تمام آنچه که باید درباره اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها بدانید

رویش موهای زائد صورت از معضلاتی است که اکثر خانم‌ها با آن رو به رو هستند. با وجود روش‌های متنوعی چون وکس و بند انداختن که هر کدام دارای معایب و مزایایی هستند، معمولا استفاده از تیغ که در مقابل وکس و بند انداختن دردناک نیست روش جایگزینی بهتری است. این روش اگر چه بدون درد و خونریزی است اما در کنار فوایدی که دارد معایبی چون احتمال ایجاد جوش، ایجاد موهای زیر پوستی و التهاب است که شناخت انجام درست اصلاح صورت با تیغ می‌توانیم از آن جلوگیری کنیم. با ما همراه باشید.

 

مزایای اصلاح صورت با تیغ

 • لایه برداری پوست و از بین رفتن سلول‌های مرده: اصلاح صورت به واسطه‌ی تیغ باعث از بین رفتن سلول‌های مرده موجود در سطح پوست می‌شود به همین سبب پوست لایه برداری می‌شود.

 

 • عدم وجود درد: اصلاح با استفاده از تیغ بر خلاف روش‌هایی چون اپیلاسیون، بند انداختن و …… بدون درد و سوزش است و شما را اذیت نخواهد کرد.

 

 • روش ساده و سریع: اصلاح موهای زائد به این روش نیازمند امکانات خاصی نیست و در هر مکانی به راحتی می‎‌توانید انجام دهید.

 

 • ارزان و مقرون به صرفه بودن: بر خلاف سایر روش‌ها که اصلاح مو‌های زائد هزینه بر هستند و به صرفه نیستند، در این روش شما فقط به یک تیغ و کف مخصوص اصلاح نیازمندید.

 

معایب اصلاح صورت با تیغ

 • احتمال بریدگی پوست: اگر به هنگام اصلاح صورت مراقبت و دقت کافی نداشته باشید و یا زاویه قرار گیری تیغ روی صورتتان درست نباشد احتمال بریدگی و زخم شدن صورتتان زیاد است.

 

 • ایجاد موهای زیرپوستی: از معایب اصلاح می‌توانیم به ایجاد موهای زیرپوستی اشاره کنیم. از دلایل ایجاد موهای زیر پوستی تراش از ته موی زائد است. در چنین موقعیتی اگر دهانه فولیکول با سلول‌های مرده بسته شود، مو دیگر نمی‌تواند از پوست بیرون بزند و در نهایت در زیر پوست رشد می‌کند.

 

 • التهاب و قرمز شدن پوست: در صورتی که پوست حساسی داشته باشید ممکن است پس ازاصلاح دچار التهاب و قرمزی شوید.

 

 • احتمال بروز جوش‌های چرکی(سر سفید) یا زیرپوستی: اگر از تیغ آلوده استفاده کنید با ایجاد عفونت باکتریایی منجر به ایجاد جوش می‌شود. همچنین در صورتی که داری جوش روی صورت هستید از اصلاح بپرهیزید چرا که با تحریک و کندن جوش‌ها سبب ایجاد جوش‌های جدیدی می‌شود.

 

اقدامات اصولی قبل از شیو صورت

قبل از اقدام به اصلاح صورت به واسطه‌ی تیغ ابتدا لازم است با یک شوینده‌ی متناسب با پوست خود کاملا صورتتان را بشویید و در نهایت با آب گرم آبکشی نمایید. با این کار آلودگی‌ها و باکتری‌های سطح پوست به منافذ وارد نمی‌شوند و در این حالت تا حد زیادی از بروز جوش و آکنه جلوگیری می‌کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که هنگامی که پوست شما خشک باشد، بیش از هر زمانی مستعد  جوش و بروز التهاب است. بنابراین بهتر است با استفاده از کرم یا ژل اصلاح یا ژل آلوئه ورا یا سرم پوست و یا کرم مرطوب کننده پوست را از حالت خشک در بیاورید.

 

نحوه‌ی استفاده از تیغ اصلاح صورت(تیغ ابرو)

برای اصلاح اصولی و بی خطر باید بدانید که چطور از تیغ استفاده کنید. همچنین بهتر است از تیغ نو و ضدعفونی شده استفاده کنید، در صورتی که تیغ کند باشد پوست بیشتر در معرض بریدگی قرار می‌گیرد و در صورت آلوده بودن سبب ایجاد عفونت باکتریایی می‌شود.

مراحل شیو با تیغ ابرو:

 1. تیغ را کاملا به کمک الکل ضد عفونی کنید.
 2. پوست را بکشید و تیغ را با زاویه 45 درجه نسبت به پوست قرار دهید.
 3. با حرکات بالا و پایین صورت را اصلاح نمایید.
 4. بعد از پایان مراحل صورت را بشویید و از یک ماسک ورقه‌ای و کرم مرطوب کننده یا آبرسان استفاده کنید. اگر پوست مستعد جوش هستید می‌توانید از ضد جوش‌ها نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *