آموزش هایلایت مو در خانه به روش های مختلف

یکی از ترفندهای جذاب برای داشتن موهای زیبا، هایلایت مو می باشد. به این منظور بهتر است بدانید که روش های متنوعی برای انجام هایلایت در خانه وجود دارند که می توانید با به کارگیری مهارت، دقت و تمرکز لازم به راحتی آن ها را انجام دهید. پس در آموزش هایلایت مو در خانه به روش های مختلف با ما همراه باشید.

آموزش گام به گام روش های هایلایت مو در خانه

با توجه به اینکه هایلایت مو یک تکنیک خاص و حساس محسوب می شود، زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بهتر است بدانید که اگر گام به گام مراحل هایلایت را پشت سر بگذارید، می توانید به راحتی یک رنگ مو جذاب و خاص داشته باشید.

این روش ها، به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند که انتخاب کردن هر یک از آن ها به تجهیزات و سلیقه شما وابسته است. قبل از هر چیزی، باید مشخص کنید که به چه نوع رنگ هایلایتی علاقه دارید و آن را مشخص کنید.

هایلایت مو با فویل

از بهترین روش های هایلایت کردن مو، استفاده از فویل می باشد. به این صورت می توانید با توجه به مراحل ذکر شده هایلایت موها را انجام دهید:

آماده کردن رنگ

در مرحله اول، ابتدا پودر دکلره را اماده کرده و درون کاسه مخصوص رنگ می ریزید. بهتر است که برای حفظ سلامت موهای خود پودر دکلره را در کیفیت درجه یک تهیه کنید تا باعث آسیب رساندن به موها نشود.

تقسیم فویل

فویل خود را تقسیم بندی کرده و به اندازه های باریک و مناسب درآورید و آماده نگه دارید.

تقسیم بندی کردن موها

وقت آن رسیده است که موهای خود را به بخش های مناسب تقسیم بندی کنید. سپس بخش های اضافی موها را به وسیله یک کلیپس جمع کنید تا در زمان رنگ کردن مزاحم کارتان نباشد. بهتر است که این تقسیم بندی به سه قسمت چپ، راست و پشت سر صورت بگیرد که راحت تر است.

رنگ کردن موها

وقت آن رسیده است که تارهای جدا شده مو را آغشته از رنگ دکلره کرده و سپس به وسیله فویل بپیچید. این کار زمان بر است و باید با دقت زیادی صورت بگیرد.

گرم کردن مو

از یک کلاه رنگ استفاده کرده و روی سر بکشید. گرم کردن سر باعث می شود تا موها سریع تر رنگ بگیرند و روشن شوند. بهتر است که میزان کشسانی موها در زمان دکلره تست شود تا به آن ها آسیب وارد نشود.

شستشو مو

در نهایت موها را شسته و سشوار بکشید. خواهید دید که چقدر هایلایت موهای شما زیبا و جذاب شده است. تنها کافی است با دقت زیادی مراحل را پشت سر بگذارید.

هایلایت مو با کلاه

از روش های نسبتا قدیمی تر که آرایشگرهای زیادی از آن استفاده می کنند، هایلایت مو به وسیله کلاه می باشد. در این زمان، بهتر است که طبق روش های ذکر شده عمل کنید:

  • کلاه را روی سر قرار داده و به وسیله یک قلاب مخصوص، موها را از درون سوراخ های روی کلاه به آرامی بیرون بکشید.
  • رنگ مورد نظر را آماده کرده و سپس با دقت به روی موهای بیرون کشیده از کلاه بکشید.
  • در مرحله سوم، بعد از آنکه رنگ کردن موها به خوبی به پایان رسید، وقت آن رسیده است که از یک کلاه رنگ برای پوشاندن سر استفاده کنید.
  • این مرحله به گرم کردن سر مانند روش قبلی برای رنگ پذیری بهتر موها اختصاص پیدا می کند.
  • در نتیجه بعد از گذشت زمان لازم، کلاه را برداشته و موها را بشویید.

در رابطه با این روش بهتر است بدانید که هایلایت مو با کلاه از ساده ترین روش ها محسوب می شود که از زمان قدیم رایج بوده است. به این ترتیب، بهتر است که انجام هر یک از آن ها را به یک فرد کاربلد واگذار کنید تا موهای شما آسیب نبیند.

کلام آخر

با آموزش هایلایت مو در خانه به روش های ذکر شده می توانید به راحتی موهای خود را رنگ کنید. این تکنیک ها به مهارت و تخصص نیاز دارد و بهتر است که در آن ها از رنگ های با کیفیت درجه یک استفاده کنید تا حالت و درخشانی موهای شما از بین نرود. به این ترتیب می توانید موهایی زیبا داشته باشید که چهره شما را قاب می گیرد.

دوره‌های آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *