آشنایی با مواد طبیعی تقویت کننده ناخن

انواع مواد طبیعی هستند که از آن ها می توانید برای تقویت و استحکام بخشیدن به ناخن های خود استفاده کنید. اغلب بانوان دوست دارند که ناخن هایی بلند و مرتب داشته باشند اما نمی توانند. جای نگرانی نیست، چرا که با آشنایی با مواد طبیعی تقویت کننده ناخن می توانید به راحتی ناخن هایی سالم و خوش فرم داشته باشید. این مواد از ترکیبات طبیعی بهره برده اند که به هیچ عنوان برای شما مضر نیست.

برای تقویت ناخن چه کنیم؟

از ظریف ترین عضو بدن، ناخن ها هستند که تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر خانم ها دارند. با این وجود در برخی از مواقع ناخن ها نرم و مستعد آسیب می شوند. سریعا شکسته و دائما ترک بر می دارند. به این ترتیب باید بتوانید یک روتین مراقبتی منظم را برای تقویت ناخن هایتان شروع کنید.

این روش ها از انواع ترفندهای خانگی و آسانی هستند که بدون صرف هزینه های بالا و هنگفت به شما در مراقبت از ناخن هایتان کمک می کنند. بهتر است که با برخی از مواد طبیعی تقویت کننده ناخن در ادامه آشنا شوید که به محکم شدن و سفت شدن ناخن های شما کمک می کنند.

استفاده از روغن های نارگیل و بادام

روغن نارگیل و بادام از دسته بهترین موادی هستند که به حفظ رطوبت ناخن ها کمک کرده و از ایجاد عفونت و قارچ در آن ها جلوگیری می کند. همچنین باعث می شوند تا ناخن ها با رشد چشم گیری روبرو شوند. برای استفاده از آن ها می توانید هر یک را به صورت جداگانه گرم کرده و به روی ناخن ها به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. این کار بهتر است حداقل 2 تا 3 بار در طول روز انجام شود.

روغن نارگیل و آبلیمو

در بیشتر مواقع ترکیب روغن نارگیل و ابلیمو، یک ترکیب سمی و فوق العاده عالی برای سفت و محکم شدن ناخن ها می باشد. تنها کافی است این دو را با یکدیگر مخلوط کرده و ناخن های خود را به مدت 10 دقیقه درون آن بگذارید. با تکرار این روتین مراقبتی شاهد نتیجه عالی آن خواهید بود.

استفاده از زده تخم مرغ

از انواع مواد طبیعی که در همه خانه ها یافت می شود و تاثیر زیادی در حفظ سلامت ناخن ها دارد، تخم مرغ است. برای این کار تنها کافی است زرده تخم مرغ را به روی ناخن هایتان ماساژ دهید. این کار برای تقویت ناخن های خشک و شکننده مناسب است.

استفاده از حنا

حنا از انواع موادی است که از زمان گذشته برای تقویت و استحکام ناخن ها استفاده می شد. پس نمی توان تاثیر آن را نادیده گرفت. تنها کافی است و تا 3 بار در هفته ناخن های خود را درون حنا قرار دهید و به مرور زمان شاهد سفت و محکم شدن آن ها شوید.

سیر

از راهکارهای آسان و فوق العاده عالی برای بهبود وضعیت ناخن های آسیب دیده، استفاده از سیر می باشد. تنها کافی است یک حبه سیر را برداشته و به روی ناخن های خود ماساژ دهید. بعد از استفاده از سیر، برای از بین بردن بوی ناخوشایند آت می توانید از لیمو ترش استفاده کنید.

جوش شیرین

از انواع موادی که می تواند تاثیر شگفت انگیزی در تقویت ناخن ها داشته باشد، بدون شک جوش شیرین است. این محصول را در یک لیوان آب گرم اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه ناخن هایتان را در آن قرار دهید. در نهایت ناخن ها را مرطوب کنید. تکرار این روتین مراقبتی برای شما نتیجه عالی به همراه خواهد داشت.

رژیم غذایی سالم

از آنجایی که کلسیم و بیوتین تاثیر زیادی در تقویت و رشد ناخن ها دارند، بهتر است که خوردن مواد غذایی از جمله بروکلی، اسفناج و … را در رژیم خود قرار دهید. این مواد غذایی به رشد بهتر ناخن ها و تقویت آن ها کمک شایانی می کنند.

کلام آخر

اگر سلامت ناخن هایتان برای شما حائز اهمیت است، به راحتی می توانید با ترفندهای خانگی آسان به تقویت و رشد بهتر ناخن هایتان کمک کنید. تنها کافی است انجام آن ها را به صورت اصولی و روتین در روزمره خود قرار دهید. در این صورت است که می توانید شاهد یک نتیجه رضایت بخش باشید و ناخن هایی صاف، درخشان و زیبا داشته باشید.

برای مشاهده دوره های آموزشی در اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *