دلایل ریزش اکستنشن مژه

یکی از روش های جذاب تر شدن چشم ها، داشتن مژه های بلند و حجیم است. به همین دلیل است که امروزه بانوان زیادی از روش های خاص اکستنشن مژه برای جلا بخشیدن به چشم‌های خود استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه این روش می‌تواند زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار دهد، گاهی به دلایل مختلف با ریزش مواجه شده و جلوه ناخوشایندی ایجاد می‌کند. بر این اساس، بهتر است بدانید که دلایل ریزش اکستنشن مژه چیست؟!

اصلی ترین دلیل ریزش اکستنشن مژه چیست؟

بلند کردن مژه‌ها به روش اکستنشن یکی از پرطرفردارترین‌ها می‌باشد. اما ریزش آن ها در برخی از مواقع اتفاق می‌افتد که برای خانم‌ها بزرگترین مشکل محسوب می‌شود. چرا که می تواند جلوه ناخوشایندی به همراه داشته‌باشد. به این ترتیب بهتر است که با دلایل ریزش اکستنشن مژه آشنا شوید.

چرا که در این صورت می‌توانید تا حد زیادی از ریزش آن ها جلوگیری کنید و مدت زمان بیشتری از آن ها مراقبت نمایید. از جمله این دلایل شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

ریزش طبیعی:

در برخی از مواقع رخ می دهد که این در زمانی اتفاق می افتد که چرخه زمانی رشد مژه رخ داده است. پس در این زمان می تواند ریزش مژه های شما را به همراه داشته باشد.

اسفاده از روغن گیاهی در زمانی که شما اکستنشن مژه دارید، توصیه نمی شود. با این وجود برخی از این افراد از روغن های گیاهی استفاده کرده و از باعث ریزش زودرس اکستنشن می شوند.

استفاده از ریمل:

در مواقعی که اکستنشن صورت گرفته است، به هیج عنوان جایز نیست. چرا که بعد از هر بار ریمل زدن، باید برای تمیز کردن آن ها، مژه ها شسته شوند و این کار باعث کنده شدن مژه ها می شود. پس می توان گفت یکی از اصلی ترین موارد رایج دلایل ریزش اکستنشن مژه استفاده از ریمل است.

سرم رشد مژه:

با توجه به فوایدید که دارد، بهتر است در مواقعی که مژه مصنوعی ندارید استفاده شود. چرا که می تواند ریشه و چسب اکستنشن را ضعیف کرده و با ریزش زود هنگام روبرو کند.

محیط های بادخیز و مرطوب می توانند باعث ایجاد آلودگی به روی چشم ها و دستمالی کردن چشم و در نتیجه ریزش تارهای مژه مصنوعی شوند. گذاشتن صورت به روی بالش در زمان خواب، تاثیر زیادی در تضعیف شدن تارهای مژه کاشته‌شده و ریزش آن‌ها دارد.

لمس مکرر مژه می تواند باعث در هم تنیده شدن آن ها و در نتیجه کشیده و کنده شدن مژه های اکستنشن شده شود.

کیفیت چسب اکستنشن مژه نیز از مهمترین دلایل ریزش اکستنشن مژه محسوب می شود. چرا که این چسب در صورت نداشتن کیفیت کافی، می تواند طول عمر کمتری داشته‌باشد.

خیس شدن مژه ها بعد از اکستنشن می‌تواند مانع از ایجاد چسبندگی لازم شود. پس بهتر است که بعد از اکستنشن کمی به مژه ها استراحت دهید و بلافاصله آن را خیس نکنید.

چه مراقبت هایی بعد از اکستنشن مژه برای جلوگیری از ریزش آن ها لازم است؟

در رابطه با دلایل ریزش اکستنشن مژه بهتر است بدانید که کاهش طول عمر آن ها 50 درصد به کیفیت کار مژه کار و 50 درصد به مراقبت‌های شخصی وابسته‌است. پس با روش‌های ذکر‌شده می‌توانید مدت زمان بیشتری مژه‌های خود را نگه دارید.

  1. از رفتن به حمام بعد از اکستنشن تا دو روز اجتناب کنید.
  2. تا 24 ساعت، هر گونه اشیاء و رطوبت باعث خراب شدن و ریزش مژه اکستنشن شده می‌شود.
  3. استحکاک و بازی کردن با مژه ها نباید صورت بگیرد.
  4. مژه های خود را با شانه مخصوص مرتب کنید.
  5. از برخورد‌ دادن آب مستقیم به چشم‌ها جلوگیری کنید.
  6. با دستمال کاغذی به آرامی رطوبت مژه‌ها را بعد از شستن صورت بگیرید.
  7. از ریمل استفاده نکنید.
  8. داروهای هورمونی، شدت رشد مژه های طبیعی و ریزش اکستنشن را بیشتر می کنند.

کلام آخر

با توجه به اینکه اکستنشن مژه، چشم های شما را برجسته و جذاب تر نشان می دهد، بهتر است به یک سالن آرایشگاهی معتبر که در این زمینه تخصص کافی دارد مراجعه کنید. چرا که تنها در این صورت می توانید با انجام مراقبت های لازم از ریزش مژه ها جلوگیری کرده و عمر آن را افزایش دهید.

برای آموزش و یادگیری دوره اکستنشن مژه در اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *