آموزش استفاده از کانسیلر مدادی و دو طرفه برای دور چشم

از مشکلات رایجی که اغلب بانوان درگیر آن هستند، سیاهی دور چشم است که میکاپ آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل، بهتر است بدانید که جای نگرانی نیست. چرا که به راحتی با کمک استفاده از کانسیلر می توانید نواقص پوست خود را در زمان میکاپ از بین ببرید.

ترفندهای استفاده از کانسیلر مدادی و دو طرفه برای اطراف چشم

از انواع کرم پودرهای فشرده که برای پوشاندن نواقص پوستی به کار برده می شود، می توان به کانسلیر اشاره کرد. بهتر است بدانید که کانسیلرها در تنوع زیادی موجود هستند که هر یک از آن ها از روش مخصوص به خود در میکاپ بهره برده اند.

به این ترتیب، از جمله پرطرفدارترین انواع کانسیلر، نوع مدادی و دو طرفه محسوب می شوند. بهتر است قبل از آموزش، ابتدا با هر یک از آن ها آشنا شوید تا بتوانید یک انتخاب مناسب در زمان میکاپ داشته باشید.

کانسیلر مدادی

از نمونه های رایج کانسیلر، نوع مدادی است که طراحی ساده و استفاده راحتی دارد. این  نوع برای استفاده بهتر باید تراشیده شود. همچنین تا حدودی در شکل ظاهری شبیه به مدل های استیکی و ماتیکی می باشند که پوشش دهی متوسطی را ارائه می دهند.

کانسیلر دو طرفه

از دیگر انواع کانسیلر، می توان به نوع دو طرفه و محبوب در بین بانوان اشاره کرد. این مدل در دو بخش مداد از کانسیلر و کانتور بهره برده است که طراحی ماتیکی شکل دارد. همچنین برای پوشاندن نواقص پوستی در بهترین شکل ممکن می تواند استفاده شود.

نحوه استفاده از انواع کانسیلر برای اطراف چشم به چه صورت است؟

فرقی نمی کند که از کدام یک از انواع کانسیلر استفاده می کنید. به صورت کلی از آن ها برای پوشاندن نواقص پوستی، از جمله سیاهی دور چشم، جای لک، جوش، زخم و آکنه و سایر موارد این چنینی استفاده می شود. تنها کافی است با نحوه استفاده از آن ها آشنا شوید. مراحل استفاده به صورت زیر می باشد:

 1. در ابتدا بهتر است که به صورت کامل پوست خود را شسته و عاری از هر گونه مواد آرایشی کنید.
 2. اگر از کانسیلرهای دو طرفه استفاده می کنید، سمت کانتور آن ها که به رنگ تیره اختصاص پیدا می کند، برای برجسته کردن نواحی چانه، گونه، بینی و لب ها به کار برده می شود.

پس بهتر است ابتدا کانتورینگ صورت را انجام داده و سپس به سمت بخش دیگر آن یعنی کانسیلر بروید که باعث پوشاندن نواقص پوستی می شود. اگر به سراغ کانسیلرهای مدادی رفته اید، تنها نیاز است که برای پوشاندن نواقص پوست از آن ها استفاده کنید.

 1. به دلیل آنکه اکثر افراد از تیرگی دور چشم به دلیل خستگی، لاغری و یا کم خونی دچار شده اند، کشیدن حلقه های روشن کانسیلر به روی آن ها می تواند چهره شما را روشن تر کند. از آنجایی که در این بخش قصد داریم با نحوه کشیدن کانسیلر برای دور چشم آشنا شویم، بهتر است که طبق روش های ذکر شده در زیر عمل کنید:
 • در روش اول، کانسیلر را به زیر چشم ها و بالای آن به شکل حلقه ای به آرامی کشیده و به وسیله یک براش فید کنید.
 • از دیگر روش های کشیدن کانسیلر به اطراف چشم، کشیدن یک نیم دایره در بالای چشم و کشیدن یک مثلث در زیر چشم ها می باشد. این روش باید به صورتی که راس مثلث کشیده شده باید به سمت پایین بوده و قاعده مثلث زیر چشم کشیده شود.
 • روش سوم، به این صورت است که ابتدا کانسیلر را به شکل نقطه ای در زیر چشم زده و به کمک اسفنج آن را فید کنید تا کاملا پخش شده و جذب شود.

بایدها و نبایدهای استفاده از کانسیلر

زمانی که قرار است از کانسیلر برای اطراف چشم استفاده کنید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 •  باید حداقل یک یا دو درجه روشن تر از تیرگی زیر چشم و پوست شما باشد.
 • قبل از استفاده، حتما صورت خود را به همراه شوینده مخصوص بشویید.
 • قبل از کانسیلر، پوست خود را آبرسانی کنید.
 • برای فید کردن، از اسفنج تمیز استفاده کنید.
 • از زدن بیش از اندازه بپرهیزید.

کلام آخر

اگر دوست دارید یک میکاپ بی عیب و نقص داشته باشید، استفاده از کانسیلر به شما در این زمینه کمک می کند. تنها کافی است با ترفندهای انجام صحیح آن آشنا شوید تا بتوانید یک میکاپ عالی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *