تاسیس آرایشگاه زنانه، صفر تا صد مراحل، مدارک و شرایط کسب مجوز

یکی از پردرآمدترین مشاغلی که آینده شغلی درخشانی برای شما به همراه خواهد داشت، تاسیس آرایشگاه می باشد. بر این اساس، نحوه گرفتن مجوز برای تاسیس  آرایشگاه زنانه امروزه به یک دغدغه مهم در بین افراد تبدیل شده است. پس بهتر است با صفر تا صد مراحل تاسیس آرایشگاه و مدارکی که برای دریافت مجوز به آن نیازمند هستید آشنا شوید.

 

صفر تا صد تاسیس آرایشگاه زنانه

آرایشگری بدون شک از مشاغل شاد و پرسودی است که آینده شما را تضمین می کند. پس اگر به دنبال این هستید که در این مسیر قدم برداشته و موفق شوید، باید بتوانید تمامی مراحلی که برای تاسیس سالن تا اخذ مجوز نیاز است را به صورت اصولی انجام دهید.

چرا که عدم توجه به این موضوع، می تواند آینده شغلی شما را با چالش و دردسرهای زیادی روبرو کند. اگر نمی دانید که برای شروع این شغل از کجا باید حرکت خود را آغاز کنید، پس در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مشخص کردن سرمایه مورد نیاز

قبل از هر کاری، باید در نظر بگیرید که چه مقدار سرمایه ای برای تاسیس یک سالن در دست دارید. مشخص کردن این سرمایه به شما کمک شایانی در انتخاب کردن محدوده سالن و سایر جزئیات آن می کند. پس باید تمام هزینه های جاری برای تاسیس سالن را در نظر بگیرید. این هزینه شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

 • دریافت مجوز
 • تجهیزات آرایشی
 • دکوراسیون
 • تجهیزات جانبی
 • حقوق کارکنان
 • و ….

انتخاب محدوده مناسب

محدوده ای که قصد تاسیس سالن را دارید، باید در یک فضای مناسب باشد تا مشتری بتواند به راحتی متوجه حضور برند شما شود. به این صورت باید با در نظر گرفتن بودجه، محدوده ای که توان اجاره، خرید و یا رهن سالن را دارید مشخص کنید.

فراهم سازی شرایط بهداشت و امنیت

از آنجایی که این فضا با رفت و آمد زیادی روبرو است، باید تجهیزات مناسب برای بهداشت و امنیت سالن را فراهم کنید. در این زمان، باید گواهی سلامت و بهداشت دریافت شود. تهیه کردن دوربین امنیتی، درب ضد سرقت و .. نیز از تجهیزات امنیت محسوب می شوند.

اخذ تاییدیه بازرس اتحادیه آرایشگران

برای آن که بتوانید تاییدیه لازم را برای شروع به کار دریافت کنید، باید مراحل زیر را با دقت زیادی طی کنید:

 1. در نظر گرفتن نام مطابق با عرف و شرع به صورت فارسی
 2. عدم استفاده از تبلیغات غیر شرعی
 3. نصب شیشه های مشجر
 4. استفاده از اعلانات ضروری اعم از ورود ممنوع آقایان
 5. دکوراسیون آراسته و مرتب
 6. استفاده از بهترین کیفیت تجهیزات میکاپ و آرایشی

 

چه مدارکی برای اخذ مجوز لازم است؟

همانطور که بر همگان واضح است، تاسیس یک سالن آرایشگاهی بدون داشتن مجوز امکان پذیر نیست. بر این اساس، دریافت مجوز با توجه به شرایط و ارائه مدارک خاصی امکان پذیر می شود. پس بعد از دریافت مدارک لازم، باید مراحل مهمی را طی کنید تا بتوانید بدون دغدغه مجوز را دریافت نمایید.

مدرک آرایشگری معتبر، کارت بهداشت، کپی اصل سند مالکیت، اجاره نامه، کپی شناسنامه و کارت ملی، رضایت محضری پدر یا همسر، کپی گواهی پایان کار، آخرین مدرک تحصیلی، عدم سوء پیشینه، عکس، موافقت نامه نیروی انتظامی و عدم اعتیاد از مهمترین مدارکی هستند که باید ارائه دهید.

به این ترتیب، باید فرم مربوط به اخذ محوز را پر کرده و مدارک ذکر شده را ارائه دهید. در نتیجه، هزینه های پرداخت مجوز باید صورت بگیرد تا درخواست شما در اتحادیه به ثبت برسد. در طول این فرآیند، بازدید از محل مورد نظر صورت گرفته و پاسخ به متقاضی ارسال می گردد.

و می توانید مجوز 5 تا 10 ساله را با توجه به داشتن شرایط لازم دریافت کنید و سالن خود را راه اندازی نمایید. به صورت کلی نقص مدارک می تواند روند اخذ مجوز را برای شما کندتر کند. پس بهتر است قبل از اقدام، مدارک خود را به صورت کامل و بی نقص آماده کنید.

 

آموزشگاه فنی و حرفه ای کیمیای هنر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *