راهکارهای مراقبت از موی سر

یکی از دغدغه هایی که امروزه افراد زیادی با آن سر و کله می زنند، آسیب های وارد شده به مو سر می باشد. بنابراین این افراد بدون آن که بدانند دقیقا چه کاری باید انجام دهند، تنها هزینه خود را صرف خرید شامپوهای متنوع و ناشناخته می کنند. در صورتی که بهتر است بدانید داشتن موهای شاداب و درخشان، به خودی خودی امکان پذیر نیست و نیازمند مراقبت های لازم می‌باشد. بهتر است در ادامه با مهمترین راهکارهای مراقبت از موی سر توسط آموزشگاه کیمیای هنر آشنا شوید.

نکات طلایی در مراقبت از موها

اغلب افراد تصور می‌کنند که هیچ گونه راه چاره ای برای موهای خشک، موهای شکننده و آسیب پذیر و دارای موخوره وجود ندارد. در صورتی که این کاملا برعکس است و می توانید به راحتی با استفاده از روش های مراقبتی مهم موهایی زیبا و سالم داشته‌باشید.

قبل از شروع هر کاری، بهتر است که ابتدا جنس موهای خود را شناخته و سپس روتین مناسب برای مراقبت از موها را رعایت کنید. پس شما نیز اگر به دنبال موهایی بلند، سالم و زیبا هستید که چهره شما را جذاب تر نشان دهد، بهتر است که راهکارهای مراقبت از موی سر را به کار ببرید.

قرار دادن یک روتین مناسب مراقبت از مو

بعد از آن که مشخص شد موهای شما از چه نوع بافت و جنسی برخوردار است، باید به سراغ انتخاب یک روش مناسب برای مراقبت از موها بروید. منظور از روتین مراقبتی، در نظر گرفتن یک برنامه خاص همیشگی است که به نوعی یک درمان برای موهای شما محسوب‌ می‌شود.

در این مرحله باید مشخص کنید که قرار است از چه روش‌ها و راهکارهایی در این دوره درمانی و مراقبتی استفاده کنید. پس اگر به ماسک مو خاصی نیاز است، باید در ابتدا تهیه و خریداری شود.

ماساژ دادن موها با روغن

استفاده از روغن مخصوص برای ماساژ موها، یکی از مهمترین مواردی است که نه تنها به حالت دهی موهای شما کمک می کند، بلکه باعث ضخیم و نرم تر شدن موها می شود. روغن‌ها از خاصیت درمانی عالی برای موها بهرمند هستند. توجه به زمان استفاده از روغن مو، با در نظر گرفتن خشکی یا چرب بودن موها حائز اهمیت می‌باشد.

پاکسازی صحیح موها

برخی از افراد تنها تصورشان از پاکسازی موها، انتخاب ارزان ترین نوع شامپو و چنگ زدن موها در حمام است. در صورتی که اینطور نیست و بهتر است که با توجه به نوع موهای خود، بهترین شامپو را تهیه کنید. چرا که هر یک از انواع موهای خشک، چرب، موهای وز، موهای دارای ریزش، پوست سر خشک و شوره سر دارای محصولات مخصوص به خود می‌باشند که باعث درمان موهای شما می‌شوند. در این زمینه بهتر است با دکتر متخصص پوست و مو مشورت کنید.

استفاده از ترکیبات حالت دهی مو

با توجه به نوع و جنس موهایی که دارید، باید بتوانید از انواع مرطوب کننده، ماسک مو و نرم کننده و ابرسان های مخصوص برای حالت دهی به موهای خود استفاده کنید. البته بهتر است بدانید که این دسته از محصولات، معمولا برای بعد از حمام توصیه می‌شوند.

ترمیم موهای آسیب‌دیده

برای کمک به تقویت تارهای آسیب‌دیده، باید حداقل دو تا سه روز در هفته از انواع ماسک موهای مغذی استفاده کنید. که البته این مقدار با توجه به میزان آسیب موهای شما متفاوت است. استفاده از ماسک مو مغذی، می تواند باعث از بین بردن خشکی و خشنی موهای شما شده و لطافت و زیبایی را به آن ها بازگرداند.

روش صحیح شانه کردن موها

شانه کردن موها نقش مهمی را در ریزش و یا سلامت موهای شما به همراه دارد. پس بهتر است اجازه دهید موهای شما بعد از حمام خشک‌شده و سپس آن را شانه کنید. همچنین در این زمان از اسپری های باز کننده مو استفاده کنید.

استفاده از مکمل های مراقبتی

استفاده از انواع مکمل های مراقبتی مو، بسیار حائز اهمیت است که روند درمان موهای آسیب‌دیده شما را با سرعت بیشتری پیش می‌برد و درمان آن را ماندگارتر می‌کند.

کلام آخر

استفاده از راهکارهای مراقبت از موی سر نه تنها برای کسانی که موهای آن ها آسیب‌دیده است، بلکه برای تمامی افراد لازم و ضروری است. پس برای حفظ سلامت موها و داشتن یک استایل خاص و چشم گیر، بهتر است که به خوش حالت و درخشان بودن موهای خود اهمیت دهید.

برای مشاهده دوره‌ها در اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *