ترفند های تثبیت رنگ مو

از اصلی ترین دغدغه افرادی که موهای خود را رنگ می کنند، این است که چطور می توانند باعث شوند تا ماندگاری رنگ موهای آن ها بهتر و بیشتر شود. بنابراین بهتر است بدانید که ترفندهای مهمی وجود دارند که به تثبیت رنگ مو و ماندگاری بالاتر آن کمک می کنند. به این صورت می توانید همیشه موهایی زیبا و خوش حالت داشته باشید.

10 ترفند افزایش ماندگاری رنگ مو

از آنجایی که بیشتر افراد موهای خود را رنگ می کنند، بدون شک همه آن ها به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند مدت زمان بیشتری از زیبایی رنگ موهای خود لذت ببرند. بنابراین بهتر است اضافه کنم که نگران نباشید. چرا که با ترفندهای ساده می توانید مدت زمان طولانی تری از رنگ موهای خود محافظت کنید.

از جمله ساده ترین ترفندهایی که در داشتن موهایی سالم و زیبا به شما کمک می کنند، می توان به نمونه های ذکر شده در زیر اشاره کرد:

1.     استفاده از کلاه شنا در زمان استخر

یکی از رایج ترین مواردی که باعث می شود رنگ موها سریع تر از بین برود، کلر موجود در استخر می باشد. بنابراین بهتر است که حتما از کلاه های مقاوم استفاده کنید که از رنگ موها در برابر کلر محافظت کند.

2.     در استفاده از محصولات مراقبت از مو زیاده روی نکنید.

بهتر است بدانید که زیاده روی در استفاده از انواع محصولات مراقبت از مو می تواند نتیجه عکس برای شما به  همراه داشته باشد. پس برای تثبیت رنگ موها به صورت جدی از این کار خودداری کنید.

3.     عدم شستن مو بلافاصله بعد از رنگ

بعد از آنکه موهای خود را رنگ کردید، به هیچ عنوان بلافاصله حمام نکنید و موهای خود را شستشو ندهید. بهتر است که حداقل 3 تا 4 روز به موهای خود استراحت دهید.

4.     عدم استفاده از آب داغ در حمام

آب داغ در حمام می تواند باعث خشک شدن موها و خراب شدن رنگ مو شود. بنابراین برای جلوگیری از کدر شدن رنگ مو استفاده از آب ولرم را جایگزین آب داغ کنید.

5.     از شامپوهای مخصوص استفاده کنید.

از جمله  ترفند های تثبیت رنگ مو استفاده از شامپو مخصوص موهای رنگ شده می باشد. این کار باعث می شود تا رنگ موهای شما تثبیت شده و ماندگاری بهتری پیدا کند.

6.     برای رنگ کردن مو حمام نروید

از آنجایی که چربی طبیعی سر می تواند ماندگاری رنگ و تثبیت آن را به روی موها بیشتر کند، بهتر است که روز رنگ کردن موها حمام نروید. چرا که تمیزی موها رنگ پذیری آن را کمتر می کند.

7.     استفاده از رنگ با کیفیت درجه ی

قطعا انواع رنگ موهایی که کیفیت بالایی دارند، ماندگاری بیشتری نیز خواهند داشت. پس بهتر است که از خریدن رنگ های بی کیفیت و ارزان قیمت بپرهیزید. چرا که سلامتی موهای شما در عین حال به خطر می افتد.

8.     در معرض نور مستقیم خورشید نباشید

نور مستقیم خورشید می تواند باعث آسیب رساندن به رنگ موها و کدر شدن آن شود. بنابراین بهتر است که در این زمان از کلاه استفاده کنید تا موهای شما در امان باشد.

9.     موهای خشک را رنگ نکنید

از آنجایی که موهای خشک مستعد هر گونه آسیب است، قطعا رنگ پذیری مناسبی نخواهد داشت. پس بهتر است که از رنگ کردن آن بپرهیزید و این کار را به بعد از تقویت موها موکول کنید. در این صورت به نتیجه درستی دست پیدا نخواهید کرد.

10.ممنوعیت استفاده مداوم از سشوار و اتو مو

اغلب افراد تصور می کنند که استفاده مداوم از سشوار و اتو می تواند باعث درخشندگی بهتر موها شده و رنگ آن را بهتر جلوه دهد. اما این در صورتی صحیح است که این کار را هر روز انجام دهید. چرا که حرارت دیدن مداوم موها باعث خشک و کدر شدن تارهای مو می شود.

کلام آخر

از آنجایی که رنگ کردن موها می تواند تغییر زیادی در چهره ایجاد کند، عدم مراقبت صحیح از آن می تواند در سریع ترین زمان باعث از بین رفتن رنگ مو شود. بنابراین با ترفندهای ذکر شده می توانید تا حد زیادی از کدر شدن رنگ موها و آسیب دیدن آن جلوگیری کنید. روش های تثبیت رنگ مو از اهمیت زیادی بهره مند هستند که باید آن ها را جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *