روتین مراقبت پوستی شما در تابستان

داشتن پوست جوان، شاداب و زیبا به خودی خود اتفاق نمی افتد. بنابراین برای رسیدن به این خواسته باید بتوانید روتین پوستی مرتب و اصولی را داشته باشید. از جمله مهمترین مراقبت های پوستی، شامل روتین مراقبت پوستی شما در تابستان محسوب می شود.

7 مرحله روتین پوستی اصولی در تابستان

همانطور که می دانید، پوست صورت در فصل تابستان و گرم سال، مستعد آلودگی بیشتر به دلیل تعریق می باشد. بنابراین نیازمند یک روتین پوستی عالی می باشد تا بتوان از آن به خوبی مراقبت کرد. چرا که شایع ترین مشکلات پوستی در فصل تابستان رخ می دهند.

مخصوصا افرادی که دارای پوست چرب می باشند، بیشتر باید به روتین پوستی اهمیت دهند. چرا که پوست آن ها همواره مستعد آسیب می باشد. جوش و آکنه، سبوم اضافی، مسدود شدن منافذ پوست و جوش های زیر پوستی از رایج ترین مشکلات عدم مراقبت از پوست محسوب می شوند.

1.     شستن و تمیز کردن پوست

اولین مرحله از روتین پوستی، مختص به شستشو دقیق پوست به کمک شوینده مخصوص می باشد. پس بهتر است یک شوینده با کیفیت متناسب با میزان چوبی پوست خود تهیه کنید.

2.     اسکراب و لایه برداری

از آنجایی که فصل تابستان با گرد و غبار و آلودگی های زیادی همراه است، بهتر است که استفاده از اسکراب را فراموش نکنید. چرا که باعث می شود سلول های مرده پوست در روزهای گرم تابستان از بین بروند.

3.      استفاده از تونر

شاید برایتان عجیب باشد، اما یک شستشو برای تمیز کردن منافذ عمیق پوستی مخصوصا برای کسانی که پوست با منافذ باز و چرب دارند کافی نیست. بنابراین مرحله دوم از روتین، به استفاده از تونر به کمک پد مخصوص اختصاص پیدا می کند. تونر به پاکسازی عمیق پوستی کمک شایانی می کند.

4.     ماسک آبرسان

انواع ماسک های صورت، لب، چشم و بینی برای صاف و درخشان کردن پوست وجود دارند که می توانید از آن ها برای خنک کردن پوست و تنظیم سبوم اضافی استفاده کنید. این ماسک حتی می تواند به صورت خانگی تهیه شود که بسیار ساده و راحت است و نیاز به صرف هزینه زیادی ندارد.

5.     سرم مخصوص

اگر پوست شما چرب و در فصل تابستان سبوم اضافی تولید می کند، بهتر است که به سراغ سرم های مخصوص بروید. این دسته از سرم ها به تنظیم چربی پوست کمک می کنند. علاوه بر آن، اگر پوست شما دارای جوش و آکنه می باشد، بهتر است استفاده از سرم های مخصوص فراموش نشود.

6.     کرم ضد آفتاب

بعد از استفاده از ماسک و سرم، وقت آن رسیده است که برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه های مضر از ضد آفتاب استفاده کنید. بهتر است که این کرم از یک برند شناخته شده و معتبر باشد تا بتواند تاثیر خودش را نشان دهد.

7.     کرم آبرسان و مرطوب کننده

فرقی نمی کند که پوست شما چرب و یا خشک باشد، در هر صورت بعد از انجام هر یک از مراحل روتین پوستی در فصل تابستان، بهتر است که از یک کرم آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید. البته بهتر است در زمانی که قصد قرار گرفتن در اشعه خورشید را ندارید از این کرم استفاده نمایید.

نکات مهم در انجام روتین مراقبت پوستی در تابستان

برای آنکه بتوانید یک پوست جوان و درخشان داشته باشید، در انجام این روتین پوستی، بهتر است که به رعایت یکسری نکات مهم بپردازید. این نکات به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

  • بهتر است که رژیم غذایی سالمی داشته باشید و مصرف سبزیجات و میوه را فراموش نکنید.
  • از محصولات آرایشی سبک و با کیفیت استفاده کنید تا پوست شما دچار آسیب نشود. همچنین محصولات گریم مناسب استفاده روزانه نیستند.
  • چربی پوست خود را کنترل کنید. چرا که در فصل تابستان چربی پوست بیشتر می شود.
  • استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.
  • روتین پوستی را هر هفته انجام دهید.

کلام آخر

برای داشتن پوستی سالم باید روتین پوستی را به شکل اصولی و عالی انجام داد. به این صورت می توانید پوستی درخشان داشته و پیری را به تعویق بی اندازید. تنها کافی است از محصولات پوستی با کیفیت استفاده کنید تا پوست شما آسیب نبیند و سبوم آن کنترل شود. روتین مراقبت در فصل تابستان از آن چیزی که تصور می کنید برای حفظ سلامت پوست شما بیشتر اهمیت دارد.

دوره‌های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *