روش درست استفاده از حنا بر روی پوست

یکی از محصولات عالی که از قدیم الایام از آن به منظور خواص زیادی که دارد استفاده می شد، حنا می باشد. اما بهتر است بدانید که استفاده از حنا به تکنیک خاصی نیاز دارد تا بتوانید به درستی از خواص آن بهره مند شوید. در واقع حنا از فشردن برگ های گیاهان به دست می آید که زمانی که به روی پوست اعمال می شود، باعث ایجاد رنگ نارنجی تا قهوه ای تیره می شود. بهتر است که با روش درست استفاده از حنا بر روی پوست آشنا شوید.

 

مراحل صحیح آماده سازی حنا برای پوست

درست کردن حنا برای پوست در عین حال که مفید می باشد، اگر به درستی صورت نگیرد نتیجه خوشایندی به همراه ندارد. به این ترتیب بهتر است که از روش صحیح آماده سازی حنا اطلاع کسب کنید. این مراحل به صورت موارد ذکر شده در زیر هستند:

آماده کردن مواد اولیه

در مرحله اول لازم است که ابتدا حنا مناسب و با کیفیتی را از یک برند شناخته شده تهیه کنید. سپس لازم است تا حنا را با مقداری آب لیموی تازه بدون پوست و دانه مخلوط کنید. اجازه دهید تا یک مایع خمیری شکل ایجاد شود.

در نتیجه خمیر درست شده نباید خیلی سفت و یا شل باشد تا بتوان به راحتی از آن برای طراحی به روی پوست استفاده کرد. سپس کمی به آن استراحت دهید تا طرح حنا آماده شود.

طرح حنا

در اینجا باید مشخص کنید که قصد دارید از حنا در کدام بخش بدن خود استفاده کنید. پس به سراغ انتخاب کردن یک شابلون مناسب بروید. لازم است بدانید که شابلون های آماده در بازار موجود هستند و به راحتی قابل تهیه اند که کار شما را آسان می کنند.

اما اگر به اندازه کافی در طراحی مهارت دارید، می توانید در خانه به وسیله یک کاغذ شابلون مورد نظر خود را آماده کنید. حتی می توانید در صورت داشتن تسلط کافی در طراحی، طرح مورد نظر را از ذهن خود کشیده و اجرا کنید.

آماده کردن ناحیه مورد نظر

با توجه به نقطه ای که قصد طراحی حنا به روی آن را دارید، لباس مناسب پوشیده و اگر موهایتان در مسیر استفاده از حنا می باشد، آن را جمع کنید. نقطه مورد نظر را کاملا شسته و تمیز کنید.

نحوه استفاده صحیح از حنا

قطعا وقتی حنا را درون یک ظرف آماده کرده اید، طراحی بر روی پوست با حنا کار ساده ای نیست. برای آسان کردن طراحی، بهتر است که یک قیف برای خود درست کرده و حنا را درون آن بریزید. در این صورت می توانید قیف را در دست گرفته و به راحتی نقش و نگارهای ظریف و زیبایی را خلق کنید.

استراحت دادن به حنا

کمی به طراحی که با حنا به روی پوست خود زده اید استراحت دهید تا خشک شود. در نهایت می توانید به آرامی آن را زیر شیر آب برده و حناهای اضافی را از روی پوست بردارید. سپس می توانید کمی روغن نارگیل به آن بزنید تا پوست شما نرم شود.

 

مراحل صحیح آماده سازی حنا برای پوست
مراحل صحیح آماده سازی حنا برای پوست

 

ماندگاری استفاده از حنا بر روی پوست چقدر است؟

از آنجایی که از حنا به عنوان یک روش تاتو موقت استفاده می شود، نمی توان مانگاری خیلی طولانی برای آن در نظر گرفت. اما می توان گفت در صورت مراقبت از رنگ حنا تا 2 هفته می تواند دوام بیاورد. مقدار ماندگاری آن به میزان مراقبت شما و شستشو نقطه مورد نظر وابسته است.

چرا که طرح ایجاد شده با حنا هر چقدر در معرض بیشتر رطوبت قرار داشته باشد، سریع تر پاک شده و از بین می رود. با وجود آموزش هایی که در این مبحث ذکر شد، بهتر است بدانید که طراحی با حنا به مهارت و دقت نیازمند است. پس در صورتی که به این کار علاقه مند هستید، می توانید به یک سالن زیبایی معتبر مراجعه کنید.

 

کلام آخر

روش درست استفاده از حنا بر روی پوست از آن چیزی که تصور می کنید، بیشتر حائز اهمیت است. چرا که اگر حنا به درستی آماده نشود، نمی تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. استفاده از حنا نه تنها باعث تقویت و محکم شدن پوست می شود، بلکه نرمی و لطافت را نیز برای پوست شما به همراه می آورد. این روش از زمان قدیم مورد توجه افراد زیادی بوده است.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *