تکنیک کوتاه کردن موهای بلند

برای آنکه بتواند موهای خود را کوتاه کنید، باید از مهارت کافی بهره مند باشید. در واقع کوتاه کردن موها به رعایت اصول خاص نیازمند است. در غیر این صورت نمی توانید به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. مهمتر از همه، باید به دنبال مدل مناسب با توجه به فرم صورت خود باشید. در نتیجه به کمک استفاده از مهمترین تکنیک کوتاه کردن موهای بلند می توانید موهایی خوش حالت و زیبا داشته باشید. تکنیک کوتاه کردن موهای بلند

مهمترین تکنیک کوتاه کردن مو

یکی از جذاب ترین مدل های مو که دختران جسور از آن ها استفاده می کنند، مدل مو کوتاه می باشد. کوتاه کردن موها به یکباره به صورت چشم گیری چهره شما را تغییر داده و تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی که موهای بلند همیشه شیک و جذاب است، اغلب افراد دوست دارند که برای ایجاد یک تغییر اساسی موهای خود را کوتاه کنند.

با این وجود، بهتر است بدانید که کوتاه کردن موهای بلند به راحتی ممکن نیست و به دقت، مهارت و رعایت اصول و تکنیک های خاصی نیازمند است. قبل از آنکه آموزش این تکنیک را شروع کنیم، به ابزارها و وسایل مهمی نیازمند هستید، که شامل قیچی مو، آینه، شانه دندانه دار و گیره برای تقسیم بندی موها می باشد.

انتخاب مدل موهای مناسب با توجه به فرم صورت

در اولین گام، قبل از آن که موهایتان قیچی بخورد، باید مشخص کنید که کدام مدل مو کوتاه را می پسندید. انتخاب نوع مدل مو با توجه به فرم صورت و سپس سلیقه باید صورت بگیرد.

انتخاب مدل مو مناسب با توجه به ضخامت و تار مو

در برخی از مواقع، ایجاد برخی از مدل های کوتاهی، برای کسانی که موهای آسیب دیده، موخوره، موهای نازک یا حتی خیلی زمخت دارند مناسب نیست. پس توجه به نوع تار و ضخامت موها در انتخاب مدل مو بسیار اهمیت دارد.

شروع مراحل کوتاهی مو

قبل از هر چیزی بهتر است که موهای خود را باز کرده و به روی شانه ها ریخته و برس بکشید تا مرتب شوند. در نهایت با کمک به روزترین و بهترین تکنیک کوتاه کردن موهای بلند می توان شروع به کار کرد. این مراحل شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

  1. موها را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و به روی شانه رها کنید. می توانید هر قسمت را با گیره مخصوص ببندید تا مرتب تر باقی بمانند.
  2. در آغاز به کار، بهتر است که برای رشد بهتر موها، کوتاهی را از زوایای مختلف انجام دهید.
  3. قسمت جلو مو را شانه کرده و کوتاهی آن ها را از زیر انگشتان آغاز کنید. می توانید در صورت داشتن تسلط کافی از شانه دم باریک نیز کمک بگیرید.
  4. نواحی مورد نیاز در پشت موها را در نهایت تنظیم کرده و قسمت هایی که نیاز به اصلاح دارند را یکدست کنید و به حال خود رها نکنید. نوک گیری و اصلاح پایین موها بسیار اهمیت دارد.
  5. اگر به دنبال مدل خاصی نیستید و دوست دارید کوتاهی آن به صورت ساده و یکدست باشد، می توانید از ماشین اصلاح مردانه نیز استفاده کنید. (استفاده از این ترفند به مهارت زیادی نیاز دارد).
  6. در نهایت اجازه دهید موها خشک شوند تا طول موهای کوتاه شده مشخص شوند.

در رابطه با تکنیک کوتاه کردن موهای بلند بهتر است بدانید که هر مدل مو از روش های مختص به خود بهره مند است و نمی توان یک روش کوتاهی را برای همه مدل ها در نظر گرفت. چرا که هر یک از آن ها به آموزش خاص خود نیازمند می باشد.

برای آنکه بتوانید کوتاهی موها را دقیق و عالی انجام دهید، بهتر است که انجام آن را در یک سالن آرایشگاه حرفه ای و با تجربه انجام دهید. چرا که اگر کوتاهی موها به درستی صورت نگیرد، مجبور به کوتاه کردن بیش از اندازه موها می شوید تا شاهد رشد دوباره آن شوید.

کلام آخر

اگر شما نیز به استفاده از بهترین و مهمترین تکنیک کوتاه کردن موهای بلند علاقه مند هستید، می توانید مراحل آموزش کوتاهی انواع مدل مو را در این سالن آرایشگاهی پشت سر بگذارید. به این صورت می توانید جذاب ترین مدل های کوتاهی مو را انجام داده و شگفت زده شوید. از آنجایی که کوتاه کردن موها به دقت، تمرکز و مهارت زیادی نیازمند است، انجام آن به راحتی از عهده هر کسی بر نمی آید.

برای آموزش و مشاهده دوره‌های ما کلبک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *