خط چشم با سایه

یکی از روش های میکاپ چهره که باعث می شود چشم هایی زیبا و جذاب داشته باشید، استفاده از ترفندهای خط چشم است. بر این اساس، یکی از ساده ترین روش ها برای کشیدن خط چشم که حالت طبیعی تری به چشم های شما می بخشد، خط چشم با سایه است. این ترفند بسیار ساده و راحت و در عین حال نیازمند دقت و حساسیت در زمان کشیدن می باشد.

5 ترفند کشیدن خط چشم با سایه

اغلب افراد دوست دارند که کشیدن خط چشم را به میکاپ خود اضافه کنند. اما در عین حال از خط چشم های مشکی و پررنگ که جلوه بیشتری دارند خوششان نمی آید و دوست دارند که چشم هایشان حالت طبیعی تری به خود بگیرد. پس برای این دسته از افراد، کشیدن خط چشم با سایه بهترین انتخاب محسوب می شود.

برای آنکه شما نیز بتوانید به کمک هر سایه ای که در خانه دارید، خط چشم بکشید، بهتر است با ما همراه باشید. این کار نیاز به تسلط و دقت زیادی دارد تا بتوانید یک خط چشم ظریف و زیبا ایجاد کنید که حالت طبیعی داشته باشد. برای شروع، ابتدا یک پالت سایه به همراه براش نازک مخصوص انتخاب کنید.

1.     کشیدن خط چشم با چسب

از ساده ترین روش ها برای افراد مبتدی، استفاده از چسب می باشد. تنها کافی است چسب را در امتداد گوشه چشم زده و تکه دیگری از آن را در بخش بالایی بزنید تا گوشه چشم شما یک مثلث باریک ایجاد شود. در نهایت به وسیله یک قلم و براش مخصوص، داخل آن را پر کنید. در نهایت چسب را کنده و همین ترفند را برای چشم بعدی امتحان کنید.

2.     کشیدن خط چشم با شابلون

انواع شابلون های مخصوص کشیدن خط چشم وجود دارند. تنها کافی است حالت دلخواه از شابلون را گوشه چشم گذاشته و به وسیله براش و رنگ مورد علاقه سایه، درون آن را پر کنید.

3.     خط چشم باریک با سایه

زمانی که قصد دارید چشم های شما کشیده تر به نظر برسد، می توانید به وسیله یک براش نازک، تنها یک خط باریک در گوشه چشم خود اضافه کنید.

4.     خط چشم اسموکی دخترانه

برای کشیدن این نوع خط چشم، بهتر است به سراغ انواع سایه های رنگی بروید. می توانید یک مثلث موازی با چشم خود در بخش بالایی پلک ایجاد کرده و خطوط آن را فید کنید. این طراحی خاص از نوع دخترانه و فانتزی محسوب می شود.

5.     خط چشم سایه فید شده

اگر دوست دارید که خط چشم شما زیاد نشان داده نشود و تنها به چشم هایتان حالت دهد، تنها کافی است خط چشم دلخواه را در گوشه چشم به صورت باریک کشیده و آن را به کمک یک براش مخصوص فید کنید. این ترفند به طبیعی تر شدن میکاپ شما کمک می کند.

نکات مهم در کشیدن خط چشم با سایه

زمانی که برای کشیدن خط چشم به وسیله سایه اقدام می کنید، بهتر است که به رعایت نکات مهمی در این زمینه بپردازید تا بتوانید یک میکاپ عالی داشته باشید. این نکات به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

  • قبل از کشیدن خط چشم، بهتر است که چشم های خود را برای داشتن یک نتیجه بهتر به صورت کامل شسته و عاری از هر گونه چربی کنید.
  • بهتر است ابتدا خط چشم را کشیده و بعد از آن برای زدن ریمل یا گذاشتن مژه اقدام کنید.
  • استفاده از سایه های با پیگمنت بالا و مقاومت عالی توصیه می شود.
  • استفاده از قلم مخصوص و یا براش باریک نازک برای زدن سایه توصیه می شود که کشیدن آن را برای شما ساده تر می کند.
  • بعد از کشیدن سایه و اتمام میکاپ، برای تثبیت کردن آن و ماندگاری بهتر، می توانید از اسپری فیکس کننده استفاده کنید.
  • برای میکاپ روزانه، سایه مشکی و یا قهوه ای توصیه می شود.
  • بهتر است کشیدن خط چشم را با توجه به نوع چشم و حالت چشم های خود انجام دهید.

کلام آخر

از روش های میکاپ چشم ها که باعث می شود متفاوت به نظر برسید، کشیدن خط چشم با سایه است که بسیار پرطرفدار می باشد. این روش در عین سادگی، به دقت و حساسیت زیادی نیاز دارد که با کمی آموزش می توانید به راحتی آن را انجام دهید و یک میکاپ حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *