اشتباهات رایج اپلاسیوم در خانه

یکی از مهمترین ترفندهای از بین بردن موهای زائد، اپیلاسیون می باشد. این روش برای مردان و زنان محدودیت ندارد و برای هر کسی قابل استفاده است. استفاده از اپیلاسیون در واقع با مزایای زیادی همراه می باشد. اما در برخی از مواقع انجام اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه باعث می شود تا نتوان به نتیجه رضایت بخش دست پیدا کرد. بهتر است با این اشتباهات آشنا شده و از آن ها دوری کنید. اشتباهات رایج اپلاسیوم در خانه

اشتباهات رایج اپیلاسیون شامل چیست؟

شاید تصور کنید که اپیلاسیون کردن در خانه ممکن نیست. این کاملا برعکس است. در صورت داشتن مهارت کامل به راحتی می توانید کندن موهای زائد را در خانه انجام دهید. تنها کافی است که تجهیزات مورد نیاز در خانه فراهم باشد.

بروز برخی از اشتباهات رایج در اپیلاسیون باعث می شود تا مشکلات و آسیب هایی برای پوست شما ایجاد شود. به همین دلیل است که باید از آن ها دوری کنید. از جمله مهمترین این اشتباهات شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

اپلاسیوم موهای کوتاه

از آنجایی که طول مناسب موها برای اپیلاسیون 9 سانتی متر می باشد، در صورت کوتاه تر بودن آن ها، امکان زدودن موها سخت و غیر ممکن می شود. علاوه بر آن، ممکن است التهابات پوستی و کشیدگی ایجاد شود. به همین دلیل است که اگر موهای شما به اندازه کافی بلند نشده است، اپلاسیون را به تعویق بی اندازید.

استفاده از اسپری های بی حس کننده

برخی از افراد تصور می کنند که اسپری های بی حسی می تواند درد ناشی از کندن موها را کاهش دهد. نمی توان منکر این قضیه شد. اما بهتر است بدانید که درد حاصل از کندن موها بسیار کم و تنها یک لحظه می باشد. پس بهتر است استفاده از اسپری های بی  حسی را کنار بگذارید.

داغ کردن بیش از اندازه موم

تصور نکنید که هر چه میزان موم حرارت دیده داغ تر باشد، اپیلاسیون را برای شما راحت تر می کند. در واقع درجه حرارت موم باید به صورت متعادل باشد. به صورتی که به پوست شما آسیب وارد نکند. پس بهتر است که در زمان استفاده دمای موم با بدن شما تنظیم باشد.

حمام کردن قبل از اپیلاسیون

برخی از افراد قبل از آنکه برای اپیلاسیون مراجعه کنند، به حمام می روند. بهتر است بدانید که بعد از حمام، پوست حساس می شود. بنابراین زمانی که اپیلاسیون بعد از آن انجام می گیرد، در نتیجه پوست انعطاف خود را از دست داده و تحریک پذیرتر می شود. بهتر است از حمام شما تا اپیلاسیون حداقل 5 ساعت گذشته باشد.

اپیلاسیون در قاعدگی

در زمان دوران عادت ماهیانه، بدن احساس بیشتری نسبت به درد نشان داده و تحمل خود را از دست می دهد. پس بهتر است که در این زمان اپیلاسیون را انجام ندهید و آن را به حداقل 2 روز بعد از اتمام پریودی موکول کنید.

عدم توجه به جهت رشد مو

نکته بسیار مهمی که در اپیلاسیون حائز اهمیت است و افراد مبتدی و تازه کار به آن توجهی نمی کنند، جهت رشد موها می باشد. بهتر است بدانید که جهت صحیح و درست برای اپیلاسیون و زدن موم، به سمتی است که موها روییده است.

در نتیجه موم به سمت رویش مو زده شده، پارچه را گذاشته و در جهت خلاف رویش موها با یک حرکت قوی کشیده می شود. اما متاسفانه برخی از افراد در همان جهت که مو روییده است پارچه را می کشند. این نه تنها باعث ایجاد درد و التهاب پوستی شده، بلکه به هیچ عنوان موهای زائد را از بین نمی برد.

آسان گرفتن انجام اپیلاسیون

یکی از اشتباهات رایج اپیلاسیون در خانه این است که هر کسی تصور می کند به راحتی می تواند آن را انجام دهد. در صورتی که اینطور نیست. نقاط حساس بدن اگر به درستی اپیلاسیون نشوند، با اسیب های جدی از جمله کشیدگی و کبودی پوست و خون مردگی روبرو می شوند. اشتباهات رایج اپلاسیوم در خانه

کلام آخر

با توجه به عالی بودن ترفند اپیلاسیون، امروزه به یکی از روش های محبوب و کم هزینه برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است. اما بهتر است قبل از شروع، ابتدا با این اشتباهات آشنا شده و از آن ها دوری کنید تا بتوانید به یک نتیجه رضایت بخش دست پیدا کنید. انجام اپیلاسیون در صورت داشتن مهارت و تجهزات، در خانه نیز به راحتی قابل انجام است.

برای مشاهده دوره آموزشی ما در اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *