آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

کسانی که چشم های ریزی دارند، شاید تصور کنند که نمی توانند از خط چشم استفاده کنند. در صورتی که خط چشم یکی از تکنیک های میکاپ برای برجسته تر کردن حالت چشم ها و جذابیت بیشتر آن ها محسوب می شود. اما کاملا در اشتباه هستید، چرا که با ترفندهای ساده و مهم و آموزش کشیدن خط چشم می توانید به راحتی خط چشم کشیده و میکاپی شیک داشته باشید.

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

فرقی نمی کند که چشم های شما ریز یا درشت باشد، در هر صورت اگر با اصول و تکنیک های صحیح کشیدن خط چشم آشنا باشید، به راحتی می توانید خط چشم مناسب چشم های ریز را تشخیص داده و آن ها را بکشید.

به این ترتیب می توانید چشم هایی گیرا و اغوا کننده داشته باشید که نظر همه را به خود جلب می کند. همچنین می توانید با این ترفند آموزشی یک میکاپ جدید و خاص داشته باشید که چهره شما را متفاوت جلوه می دهد.

آماده سازی پوست

قبل از هر چیزی، بهتر است که پوست خود را به وسیله شوینده مخصوص و یا تونر به خوبی تمیز و لایه برداری کنید. همچنین چشم های شما باید عاری از هر گونه مواد آرایشی و چربی باشد.

کشیدن سایه

برای آنکه بتوانید خط چشم را در بهترین شکل ممکن بکشید، بهتر است که از رنگ سایه های نود و ملایم استفاده کنید. این رنگ سایه به هر پوست و هر سن و سالی می آید و برای میکاپ شما مناسب است. پس بهتر است به وسیله یک براش مخصوص این کار را انجام دهید.

انتخاب خط چشم

از آنجایی که انواع متنوعی خط چشم وجود دارد، اگر در دسته افراد مبتدی هستید، بهترین مدل خط چشم که استفاده ساده تری دارد، نوع ماژیکی می باشد. پس بهتر است بدانید که خط چشم مناسب برای چشم  های ریز از اصول خاص خود بهره مند است که باید به آن توجه کنید.

شروع کشیدن خط چشم

اگر چشم های ریزی دارید، پس علاقه شما در کشیدن نوع خط چشم به هیچ عنوان صدق نمی کند. چرا که ممکن است به مدل خط چشمی علاقه داشته باشید، که اصلا به شما نمی آید. پس اگر به دنبال یک خط چشم مناسب هستید، بهتر است از مدل های زیر استفاده کنید:

 • خط چشم باریک و نازک تا وسط پلک

  بهترین مدل برای این مدل چشم ها که باعث می شود چشم های شما را کشیده تر نشان دهد، خط چشم نازک و باریک با یک دنباله کوتاه است که تا میانه پلک ادامه پیدا می کند. این مدل خط چشم، فرم چشم های شما را گردتر نشان می دهد.

 • خط چشم کشیده

  اگر دوست دارید که چشم های شما خمار و کشیده تر به نظر برسد، بهتر است که یک خط باریک از گوشه داخلی چشم کشیده و تا بخش بیرونی چشم ادامه دهید. بهتر است که کمی دنباله نازک برای آن ایجاد کنید و سراغ مابقی میکاپ چشم بروید.

 • خط چشم مثلثی

  اگر دوست دارید کمی خط چشم شما حالت پهن تری به خود بگیرد، کافی است تنها یک مثلث کوچک در گوشه بیرونی چشم خود بکشید و داخل آن را به مقدار کم پر کنید. همچنین می توانید خط بالای پلک را تا قسمت میانی پلک به صورت نازک بکشید.

نکات مهم در کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

برای آنکه بتوانید خط چشم خود را در بهترین حالت بکشید، باید به رعایت نکات ذکر شده در زیر بپردازید:

 1. اگر هنوز حرفه ای نیستید، بهتر است تنها از خط چشم ماژیکی استفاده کنید.
 2. به هیچ عنوان پشت پلک خود را خطوط پهن نکشید. چرا که باعث ریزتر نشان دادن چشم ها می شود.
 3. به هیچ عنوان کشیدن خط چشم مشکی در زیر چشم را انجام ندهید. چرا که اصلا ظاهر خوشایندی ندارد.
 4. برای درشت تر نشان دادن چشم ها، می توانید از مداد سفید در بخش درونی چشم خود استفاده کنید.
 5. برای حالت دهی بیشتر به چشم ها، می توانید در زیر چشم به جای خط چشم از سایه نود استفاده کنید.

کلام آخر

با ترفندهای ذکر شده به راحتی می توانید بهترین مدل خط چشم برای چشم های ریز را کشیده و یک میکاپ جذاب، متفاوت و زیبا داشته باشید که مورد سلیقه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *