رنگ موهای فانتزی چیست؟ آشنایی با انواع شامپو رنگ

از محبوب ترین اقداماتی که برای زیباتر شدن و ایجاد تغییر در چهره می توان انجام داد، رنگ کردن مو به وسیله رنگ های فانتزی می باشد. این دسته از رنگ ها از خاص ترین ترکیبات رنگی محسوب می شوند که به محبوبیت زیادی در بین افراد مخصوصا جوانان دست پیدا کرده اند. در این زمان می توان از انواع شامپوهای رنگ استفاده کرد که هر یک از ویژگی های مهمی بهره مند هستند.

منظور از رنگ مو فانتزی چیست؟

از جمله انواع رنگ موهایی که آن ها را از سایر رنگ ها متمایز می کند و از مولکول های درشت تری بهره برده اند، رنگ فانتزی می باشد. این رنگ ها فاقد آمونیاک بوده و در عین حال که زیبا و جذاب هستند، سریع پاک شده و ماندگاری ندارند.

به همین دلیل به آن ها رنگ های نیمه دائمی یا فانتزی گفته می شود که برای کسانی که دوست ندارند رنگ مو برای مدت طولانی روی موهایشان باقی بماند، مناسب است. این رنگ موهای شما را از حالت طبیعی خارج شده و سبک خاصی در آن ها به وجود می آورد.

این دسته از رنگ ها، از حالت تصنعی بهره مند بوه و شامل مجموعه رنگ های قرمز، صورتی، سبز، زرد، یخی، بنفش و .. می باشند که مورد پسند و سلیقه خاص پسندان است. بنابراین اگر به دنبال این هستید که با یک تغییر چشم گیر در چهره خود روبرو شوید، این دسته از رنگ ها برای شما مناسب خواهند بود.

انواع شامپو رنگ

جالب است بدانید که انواع رنگ های فانتزی را می توان به صورت ترکیب یک شامپو تهیه کرد که به راحتی قابل استفاده می باشد. این دسته از شامپو رنگ ها تنوع زیادی از رنگ بندی های پاستیلی، جیغ و .. را شامل می شوند که سلیقه خود را می توانید به راحتی در بین آن ها پیدا کنید.

این شامپوها نسل جدیدی از رنگ های فانتزی را به خود اخصاص داده اند که بدون نیاز به مراجعه به سالن آرایشگاه می توانید در خانه آن ها را به موهای خود اضافه کنید. این محصول کاربردی تغییرات فوری و جذابی را در موهای شما ایجاد می کند و با انواع رنگ های شیمیایی تفاوت زیادی دارد.

از جمله مهمترین این تفاوت ها شامل ماندگاری و دوام این دسته از رنگ ها و سرعت انجام آن می باشد. پس بهتر است بدانید که شامپو رنگ مو فانتزی ماندگاری کمی نسبت به رنگ های شیمیایی خواهد داشت و بدون نیاز به ترفند خاصی انجام می شود. به صورت کلی شامپو رنگ در دو دسته وجود دارد:

شامپوهای ضد قرمزی

از دسته شامپو رنگ هایی که می توانند تون قرمزی موها را از بین ببرند، می توان به این دسته اشاره کرد که در برندهای زیادی موجود می باشد.

شامپوهای رنگ موقت

به شامپو رنگ هایی که حاوی رنگ دانه های موقت می باشد که به تارهای مو نفوذ کرده و به صورت موقت آن ها را رنگ می کند گفته می شود. بهتر است بدانید که این نوع شامپوها ماندگاری کمی دارند و با هر بار حمام رفتن کمرنگ تر می شوند.

نحوه استفاده از شامپو رنگ به چه صورت است؟

زمانی که این نوع شامپو را تهیه می کنید، دستورالعمل به روی آن نوشته شده است. با این وجود بهتر است بدانید که به صورت معمول مردم از این شامپو هفته ای یکبار استفاده می کنند. به این صورت که آن را مانند شامپو معمولی به روی سر زده و اجازه می دهید 3 تا 5 دقیقه باقی بماند.

استفاده از این نوع شامپو فوق العاده آسان است و بدون مهارت به راحتی می توانید آن را در خانه انجام دهید. به این صورت اگر دوست دارید رنگ مو ثابتی داشته باشید، بهتر است هر هفته یکبار از آن استفاده کنید. در دو دسته ذکر شده از انواع شامپو رنگ، تنوع زیادی از جمله شامپو رنگ مردانه، زنانه، کلاسیک، گیاهی و .. وجود دارند.

کلام آخر

با توجه به اهمیت استفاده از شامپو رنگ، بهتر است که به سراغ خرید این محصول در کیفیت درجه یک از یک برند معتبر بروید. چرا که تنها در این صورت می توانید به یک نتیجه چشم گیر دست پیدا کرده و در عین حال سلامت موهای خود را تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *