روتین مراقبت پوستی شما در زمستان

فصل زمستان یکی از فصول مهمی از سال است که پوست شما را حساس و مستعد آسیب می کند. در واقع بیشتر مشکلات پوستی از جمله اگزما، حساسیت، خشکی و کم آبی در این فصل رخ می دهند. به همین دلیل، بهتر است که با روش های روتین مراقبت پوستی شما در زمستان آشنا شوید.

6 ترفندهای روتین پوستی در زمستان

پوست صورت و بدن از حساس ترین نقاط بدن محسوب می شود که در فصل زمستان با آسیب های زیادی روبرو می شود. بهتر است بدانید که فرقی نمی کند خانم یا آقا هستید. در هر صورت باید از روتین مراقبتی پوست در 4 فصل سال، از جمله زمستان بهره مند شده و استفاده کنید.

به این صورت، مراقبت های پوستی باید به روتین روزانه شما، مخصوصا زمانی که از سرکار برگشته و یا قصد رفتن به مهمانی را دارید اضافه شوند. با ترفندهای ذکر شده در زیر می توانید یک مراقبت پوستی عالی داشته و در کمترین زمان به نتیجه چشم گیری در آن دست پیدا کنید.

1.     شستشو صورت

در ابتدا برای اجرای روتین پوستی بهتر است که از یک شوینده مخصوص استفاده کنید. پس توجه به نوع پوست در تهیه کردن شوینده از اهمیت زیادی بهره مند است. از آنجایی که اغلب افراد در این فصل دارای پوست خشک و مستعد آسیب هستند، بهترین شوینده مخصوص پوست های خشک است که حاوی آبرسان و مرطوب کننده می باشند.

2.     استفاده از لایه بردار و تونر

مرحله دوم از مراقبت پوستی به لایه برداری پوست اختصاص پیدا می کند. پس نیاز است برای تمیز کردن منافذ عمیق پوست، به ترتیب از لایه بردار و تونر استفاده کنید. این کار به حفظ رطوبت پوست و آبرسان آن کمک می کند.

3.     استفاده از ماسک صورت

در این جا باید بررسی کنید که وضعیت پوست شما به چه صورت است. پس باید به سراغ ماسک های ابرسان و مرطوب کننده بروید تا التهابات و خشکی پوست شما از بین برود. استفاده از انواع ماسک های آماده با فرمولاسیون عالی و حتی ماسک های خانگی در این مرحله جایز است.

4.     کرم مرطوب کننده و آبرسان

از آنجایی که در فصل زمستان، پوست خشک و زبر می شود، استفاده از کرم های آبرسان و مرطوب کننده در این مرحله از اهمیت زیادی بهره مند است که به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کند.

5.     سرم های آبرسان

می توانید در کنار کرم های مرطوب کننده از انواع سرم های آبرسان استفاده کنید. سرم  های آبرسان نقش مهمی را در تنظیم سبوم پوستی به عهده دارند. در این مرحله می توانید از انواع سرم های ضد جوش نیز با توجه به میزان آسیب های پوستی خود استفاده کنید.

6.     کرم ضد آفتاب

در نهایت استفاده از کرم ضد آفتاب باعث می شود تا بتوانید از پوست خود در بهترین شکل ممکن در فصل زمستان استفاده کنید. در واقع برای محافظت از پوست، کرم ضد آفتاب در اولویت قرار دارد که باید از آن استفاده کنید.

نکات مهم در مراقبت های پوست در زمستان

همانطور که ذکر شد، مراقبت های پوستی در همه فصول سال از اهمیت زیادی بهره مند است. به این ترتیب بهتر است که به رعایت نکات مهمی در این زمینه بپردازید تا بتوانید در بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید. این نکات به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

  • استفاده از محصولات با کیفیت در این روتین مراقبتی از اهمیت زیادی بهره مند است.
  • شستشو و لایه برداری پوست در این روتین اهمیت زیادی دارد.
  • در صورت بروز خشکی، التهابات و سایر مشکلاتی که غیر قابل درمان با روتین مراقبتی هستند، بهتر است که با پزشک پوست مشورت کنید.
  • بهتر است به سراغ خرید محصولات فیک و ناشناخته نروید. چرا که ممکن است سلامت پوست شما را به خطر اندازد.
  • بهتر است روتین پوستی را در هفته حداقل 3 بار انجام دهید.

کلام آخر

بعد از یک روز کاری خسته کننده، روتین پوستی می تواند تاثیر چشم گیری در سلامت پوست داشته باشد. انجام آن ها برای همه افراد باید صورت بگیرد و محدودیتی در سن و سال و جنسیت ایجاد نمی کند. بهتر  است که روتین مراقبتی را در فصل زمستان با بهترین محصولات مراقبتی انجام دهید و از برندهای معتبر استفاده کنید تا سلامتی پوست تضمین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *