راهنمایی انتخاب بهترین مدل شینیون عروس براساس فرم صورت

از آنجایی که شب عروسی مهمترین اتفاق زندگی برای عروس خانم ها محسوب می شود، باید انتخاب نوع شینیون و میکاپ در بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. به همین دلیل بهتر است که به راهنمایی انتخاب بهترین مدل شینیون عروس براساس فرم صورت توجه کنید. چرا که رعایت این نکات به شما در جلب رضایت مشتری کمک شایانی می کند.

 

بهترین مدل شینیون عروس برای کدام فرم صورت مناسب است؟

 

یکی از مهمترین نکاتی که اغلب سالن های آرایشگاهی به آن توجه نمی کنند، شینیون کردن موهای عروس با در نظر گرفتن فرم صورت و چهره آن ها می باشد. همین امر باعث می شود تا مدل موهای درست شده برای عروس خانم ها خوشایند نبوده و نتیجه مطلوب نداشته باشد.

به همین دلیل است که تنها یک سالن آرایشگاه حرفه ای می داند که در نظر گرفتن فرم صورت و چهره تا چه میزان برای شینیون کردن حائز اهمیت است. پس برای آشنا شدن با مناسب ترین مدل شینیون برای فرم صورت های مربع، مستطیل، مثلث و گرد با ما همراه باشید.

شینیون باز و بسته ترکیب شده با بافت برای صورت مثلثی

اغلب کسانی که صورت آن ها مثلث یا قلبی شکل است، به دلیل آنکه دارای فک و چانه پهن تر می باشند، بهتر است که از مدل های شینیون باز و بسته که به روی موها بافت درشت خورده است استفاده شود. این نوع شینیون کمک می کند تا چهره ظریف تر نشان داده شود.

 

شینیون باز و بسته ترکیب شده با بافت برای صورت مثلثی
شینیون باز و بسته ترکیب شده با بافت برای صورت مثلثی

 

شینیون باز و شل برای صورت بیضی

یکی از مناسب ترین انواع شینیون که برای افرادی که صورت بیضی دارند توصیه می شود، نوع باز و شل می باشد. از آنجایی که این افراد هماهنگی خاصی در اعضای صورتشان وجود دارد، بهترین نوع انتخاب شینیون های باز و شل می باشد. چرا که باعث می شود وضوح چهره بیشتر و برجسته تر شود. البته نمی توان گفت که مدل های بسته برای آن ها مناسب نیست، اما این مدل برای آن ها پسندیده تر است.

 

شینیون باز و شل برای صورت بیضی
شینیون باز و شل برای صورت بیضی

 

شینیون باز برای صورت مستطیلی

اغلب بازیگران هالیوودی که صورت های مستطیلی دارند را بارها دیده اید. برای این دسته از افراد شینیون باز که تارهایی از مو در کنار گوش رها باشند مناسب تر است. این دسته از افراد از دور معمولا چهره استخوانی دارند. به همین دلیل موهای باز برای آن ها جذاب تر است. این سبک مدل مو، صورت آن ها را پر و برجسته تر نشان می دهد.

 

شینیون باز برای صورت مستطیلی
شینیون باز برای صورت مستطیلی

 

شینیون بالای سر برای صورت های گرد

کسانی که صورت گردی دارند، معمولا در هر صورت چهره شان تو پر و حجیم نشان داده می شود. به  همین دلیل بهترین سبک شینیون برای آن ها، مدل های گوجه ای است که در بالای سر بسته می شود. چرا که این مدل ها باعث می شود تا صورت این افراد کشیده تر دیده شود.

 

شینیون بالای سر برای صورت های گرد
شینیون بالای سر برای صورت های گرد

 

چرا فرم صورت برای انتخاب نوع شینیون اهمیت دارد؟

از آنجایی که هر مدل مو حالت خاصی به چهره می بخشد، باید بتوان از شینیونی استفاده کرد که چهره را ناخوشایند نکند. برای مثال کسانی که پیشانی کوتاهی دارند، به هیچ عنوان نباید از چتری های کوتاه استفاده کنند. چرا که این مدل مو برای آن ها خوشایند نیست و نباید در شینیون قرار داده شود.

بر عکس، کسانی که پیشانی بلندی دارند و صورتشان بیضی شکل است، می توانند در شینیون خود از چتری و موهای حالت دار استفاده کنند که پیشانی آن ها را کوتاه تر می کند. به همین دلیل است که نوع فرم صورت در شینیون کردن موها تاثیر زیادی دارد.

همچنین استفاده از تاج بلند برای عروس خانم هایی که صورت بیضی دارند پسندیده نیست و صورت آن ها راکشیده تر می کند. یا تاج کوتاه برای صورت های گرد مناسب نمی باشد. چرا که نما و جلوه خاصی ندارد. به همین دلیل است که بهتر است شینیون خود را به یک سالن زیبایی حرفه ای بسپارید که به خوبی از عهده این کار برآید.

 

کلام آخر

برخلاف چیزی که تصور می کنید، شینیون کردن موها از نکات مهمی بهره مند است. به همین دلیل است که باید به یک سالن معتبر مراجعه کنید تا در شب عروسی خود به زیباترین عروس سال تبدیل شوید و بدرخشید. فرقی نمی کند که چه فرم صورتی داشته باشید، یک سالن زیبایی حرفه ای، بهترین شینیون را برای شما با توجه به فرم صورتتان انجام می دهد.

 

معرف دوره آموزشی مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *