اشتباهات رایجی که کراتینه مو های شما را زود خراب می کند

از ترفندهای داشتن موهای زیبا و خوش حالت، کراتینه کردن مو می باشد. این روش به شما کمک می کند تا همیشه مرتب و آراسته به نظر برسید و موهای زیبا و درخشان داشته باشید. اما لازم به ذکر است که اشتباهات رایجی هستند که باعث ماندگاری کوتاه و خراب شدن زود هنگام کراتینه مو می شوند. بهتر است با آن ها آشنا شوید.

10 اشتباه رایج در خراب شدن کراتینه مو

از آنجایی که داشتن موهای صاف و براق از آرزوی هر خانم خوش سلیقه ای محسوب می شود، می توانید به وسیله کراتینه به راحتی به این هدف خود دست پیدا کنید. این تکنیک از طرفداری زیادی بهره مند است که به تقویت و احیای موهای شما نیز می پردازد.

به این منظور، متاسفانه برخی از افراد با عدم رعایت نکات مهم بعد از کراتینه، زمان خراب شدن آن را جلو می اندازند. بنابراین بهتر است که با این اشتباهات آشنا شوید و تا حدالامکان از انجام آن ها بپرهیزید تا همیشه موهای زیبا و خوش حالت داشته باشید.

1.     حمام رفتن بعد از کراتینه

از آنجایی که کراتینه کردن مو با فرآیند خاص خود همراه است، باید برای مدتی از مرطوب و خیس کردن موها جلوگیری کنید. پس به حمام رفتن بعد از کراتینه کردن مو، می تواند باعث نفوذ رطوبت به عمق تارهای مو شده و اثرات کراتینه را از بین ببرد. به همین دلیل است که گفته شده 3 تا 4 روز از خیس کردن موها جلوگیری کنید.

2.     محکم بستن مو با کش

به دلیل آنکه موهای کراتینه شده به مراقبت زیادی نیاز دارد، محکم بستن آن با کش مو به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چرا که این کار باعث از دست رفتن صافی موها می شود. به خصوص تا چند روز بهتر است از بستن موها جلوگیری کنید.

3.     شستن زیاد موها

بهترین بازه زمانی برای حمام رفتن و شستن موها، هر 3 روز یکبار می باشد. پس از شستن هر روز مو کراتینه شده بپرهیزید. چرا که این کار ماندگاری کراتینه مو را کاهش می دهد. اگر به صورت روزانه قصد دوش گرفتن دارید، بهترین کار پوشاندن موها به وسیله ی کلاه مخصوص می باشد.

4.     عدم استفاده از ماسک مو و شامپو مخصوص

بهتر است که برای موهای خود از شامپو مخصوص و ماسک مو مختص موهای کراتینه شده استفاده کنید. چرا که این مواد به ماندگاری بهتر موهای شما کمک می کنند. عدم استفاده از شامپو دارای سولفات به شدت توصیه می گردد چرا که باعث تخریب ساختار کراتینه مو می شود.

5.     عدم استفاده از اسپری باز کننده گره مو

از آنجایی که بعد از حمام موها به یکدیگر گره می خورند، بهتر است که به جای جنگیدن با تارهای مو برای باز کردن گره ها، از اسپری مخصوص باز کننده گره مو استفاده کنید.

6.     روبالشتی نامناسب

روبالشتی که از آن استفاده می کنید باید از یک جنس مناسب بهره مند باشد تا مانع از اصطحکاک زیاد تارهای مو با سطح آن شود. بنابراین انواع رو بالشتی های نخی یا ساتن ابریشمی بهترین گزینه محسوب می شوند.

7.     شستشو مو با آب داغ

به صورت کلی آب داغ حتی برای شستن موهای معمولی نیز توصیه نمی شود. چرا که می تواند باعث خشک شدن تارهای مو و پوست سر شود. بنابراین بهترین درجه آب برای شستشو مو کراتینه آب ولرم است.

8.     استفاده زیاد از سشوار و اتو مو

انواع تجهیزات حرارتی می تواند به صورت کلی کراتینه موها را از بین ببرد. پس وقتی که موهای خود را کراتین کرده اید به هیچ عنوان به تجهیزات حرارتی نیاز نخواهید داشت. چرا که این موها از حساسیت بیشتری نسبت به موهای معمولی بهره مند است.

9.     شنای بیش از حد

از آنجایی که رطوبت زیاد برای موهای کراتینه شده مناسب نیست، پس شنای بیش از حد نیز می تواند باعث آسیب رساندن به موها شود.

10.شانه کردن موهای خیس

به هیچ عنوان موهای خود را بعد از حمام در صورتی که خیس و نمناک هستند شانه نکنید. این کار باعث کنده شدن مو و کاهش طول عمر کراتینه مو می شود.

کلام آخر

با کنار گذاشتن اشتباهات رایج می توانید به راحتی از موهای کراتینه خود مراقبت کرده و ماندگاری آن را افزایش دهید. البته بهتر است بدانید که کیفیت مواد و سالنی که به آن مراجعه می کنید نیز در ماندگاری کراتینه موهای شما تاثیر زیادی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *