دکلره مو چیست؟ ویژگی ها، مزایا و معایب آن

برخی از انواع رنگ موها وجود دارند که امکان اجرای آن ها به روی رنگ مو طبیعی و یا تیره وجود ندارد. به همین دلیل سالن های زیبایی برای آن که بتوانند رنگ مورد نظر را به شکل ایده آل انجام دهند، به دکلره کردن مو می پردازند. دکلره مو از ویژگی های مهمی بهره مند است. به همین دلیل قبل از آنکه برای انجام آن اقدام کنید، بهتر است که با مزایا و معایب آن آشنا شوید.

 

به چه منظور دکلره مو انجام می شود؟

رنگ کردن موها در زیبایی چهره از تاثیر زیادی بهره مند است. به همین دلیل، اغلب افراد از دکلره برای رنگ کردن موهای خود استفاده می کنند. در واقع، دکلره به پایه رساندن موها و روشن کردن آن در تناژهای زرد و سفید می باشد.

این ترفند، یک روش شیمیایی است که در آن از انواع پودرهای دکلره قوی باید استفاده شود تا بتوانید به یک نتیجه عالی دست پیدا کنید.در واقع، با استفاده از دکلره، پیگمنت های طبیعی مو از بین رفته و رنگ موها برای اجرای رنگ مورد نظر به روشن ترین حالت ممکن می رسد.

نکته مهمی که در رابطه با این روش وجود دارد، این است که از حساسیت زیادی برخوردار می باشد. چرا که عدم انجام صحیح آن می تواند باعث آسیب رساندن به موهای شما شود. به همین دلیل است که انجام دکلره، باید توسط افراد حرفه ای و آموزش دیده صورت بگیرد.

 

دکلره از چه ویژگی هایی بهره مند است؟

انتخاب کردن یک پودر دکلره مناسب و با کیفیت درجه یک، باعث می شود تا موهای شما بدون کوچک ترین آسیبی به رنگ مورد نظر دست پیدا کند. از مهمترین ویژگی های یک دکلره خوب، نرم و لطیف کردن موها می باشد. چرا که حاوی مواد کراتینه هستند و می توانند درخشندگی و لطافت موهای شما را افزایش دهند.

به آسانی با اکسیدان برای رنگ کردن موها ترکیب شده و از قدرت روشن کنندگی ایده آل و بالایی بهره مند است. در نتیجه از سوزش سر و تولید گازهای شیمیایی جلوگیری می کند. استفاده از یک پودر دکلره خوب، ماندگاری بالایی دارد و باعث وز شدن موهای شما نمی شود.

 

مزایای دکلره کردن مو

از جمله مهمترین مزایایی که دکلره کردن می تواند به همراه داشته باشد، می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

  • کمک می کند تا بتوان رنگ مورد نظر را اجرا کرد.
  • باعث نرم تر شدن موها می شود.
  • دکلره خوب جلوه جذاب و خاصی در موهای شما ایجاد می کند.
  • برای کسانی که سفید پوست هستند، بهترین روش برای ایجاد تغییر چشم گیر در چهره محسوب می شود.
  • ماندگاری بالایی دارد.

 

معایب دکلره کردن مو

با توجه به تمامی موارد ذکر شده، بهتر است بدانید که اگر موها به درستی دکلره نشوند یا انجام آن را پشت سر هم تکرار کنید، در نتیجه معایبی نیز به همراه خواهد داشت. این معایب به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

  • تکرار مداوم دکلره باعث خشک و وز شدن موها می شود.
  • عدم انجام صحیح آن، باعث سوختن تارهای مو می شود.
  • کشسانی شدن تارهای مو از عوارض مهم استفاده از پودر دکلره بی کیفیت است.
  • سوزش کف سر و چشم ها از عارضه هایی است که در اثر دکلره شدن مو توسط فرد نابلد صورت می گیرند.
  • پروتئین های مو و رنگ دانه های طبیعی از بین می روند.

نکته مهمی که در رابطه با عوارض ناشی از دکلره وجود دارد، بهتر است بدانید که تنها زمانی می توانید شاهد این عوارض باشید که از مواد بی کیفیت استفاده کنید. همچنین این ترفند نیازمند مهارت و تخصص کامل می باشد.

پس عدم داشتن مهارت و تخصص می تواند منجر به بروز آسیب ها و عوارض ناشی از دکلره باشد. فرقی نمی کند که قصد انجام این کار در خانه و یا در سالن آرایشگاهی را داشته باشید. در هر صورت اگر دو مورد ذکر شده رعایت نشوند، نمی توانید به یک نتیجه درست دست پیدا کنید و موهای خود را از دست می دهید.

 

کلام آخر

دکلره کردن موها یکی از پرطرفدارترین روش های رنگ کردن مو در بین آقایان و بانوان محسوب می شود. با این وجود، برای حفظ سلامت موهای خود بهتر است که انجام آن را به یک سالن حرفه ای و کار بلد واگذار کنید.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *