اصول صحیح انجام اکستنشن مژه

یکی از مهمترین روش های داشتن مژه های بلند و پرپشت، استفاده از ترفند اکستنشن می باشد. در عین حال که این روش می تواند مژه های شما را خاص و زیبا کند، اگر به درستی انجام نشود، می تواند نتیجه عکس به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که قبل از انجام اکستنشن، باید بتوانید با مهمترین اصول صحیح انجام اکستنشن مژه آشنا شوید.

اکستنشن مژه برای چه کسانی مناسب است؟

از انواع تکنیک های بلندتر کردن مژه که از ترکیب موهای مصنوعی شبیه به مو به دست آمده است، اکستنشن می باشد. در این روش تارهای مژه مصنوعی، به صورت دانه به دانه در میان مژه های طبیعی فیکس می شوند. نکته مهمی که در این تکنیک حائز اهمیت است، حساس بودن چشم ها می باشد.

به همین دلیل است که اگر اکستنشن طبق اصول خاص خودش صورت نگیرد، نه تنها زیبایی ندارد، بلکه باعث آسیب رساندن به چشم ها، عفونت چشم و کنده شدن مژه های طبیعی می شود. انجام اکستنشن برای کسانی که مژه های کوتاه و کم پشت دارند مناسب است.

پس می توانید از انواع مدل های اکستنشن برای داشتن چشم هایی زیبا و خوش حالت استفاده کنید. استفاه از این روش، باعث کاهش هزینه در استفاده از ریمل می شود و ماندگاری بالایی دارد. بهتر است انجام اکستنشن را به یک سالن آرایشگاهی معتبر واگذار کنید. اصول صحیح انجام اکستنشن مژه

چه اصولی در انجام اکستنشن مژه اهمیت دارد؟

برای آنکه مژه کار بتواند به بهترین شکل اکستنشن مژه را انجام دهد، باید اصول صحیح را پیاده کند. رعایت این اصول کیفیت کار شما را افزایش داده و باعث می شود تا رضایت مشتری را به دست آورید. از جمله مهمترین آن ها به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

  • شخص باید دراز کشیده و چشم های خود را ببندد و از پلک زدن های مداوم خودداری کند تا مژه کار بتواند تسلط کافی به روی کار خود داشته باشد.
  • استفاده از پارچه تمیز و سفید در زیر مژه ها باعث ایجاد دقت بیشتر در کار می شود.
  • تنها باید حدود 1 میلی متری از نوک مژه ها چسب مخصوص زده شود تا بتوان به خوبی چسباندن تارهای مژه مصنوعی را انجام داد.
  • در پایان کار، باید مژه ها به وسیله یک برس مخصوص شانه زده شوند تا تمیزی و یکنواختی آن ها مشخص و بررسی شود.
  • استفاده از ابزار و وسایل کاربردی برای اکستنشن مژه بسیار اهمیت دارد و کیفیت کار را افزایش می دهد.
  • با توجه به انواع اکستنشن مژه، باید مدلی برای شخص مورد نظر انتخاب شود که به حالت چشم های او می آید.
  • چسب مژه ای که به کار برده می شود، بسیار اهمیت دارد. چرا که باید از برند شناخته شده و با کیفیت باشد. پس بهتر است نوع چسب را قبل از شروع بررسی کنید تا از آن مطمئن شوید.

آیا اکستنشن مژه باید آسیب به مژه های طبیعی می شود؟

اینکه بارها افرادی را دیده ایم که مژه های طبیعی آن ها بعد از اکستنشن ریخته و کنده شده است، یا چشم ها به عفونت دچار شده اند، از رایج ترین اتفاقاتی است که با مراجعه به یک سالن آرایشگاهی نامعتبر رخ می دهند. لازم است بدانید که اگر مژه کار از مهارت کافی بهره مند باشد و طبق اصول ذکر شده به کار خود برسد، به هیچ عنوان باعث آسیب رساندن به مژه های طبیعی نمی شود.

در حقیقت رعایت این نکات ضروری باعث می شود تا اکستنشن با کیفیت بالایی انجام شود و با هیچ مشکلی روبرو نشوید. همچنین نکته مهم اینجاست که این تکنیک به هیچ عنوان با درد و سوزش همراه نیست. پس اگر در طول انجام آن، با این علائم روبرو شدید، بدانید که شیوه کار آرایشگر درست نیست و عکس العمل لازم را نشان دهید. به همین دلیل است که در مراجعه به یک سالن آرایشگاهی معتبر تاکید می شود.

کلام آخر

یک مژه کار حرفه ای همیشه در تلاش است تا بهترین کیفیت را در این تکنیک پیاده کند. چرا که او همیشه با دقت زیادی به رعایت اصول حیاتی و مهم در اکستنشن مژه می پردازد. پس اگر از مژه های کوتاه و کم حجم خود شاکی هستید، بهتر است برای یکبار هم که شده است، اکستنشن مژه را در یک سالن معتبر تجربه کنید.

برای آموزش و مشاهده دوره‌های ما کلبک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *