آشنایی با میکاپ مناسب صورت های کشیده

اغلب افرادی که صورت کشیده دارند، باید بتوانند در آرایش صورت از تکنیک های خاص استفاده کنند. چرا که میکاپ اشتباه می تواند چهره آن ها را ناخوشایند جلوه دهد. بر این اساس، بهتر است با اصول این نوع میکاپ آشنا شوید.

اصول مهم در میکاپ صورت های کشیده

از آنجایی که افراد دارای صورت کشیده از فرم صورت خاصی بهره مند هستند، بهتر است با سبک خاص آرایش در این نوع چهره آشنا شوید. چرا که این نوع چهره ها ظاهری متمایز دارند که آن ها را خاص جلوه می دهد. از جمله مهمترین اصول در میکاپ این نوع فرم صورت، شامل موارد ذکر شده در زیر می باشند:

حالت ابروها

نوع میکاپ ابروهای شما به مدل آن وابسته است. در حالت طبیعی کسانی که صورت کشیده ای دارند، باید حالت ابرو در آن ها نه خیلی نازک و نه خیلی پهن باشد. پس بهتر است که حالت دخترانه ای در ابروهای خود ایجاد کنید. اگر ابروهای شما نازک است، بهتر است از برداشتن آن ها جلوگیری کنید و تنها با ریمل ابرو به آن ها حالت دهید.

میکاپ لب

کسانی که دارای صورت کشیده می باشند، اغلب لب های برجسته و پهن تر برای آن ها جذاب تر است. اما نگران نباشید، اگر لب های شما نازک است، می توانید به کمک خط لب ظاهر برجسته تری به آن ها ببخشید.

استفاده از رژ گونه

از مهمترین اصول کشیدن رژگونه در صورت های کشیده، به این حالت که نباید رژ گونه خود را خیلی باریک و نازک بکشید. بهتر است که به شکل حرفه ای رژ گونه را کمی فید و پهن تر کنید. همچنین می توانید در صورت علاقه به میکاپ دخترانه و طبیعی، کمی از آن را به روی نوک بینی خود بزنید.

استفاده از کانتورینگ و هایلایت

اگر صورت شما استخوانی و لاغر است، بهتر است که زاویه سازی فک و اجزای صورت را فراموش نکنید. این ترفند در میکاپ چهره شما را فوق العاده جذاب تر می کند.

میکاپ چشم

داشتن چشم های خمار و کشیده در صورت های لاغر فوق العاده زیباست. بنابراین می توانید در میکاپ چشم ها، از خط چشم نازک استفاده کنید. اگر چشم های شما درشت است، بهترین کار، محو کردن حالت خط چشم به کمک سایه می باشد.

همچنین بلند و پر کردن مژه ها برای این نوع فرم صورت پسندیده نیست. پس بهترین کار، کشیده نشان دادن حالت چشم به کمک ریمل و یا مژه مصنوعی می باشد.

بایدها و نبایدهای میکاپ صورت کشیده

برای آنکه میکاپ صورت کشیده را در بهترین شکل ممکن انجام دهید، بهتر است که به رعایت بایدها و نبایدهای مهم بپردازید. از جمله مهمترین آن ها شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

  • برای صورت های کشیده آرایش و استفاده از سایه چشم به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
  • بهتر است که کانتور گونه خود را تیز و اریب نکشید. چرا که این کار چهره شما را لاغرتر نشان می دهد.
  • برای آنکه تمرکز به روی مرکز چهره خود ایجاد کنید، از هایلایتر در قوس بینی، گونه و وسط پیشانی استفاده کنید.
  • ابروهای خود را هیچ وقت نازک و هلالی نکنید. چرا که چهره شما را کشیده تر و لاغرتر نشان می‌دهد.
  • با تیره کردن اطراف لب و روشن تر کردن وسط آن می توانید در میکاپ خود به لب های خود حجم دهید.
  • از صاف کردن موهای خود جلوگیری کنید، چرا که چهره شما را کشیده تر می کند. بهترین کار حالت دادن به موها می باشد. که چهره شما را قاب گرفته و تحت تاثیر قرار می دهد.
  • برای آنکه بتوانید در میکاپ طول صورت خود را کمی کاهش دهید، بهتر است که در ناحیه فک و پیشانی مقداری کانتور تیره استفاده کنید.

رعایت این نکات به شما کمک می کند تا یک میکاپ اصولی و حرفه ای داشته باشید که چهره شما را زیباتر می کند.

کلام آخر

آشنایی با میکاپ مناسب صورت های کشیده به شما کمک می کند تا بتوانید آرایش خود را در بهترین شکل ممکن انجام دهید. به این صورت می توانید در مهمانی های مهم خود زیبا و جذاب به نظر برسید. تنها کافی است در این میکاپ از محصولات آرایشی با کیفیت استفاده کنید تا دوام آرایش شما را افزایش دهند.

دوره‌های آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *