آموزش جامع زاویه سازی صورت با آرایش

یکی از روش هایی که باعث می شود چهره ای زیبا و گیراتر داشته باشید، زاویه سازی صورت می باشد. بنابراین می توانید این کار را به کمک محصولات آرایشی به راحتی انجام دهید. بدون نیاز به جراحی و درد و خون ریزی به راحتی می توانید مدل سازی چهره خود را به صورت دلخواه انجام دهید. پس بهتر است با نحوه زاویه سازی صورت با ما همراه شوید.

ابزار آرایشی زاویه سازی صورت چیست؟

به صورت کلی بهتر است بدانید که کانتورینگ و هایلایت برای برجسته تر کردن  نقاط مختلف چهره و از بین بردن نواقص صورت به کار برده می شوند. به همین دلیل، می توانید در زمان میکاپ، یک آرایش بی نقص و زیبا داشته باشید.

کانتورینگ ها و هایلاتر در رنگ بندی های تیره و روشن موجود هستند که استفاده صحیح از هر یک از آن ها در بخش های مختلف چهره، باعث می شود تا بتوانید زاویه سازی را انجام دهید. علاوه بر آن می توان به سایر ابزارها از جمله پنکک های کانتورینگ، پودر، کانسیلر و .. اشاره کرد.

انواع متنوعی از کانتورها موجود می باشند که با توجه به سلیقه، برند مورد نظر، کیفیت، روش استفاده و نوع کانتور می توانید آن ها را تهیه و خریداری کنید. بهتر است بدانید که کیفیت و ماندگاری بالای آرایش و گریم شما به کیفیت کانتوری که تهیه می کنید وابسته است.

ترفندهای مهم برای زاویه سازی صورت

برای آنکه بتوانید به کمک ابزارآلات آرایشی به زاویه سازی چهره خود بپردازید، باید به سراغ تکنیک های ساده و در عین حال مهمی بروید. این تکنیک ها به شما کمک می کنند تا بتوانید زاویه سازی را در بینی، فک و گونه انجام دهید.

ترفندهای مهمی هستند که باید برای زاویه سازی به طور اصولی با آن ها آشنا شوید. این روش ها به شما کمک می کنند تا بتوانید در بهترین شکل ممکن چهره خود را آرایش کنید. این نکات و ترفندهای مهم به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

شناخت فرم صورت

نکته مهمی که در ابتدا باید بدانید، شناخت فرم صورت می باشد. از آنجایی که چهره های متنوعی از جمله گرد، بیضی، کشیده، قلبی، مثلث وجود دارند، نحوه زاویه سازی هر یک از آن ها باید با توجه به فرم صورت انجام بگیرد.

روش زاویه سازی صورت

بعد از آنکه مشخص کردید فرم صورت شما در کدام دسته قرار دارد به سراغ یکی از روش ها برای زاویه سازی می روید که شامل سه روش ذکر شده در زیر می باشند:

  1. گریم صورت بخش مهمی را شامل می شود که در آن از فاندیشن، کانتور و هایلایتر استفاده می شود. در واقع هر یک از آن ها نقش مهمی را در برجسته سازی نقاط مختلف چهره به عهده دارند. گریم به معنای ایجاد یک تغییر چشم گیر در فرم صورت و چهره شماست که یک میکاپ سنگین محسوب می شود.
  2. فید کردن یا همان محو، به کمک بیوتی بلندر یک روش برای زاویه سازی محسوب می شود. در این روش به کمک کانتور بخش های گونه، لب، فک را مشخص کرده و سپس با بلندر محو می کنید. به این صورت چهره شما زاویه سازی می شود.
  3. هایلایت از روش سومی محسوب می شود که نقش مهمی را در زاویه سازی بازی می کند. این روش میکاپ و زاویه سازی به این شکل است که در آن ها برجسته تر شدن لب، گونه و فک به صورت روشن تر انجام می گیرد. این نوع زاویه سازی برای میکاپ های خاص به کار می‌رود.

نکات مهم در زاویه سازی صورت

زمانی که برای زاویه سازی اقدام می کنید، بهتر است که به رعایت نکات مهم بپردازید:

  • از استفاده زیاد کانتورینگ و تیره کردن صورت بپرهیزید.
  • برای کانتورینگ و زاویه سازی صحیح، می توانید ابروهای خود را راهنما قرار دهید و از آن ها دو خط موازی به سمت پایین بکشید. این به باریک یا حتی پهن تر کردن بینی شما کمک می کند.
  • به سراغ لوازم آرایشی با کیفیت بروید.
  • فید و محو کردن را در زاویه سازی به درستی انجام دهید.
  • پوشش نواقص صورت را در زمان زاویه سازی فراموش نکنید.

کلام آخر

اگر به دنبال یک میکاپ عالی با تغییر چشم گیر هستید، بهترین کار زاویه سازی صورت می باشد که بهتر است با دقت وحساسیت این تکنیک آرایشی را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *