دلایل پوکی مو + بهترین راه های درمان آن

همه افراد دوست دارند که موهایی خوش حالت و سالم و شاداب داشته باشند. اما در برخی از مواقع عدم اهمیت به سلامت موها، باعث می شود تا تارهای مو با مشکلات زیادی روبرو شوند. یکی از دغدغه هایی که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند، پوکی مو می باشد. به این ترتیب، برای حل این مشکل، بهتر است اول دلایل به وجود آمدن پوکی مو و بعد با راه های درمان آن آشنا شوید.

 

دلایل ایجاد پوکی مو چیست؟

شاید کلمه پوکی مو برایتان کمی عجیب به نظر برسد. اما یکی از آسیب های رایجی است که اغلب افراد به آن گرفتار هستند. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که الکتریسیته ساکن در موها افزایش پیدا کند. به این ترتیب پروتئین ها از بین رفته و موها سبک و شکننده می شوند و یکی از دلایل پوکی مو است.

شاید از نظر شما تنها راهی که برای درمان این مشکل وجود دارد، کوتاهی موها باشد. اما اینطور نیست و با روش های درمانی می توانید به راحتی سلامت موهای خود را بازگردانید. پوکی مو با علائم و نشانه های زیادی روبرو است که با بروز هر یک از آن ها می توانید به وجود این مشکل پی ببرید.

  • ژنتیک در برخی از مواقع عامل اصلی بروز این مشکل در افراد می شود. پس این دسته از افراد سریع تر از سایرین به این مشکل دچار شده و با نازک شدن تارهای مو خود روبرو می شوند.
  • کمبود رطوبت یکی از اصلی ترین عوامل پوک شدن موها محسوب می شود. زمانی که استفاده از سشوار و اتو بیش از اندازه صورت بگیرد، در نتیجه تارهای مو رطوبت کافی را از دست داده و خشک و شکننده می شوند.
  • از دست رفتن پروتئین موها در اثر دکلره، رنگ کردن مو و عدم مراقبت از موهای آسیب دیده، باعث بروز پوکی مو می شود. به این ترتیب بهتر است که هر چه سریع تر به فکر یک درمان برای آن باشید.

 

آیا پوکی مو قابل درمان است؟

زمانی که افراد به این مشکل دچار می شوند، با کاهش حجم مو و نازک شدن تارهای آن روبرو می شوند. این مشکل قطعا اعتماد به نفس را کاهش داده و زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل تصور می کنند که راه حلی برای درمان پوکی مو وجود ندارد.

اما اینطور نیست و به راحتی می توانید به کمک روش های درمانی رایج سلامت موهای خود را به دست آورید. این روش های درمانی، به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

پروتئین تراپی

همانطور که ذکر شد، یکی از رایج ترین دلایل پوکی مو، از بین رفتن پروتئین مو محسوب می شود. بنابراین بهتر است به کمک ماسک و شامپوهای مخصوص، به پروتئین تراپی موها بپردازید. انواع روش ها و تکنیک های زیادی نیز در سالن های آرایشی برای پروتئین تراپی مو انجام می شوند.

روغن تراپی

از قدیمی ترین روش هایی که در سلامت موها تاثیر زیادی دارد، روغن تراپی می باشد. این روش موثر و عالی، باعث می شود تا ضخامت موهای شما به صورت چشم گیر تغییر کند و پروتئین موها تامین شود.

مصرف ویتامین ها

از جمله مهمترین روش هایی که باعث می شود تا روند درمان پوکی مو با سرعت بیشتری صورت بگیرد، استفاده از ویتامین های مخصوص از جمله ویتامین D3 می باشد. پس با قرار دادن مکمل های دارویی می توانید سلامت موهای خود را تامین کنید.

مراجعه به پزشک

در نهایت اگر هیچ یک از روش های ذکر شده پاسخ گو نبود، بهتر است که به یک پزشک متخصص برای مو و زیبایی مراجعه کنید. پزشک با بررسی وضعیت موهای شما، دارو درمانی را آغاز می کند و می توانید سلامت موهای خود را تضمین کنید.

 

روند درمان پوکی مو چقدر است؟

بهتر است بدانید که این روند درمان و مدت زمانی که طول می کشد، به میزان آسیبی که به موهای شما وارد شده است بستگی دارد. اما با رعایت موارد ذکر شده و استفاده از روش های درمانی به صورت منظم و دقیق می توانید این روند درمان را تندتر کنید.

 

کلام آخر

از آنجایی که سلامت موها از اهمیت زیادی بهره مند است، بهتر است که هر چه سریع تر برای درمان پوکی مو وارد عمل شده و از روش های درمانی استفاده کنید. چرا که بدتر شدن وضعیت سلامت موها می تواند مشکلات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *