیجه چشم گیر دست پیدا کنید.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *