اشتباهات رایج در آرایش عروس

گریم عروس یکی از مهمترین مواردی است که باید به صورت اصولی انجام شود. اما در برخی از مواقع، اشتباهات رایج در آرایش عروس می تواند باعث عدم تعادل گریم و عدم رضایت مشتری شود. به همین دلیل بهتر است که با آگاهی از این اشتباهات، از بروز آن ها جلوگیری کنید تا بتوانید به یک گریمور حرفه ای تبدیل شوید. رعایت کردن این نکات به شما در افزایش کیفیت کار گریم و میکاپ کمک زیادی می کند.

مهمترین اشتباهات رایج میکاپ عروس

داشتن یک گریم و میکاپ عالی در شب عروسی از آرزوی همه بانوان محسوب می شود. اما برخی از اشتباهات رایج هستند که باعث ایجاد عدم نتیجه رضایت بخش می شوند. این اشتباهات نه تنها باعث کاهش کیفیت کار شما می شود، بلکه آینده شغلی شما را به خطر می اندازد.

بنابراین با اطلاع از آن ها بهتر است که از انجام آن ها خودداری کنید. در این مقاله سعی کردیم برخی از مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس را معرفی کنیم تا با اطلاع از آن ها، بتوانید رضایت مشتری خود را به دست آورید.

سبک آرایشی اشتباه

یکی از مهمترین نکات، انتخاب کردن یک سبک مناسب با توجه به چهره، رنگ پوست، نوع لباس و رنگ چشم های عروس می باشد. یک میکاپ آرتیست حرفه ای در انتخاب بهترین نوع آرایش مهارت دارد و به هیچ عنوان این اشتباه را انجام نمی دهد. پس بهتر است قبل از مراجعه به یک سالن آرایشگاه، مدل های عروس را مشاهده کنید.

هایلایت نادرست در میکاپ

برجسته تر نشان دادن برخی از نقاط جذاب چهره، به وسیله هایلایت همیشه قابل انجام است. اما استفاده بیش از اندازه و نادرست از آن باعث براق شدن و چرب نشان دادن میکاپ عروس می شود. در صورتی که این سبک میکاپ پسندیده نیست.

استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت

برخی از میکاپ آرتیست ها برای آنکه مشتری خود را زیاد کنند، به استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت می پردازند. در نتیجه هزینه کمتری را برای میکاپ و گریم ارائه می دهند که باعث جذب مشتری می شود. بهتر است بدانید که استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت و غیر استاندارد، نه تنها سلامتی شما را به خطر می اندازد، بلکه میکاپ خوشایندی برای شما به همراه نخواهد داشت و ماندگاری ندارد.

رژ گونه زیاد

مشخص بودن خط رژگونه یکی دیگر از مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس است. چرا که تعادل میکاپ را به هم ریخته و ظاهر ناخوشایندی برای چهره شما ایجاد می کند.

برق لب در میکاپ عروس

یکی از انواع تجهیزات آرایشی که استفاده از آن، به هیچ عنوان در میکاپ و گریم عروس توصیه نمی شود، برق لب می باشد. چرا که ظاهر ناخوشایندی ندارد و از آن برای میکاپ کوتاه مدت و روزمره استفاده می شود.

آرایش غلیظ

مدت هاست که دیگر کسی به سراغ آرایش غلیظ نمی رود. از انواع میکاپ های ترند، سبک ساده و ملیح است که چهره شما را با تغییر زیادی همراه نمی کند. اما باعث جذاب و زیباتر شدن شما می شود. بنابراین از استفاده کردن میکاپ غلیظ، مخصوصا در چشم ها به شدت خودداری کنید.

استفاده از کرم پودر مناسب

کیفیت کرم پودر و رنگ آن از اهمیت زیادی بهره مند است. چرا که رنگ کرم پودر باید متناسب با رنگ پوست صورت باشد و تفاوت زیادی ایجاد نکند. همچنین بهتر است از کیفیت عالی بهره مند باشد تا باعث ایجاد خطوط در زیر چشم و پیشانی نشود.

عدم استفاده از محصولات ضد آب

درست است که محصولات ضد آب دارای هزینه بیشتری هستند، اما میکاپ عروس به دلیل آنکه مدت زمان زیادی باقی می ماند، باید به وسیله محصولات ضد آب انجام شود.

در رابطه با تمامی موارد ذکر شده، بهتر است بدانید که به صورت کلی، عدم تعادل در میکاپ و گریم عروس می تواند ظاهر ناخوشایندی ایجاد کند. یک میکاپ آرتیست و یا گریمور حرفه ای، می داند که استفاده از محصولات آرایشی باید به اندازه تعادل صورت بگیرد تا مورد پسند واقع شود.

کلام آخر

با توجه به اهمیت اشتباهات رایج در آرایش عروس می توانید با کنار گذاشتن آن ها و به روز کردن مهارت و استعداد خود در زمینه میکاپ، به یک نتیجه عالی در شغل خود دست پیدا کنید. پس بهتر است که از بروز این اشتباهات به شدت خودداری کنید.

برای مشاهده دوره های آموزشی در اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *