ترفندهایی برای روشن کردن مو بدون دکلره !

از آنجایی که دکلره کردن به موها آسیب های جبران ناپذیری وارد می کند، اغلب افراد به دنبال این هستند که بدون استفاده از این ترفند موهای خود را روشن کنند. بنابراین بهتر است بدانید که روش های متنوعی برای روشن کردن مو بدون دکلره وجود دارند که بهتر است با آن ها آشنا شوید.

 

چگونه بدون دکلره موها را روشن کنیم؟

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که روشن کردن موها و رساندن آن به پایه، تنها به وسیله دکلره ممکن است و می تواند آن را به حد مطلوب برساند. اما با روش های دیگری نیز می تواند به روشن کردن مو پرداخت که کمک می کنند تا بتوانید رنگ مورد نظر خود را ایجاد کنید. برای این کار می توانید با توجه به ترفندهای ذکر شده در زیر عمل کنید.

 

چگونه بدون دکلره موها را روشن کنیم
چگونه بدون دکلره موها را روشن کنیم

 

روشن کردن مو با اکسیدان

همانطور که می دانید، اکسیدان یکی از ترکیبات مهمی است که با رنگ مخلوط می شود. اما می توان به کمک آن موها را روشن کرد. اکسیدان ها در انواع شماره های 1 (6 درصد)، 2 (9درصد) و 3 (12 درصد) موجود هستند که هر یک باید با توجه به نوع رنگ دلخواه انتخاب شوند.

روشن کردن مو با رنگ سه صفر

استفاده از این رنگ برای روشن کردن موها در سالن های آرایشگاهی بسیار رایج است. رنگ سه صفر در واقع آسیب کمتری نسبت به دکلره به موها وارد می کند و در بی رنگ کردن پیگمنت های رنگ مو تاثیر زیادی دارد. بهتر است بدانید که این ترفند نیز موهای شما را مانند دکلره خیلی روشن نمی کند، اما می توانید به نتیجه رضایت بخشی به کمک آن دست پیدا کنید.

روشن کردن مو با رنگ سری S و اکسیدان 12

برای این کار به روشن ترین رنگ سری اس نیازمند هستید. سپس آن را با اکسیدان 12 ترکیب کرده و به روی موهای خود بزنید. به این صورت می توانید موهای خود را تا حد مطلوب روشن کنید و رنگ مورد نظر را به روی آن درآورید.

روشن کردن مو با انواع رنگ های متنوع

برای آنکه بتوانید بدون نیاز به دکلره موهای خود را روشن کنید، می توانید از برخی از ترکیب رنگ ها استفاده کنید که نتیجه چشم گیری برای شما به همراه می آورند. این ترکیب رنگ ها شامل نمونه های ذکر شده در زیر هستند:

 

  • رنگ مو نسکافه ای، بلوند نسکافه ای، بلوند کاپوچینو و واریاسیون نقره ای که به کمک سه صفر می تواند موهای شما را روشن و زیبا کند. در این ترفند باید از اکسیدان شماره 9 استفاده کنید.
  • رنگ مو دودی طلایی از دیگر رنگ هایی است که موهای شما را روشن و زیبا می کند. بهتر است بدانید که این رنگ مو باید به کمک سه صفر، اکسیدان 6، واریاسیون نقره ای و دودی به روی موها اعمال شود.
  • رنگ مو عسلی از جذاب ترین رنگ موهای روشن بدون دکلره می باشد. این رنگ به کمک سه صفر می تواند به راحتی موهای شما را به پایه 5 برساند. برای اعمال این رنگ باید از اکسیدان 9درصد، رنگ مو دودی و واریاسیون طلایی استفاده کنید.

 

نکات مهم در زمان روشن کردن مو بدون نیاز به دکلره

زمانی که قرار است استفاده از دکلره را برای روشن کردن  موها کنار بگذارید، بهتر است که به نکات ذکر شده در زیر توجه کنید تا به یک نتیجه عالی برسید:

  • در انتخاب رنگ و اکسیدان دقت کنید تا بتواند نتیجه مطلوبی برای شما به همراه داشته باشد.
  • برای انتخاب صحیح رنگ و اکسیدان، باید زمینه اصلی موهای خود را مورد توجه قرار دهید.
  • بهتر است در این کار با یک مشاور حرفه ای مشورت کنید. مشاور به شما کمک می کند که با توجه به رنگ اصلی موهای خود به چه نوع رنگ و اکسیدانی برای روشن کردن مو نیاز دارید.
  • اکسیدان و رنگ را به روی پوست خود تست کنید تا حساسیت به همراه نداشته باشند.

 

نکات مهم در زمان روشن کردن مو بدون نیاز به دکلره
نکات مهم در زمان روشن کردن مو بدون نیاز به دکلره

 

کلام آخر

بهتر است بدانید که ترفندهایی برای روشن کردن مو بدون دکلره وجود دارند که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. اما این ترفندها هیچ کدام نمی توانند موهای شما را به اندازه دکلره سفید و به پایه اصلی روشن برسانند. با این وجود، اگر به سراغ یک آرایشگر حرفه ای بروید، بدون دکلره می توانید در بهترین شکل ممکن موهایتان را روشن کنید.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط: 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *