شناخت انواع رنگ مو بر حسب پایه رنگی

از بهترین تکنیک های زیبایی برای داشتن موهای خوش حالت و زیبا، رنگ کردن مو محسوب می شود. از آنجایی که تنوع زیادی از رنگ موها وجود دارند، باید بتوانید به شناخت انواع رنگ مو بر حسب پایه رنگی بپردازید. به این صورت می توانید انتخاب مناسب و بهتری برای رنگ کردن موها داشته باشید.

 

شناخت انواع رنگ مو بر حسب پایه رنگی 

همه شما در زمان خرید رنگ مو با انواع سری های متنوع از جمله N، G، M و … روبرو شده اید که هیچ وقت متوجه نشده اید دلیل این نامگذاری چیست. بهتر است بدانید که این حروف به معنای دسته بندی تناژ رنگ موهای مختلف می باشد که انتخاب کردن رنگ مورد نظر را برای شما ساده تر می کنند.

به این ترتیب، در انتخاب آن ها باید به سراغ سری رنگ مویی بروید که به رنگ پوست شما بیاید و بتوانید به بهترین شکل از آن استفاده کنید. از جمله سری های رنگ مو بر حسب پایه رنگی، شامل دسته بندی های ذکر شده در زیر هستند:

رنگ مو سری A

انواع دسته بندی های سری A رنگ مو بر حسب رنگ خاکستری تقسیم بندی شده اند. در این ترکیب رنگ، رنگ سبز به جای آبی به کار برده شده است و در دسته رنگ های سرد قرار دارد. اغلب کسانی که از پوست روشن بهره مند هستند، می توانند به سراغ این دسته از ترکیب رنگ موها بروند.

رنگ مو سری R

این دسته بندی، شامل پایه رنگی قرمز می باشد که انواع رنگ های گرم را دسته بندی کرده است. برای کسانی که پوست گندمی، سبزه و روشن دارند انتخاب رنگ های گروه آر مناسب است. لازم به ذکر است که انتخاب کردن این رنگ بهتر است با ترکیب رنگ های دیگر صورت بگیرد.

رنگ مو N

اگر به دنبال انتخاب کردن رنگ موهایی هستید که حالت طبیعی داشته باشند، بهتر است به سراغ دسته بندی N بروید. این گروه برای رنگ پوست های گندمی و سبزه مناسب تر است و پوشش دهی بالایی را به همراه دارند. البته سفید پوستانی که دوست دارند موهایی طبیعی داشته باشند نیز می توانند از برخی ترکیب رنگ های این گروه استفاده کنند.

رنگ موW

گروه W شامل دسته موکا برزیلی می باشد که از سری رنگ های قرمز محسوب می شود. این رنگ برای همه افراد گزینه مناسبی است و به راحتی قابل استفاده می باشد. پس فرقی نمی کند که پوست شما روشن یا تیره باشد. در هر صورت می توانید به سراغ این سری رنگ بندی جذاب موها بروید.

رنگ مو C

اگر به دنبال رنگ های نسبتا فانتزی هستید، گروه C شامل دسته بندی تناژ رنگی بنفش می باشد که در گروه رنگ های تیره و سرد قرار دارد. پس انتخاب آن با تناژ دودی صورت می گیرد که برای پوست های سفید و روشن بیشتر توصیه می شود. اجرای این دسته از رنگ ها، به دکلره نیاز دارد.

رنگ مو G

این گروه شامل رنگ موهای طلایی می شود که تناژ رنگی زرد و طلایی را برای شما به همراه می آورد. همچنین برای آنکه بتوانید آن ها را به بهترین شکل اجرا کنید، به دکلره مو نیاز دارید تا بتوانید موها را تا حد ممکن روشن کنید. در غیر این صورت، نمی توانید به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

رنگ مو M

رنگ های گروه M در دسته تناژهای رنگی تیره و مات قرار گرفته است که ماندگاری طولانی تری دارند و نسبت به شستشو سریع حالت خود را از دست نمی دهد. پس می توانید از آن برای داشتن رنگ موهایی طبیعی تر استفاده کنید.

 

 انتخاب کدام سری رنگ مو مناسب تر است؟

بهتر است بدانید که به دلیل تنوع رنگی زیاد، زمانی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید که سلیقه و سبک مورد نظر خود را در بین آن ها پیدا کنید. به این صورت گروهی که سلیقه شما را پوشش دهد مشخص شده و انتخاب برای شما ساده تر می شود.

 

کلام آخر

در سراسر جهان استفاده از تکنیک رنگ مو برای ایجاد تغییر چشم گیر صورت می گیرد. تنها کافی است انتخاب کردن رنگ مناسب را با توجه به رنگ پوست خود انجام دهید. به این صورت می توانید با مراجعه به یک سالن آرایشگاهی معتبر و شناخته شده بهترین و زیباترین موها را داشته باشید.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *