آموزش فر کردن مو با اتو مو

از جذاب ترین روش های حالت دهی به موها، فر کردن آن هاست که با ترفندهای جذابی به راحتی می توانید این کار را در خانه انجام دهید. اغلب افراد تصور می کنند که فر کردن و حالت دهی به موها تنها به وسیله بابیلیس و انواع فر کننده ها ممکن است. اما اینطور نیست و در این بخش قرار است با آموزش فر کردن مو با اتو مو آشنا شوید.

آشنا شدن با نحوه فر کردن مو با اتو مو

از آنجایی که فر کردن و حالت دهی به موها، با دغدغه های زیادی همراه است، این کار اغلب برای افراد وقت گیر می باشد. با این وجود، خانم های زیادی برای آراستن و زیبایی موهای خود از اتو مو استفاده می کنند. چرا که این اتو کاربردی، سبک و استفاده راحت تری دارد.

پس جالب است بدانید که از این وسیله برای فر کردن موها در سریع ترین زمان نیز می توانید استفاده کنید. البته بهتر است بدانید که دستگاه های مخصوص زیادی برای فر کردن و حالت دهی به موها در بازار موجود هستند. اما قطعا باید برای خرید آن ها هزینه اضافی پرداخت کنید.

اما با یک اتو مو ساده، می توانید برای مهمانی و مجالس مهم خود، به راحتی موهای خود را حالت داده و فر کنید. برای آموزش فر کردن مو با اتو مو با ما همراه باشید.

شستن و تمیز کردن موها

مرحله اول به شستن و خشک کامل کامل موهای مرطوب اختصاص داده می شود. توجه داشته باشید که موهای شما بعد از حمام باید کاملا خشک باشد تا حالت دهی بهتری به خود بگیرد. چرا که موهای مرطوب به هیج عنوان فر نمی شود.

آماده کردن اتو مو مناسب

بهتر است بدانید که تنها اتو مویی برای این کار مناسب است که اندازه کمتر از 5 سانتی متر داشته باشد. در غیر این صورت فرهای خیلی درشت و ناموزون ایجاد می شود که جلوه جذابی ندارند و از آن ها تنها برای حالت دهی به موها می توان استفاده کرد. پس در این مرحله، اتو مو را داغ کرده و درجه آن را تنظیم کنید.

استفاده از ژل مو

برای آنکه موها حالت پذیری بهتری داشته باشند، استفاده از یک ژل مو سبک توصیه می شود. این کار باعث می شود تا موهای شما در اثر حرارت و گرما بالا دچار سوختگی و هر گونه آسیب نشود. در واقع این ژل مو به عنوان یک محافظ حرارتی برای موهای شما به کار برده می شود.

 تقسیم بندی موها

برای آنکه کار شما راحت تر باشد، بهتر است که از چند گیره سر کمک گرفته و موهای خود را از سمت بالا تقسیم بندی و جمع کنید. هر چه مقدار حجم کمتری برای فر کردن موها در دست بگیرید، قطعا فر شما جذاب و زیباتر می شود.

شروع اتو کشی

برای آنکه بتوانید به خوبی فر کردن مو را انجام دهید، تنها کافی است هر یک از دسته های مو را از زیر گردن شروع به باز کردن کرده و فر کردن را انجام دهید. نحوه صحیح این کار، این است که اتو مو را به صورت کج با یک دست نگه داشته و به دور موها بپیچید.

در نتیجه به آرامی باز کرده و شاهد یک فر جذاب خواهید بود. این کار را به آرامی برای تک تک موهای خود انجام دهید تا فر شما کامل شود. از جمله سایر روش های فر کردن مو در این مرحله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسته های مو را بعد از جدا کردن، بپیچانید و به روی آن ها اتو بکشید.
  • موهای خود را بافته و با اتو مو به روی آن ها بکشید و در نهایت بافت را باز کنید.
  • موها را به دور یک نی چوبی پیچانده و روی آن را اتو کرده و سپس به آرامی آن را از دور نی باز کنید.

فیکس کردن موها

در نهایت برای آنکه موهای شما برای مهمانی و یا عکاسی ماندگاری و مقاوم بالاتری داشته باشد، بهتر است که از یک فیکس کننده مو استفاده کنید. این کار باعث می شود تا بتوانید بدون دغدغه از خراب شدن موهایتان از مهمانی لذت ببرید.

کلام آخر

بهتر است بدانید که با توجه به مهارت و خلاقیت هر فرد، امکان فر کردن مو با اتو مو در روش های متنوعی وجود دارد. بنابراین می توانید به راحتی از هر یک از آن ها استفاده کنید و موهای خوش حالت و زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *