برای عکاسی فرمالیته، خودتان آرایشگر باشید!

اگر به دنبال این هستید که برای عکاسی فرمالیته خود یک میکاپ عالی و حرفه ای داشته باشید، بهتر است که طبق اصول ذکر شده به صورت گام به گام عمل کنید. با رعایت این اصول می توانید برای عکاسی فرمالیته، خودتان آرایشگر باشید و زیبا و شیک به نظر برسید.

آموزش گام به گام میکاپ برای عکاسی فرمالیته

شاید برایتان جالب باشد، ولی بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانید یک میکاپ حرفه ای در خانه داشته و خودتان آرایشگر خودتان باشید. تنها کافی است طبق اصول و روش های ذکر شده در زیر عمل کنید. این روش ها به شما کمک می کنند تا به راحتی میکاپ خود را برای عکاسی فرمالیته انجام دهید.

مشخص کردن سبک دلخواه میکاپ

در ابتدا باید مشخص کنید که با توجه به نوع پوشش و نوع عکاسی، دوست دارید که میکاپ شما به چه صورت باشد. توجه به نوع صورت و رنگ موها نیز در انتخاب کردن میکاپ تاثیر زیادی دارند. بنابراین می توانید سبک خود را مشخص کرده و سپس میکاپ را آغاز کنید تا تسلط بیشتری به روی آن داشته باشید.

آماده سازی پوست

در ابتدا، بهتر است که پوست خود را آماده میکاپ کنید. در این زمان باید به سراغ یک شوینده مخصوص متناسب با میزان چربی پوست بروید و به صورت کامل و با یک فیس براش، آن را شستشو دهید.

لایه برداری پوست

اگر پوست شما دارای جوش های سر سیاه و منافذ باز می باشد، بهتر است که اسکراب و لایه برداری را انجام دهید. تمام این مراحل به ماندگاری و تثبیت بهتر آرایش شما کمک می کنند.

زیر سازی میکاپ

قبل از هر چیزی، بهتر است که با کمک کانسیلر و کانتور زیر سازی آرایش خود را انجام دهید. پس لازم است تا نواقص پوستی از جمله چین و چروک ها، سیاهی زیر چشم، جای جوش و آکنه، لک های پوستی و … را بپوشانید.

همچنین باید به کمک کانتور زاویه سازی صورت را به شکل اصولی با توجه به مدل صورت خود انجام دهید تا بتوانید یک میکاپ حرفه ای و مناسب عکاسی داشته باشید.

کرم گریم میکاپ

بعد از زیر سازی، برای آنکه قرار است میکاپ حرفه ای برای عکاسی صورت بگیرد، بهتر است که به سراغ کرم های گریم سنگین بروید تا پوشش دهی بالایی داشته باشند. این کرم بهتر است که مات و فاقد چربی باشد تا در زمان طولانی شدن عکاسی چرب و براق نشود.

میکاپ چشم

برای عکاسی بهتر است که میکاپ چشم های شما کمی غلیظ تر باشد. با توجه به نوع مدل چشم و صورت خود، بهتر است که از رنگ های مناسب برای سایه استفاده کنید. پس بهتر است سایه را زده و فید کنید. سپس به سراغ خط چشم بروید.

خط چشم باید با توجه به چشم های شما کشیده شود. بهترین نوع خط چشم، نازک و گوشه است که میکاپ چشم ها را ساده و شیک تر می کند. برای عکاسی بهتر است از مژه مصنوعی استفاده کنید. انواع مژه های متنوعی موجود هستند که با توجه به سلیقه شما قابل تهیه می باشد.

بهتر است از مژه هایی که در قسمت بیرونی چشم بلندتر و وقتی به گوشه چشم میرسد کوتاه می شوند استفاده کنید که چشم های شما را کشیده تر نشان می دهند.

میکاپ لب

اگر لب های شما باریک است، بهتر است که با خط لب کمی به آن ها حجم دهید و برعکس. اگر میکاپ چشم های شما تیره شد، بهترین کار استفاده از یک رژ لب روشن و لایت می باشد.

رژ گونه

رژ گونه لایت همیشه بهترین گزینه محسوب می شود. پس بهتر است که در زدن آن زیاده روی نکنید. می توانید با یک براش، رژ گونه را فید کرده و شادابی بیشتری در چهره خود ایجاد کنید.

تثبیت آرایش

به کمک پودر تثبیت کننده و یا اسپری های فیکس کننده می توانید ماندگاری بیشتر به میکاپ خود ببخشید تا در زمان طولانی شدن عکاسی سریع خراب نشود.

کلام آخر

اگر به دنبال این هستید که برای میکاپ عکاسی فرمالیته هزینه ای صرف نکنید و خودتان آن را انجام دهید، به راحتی می توانید با رعایت موارد ذکر شده بهترین و شیک ترین میکاپ را داشته باشید. بهتر است بدانید که استفاده از مواد آرایشی با کیفیت می تواند ماندگاری و کیفیت آرایش شما را بیشتر کند.

معرفی دوره‌ی آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *