عوارض دکلره مو و دلایلی که موها را دکلره نکنید

عوارض دکلره مو چیست؟ یکی از ترفندهایی که امروزه برای رنگ کردن موها استفاده می کنند، دکلره می باشد. دکلره کردن یک روش بسیار حساس است که سلامت موهای شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل است که باید انجام آن را به یک سالن آرایشگاهی معتبر واگذار کنید. اما به صورت کلی، انجام دکلره تا حدالامکان به افراد توصیه نمی شود. چرا که دلایل قانع کننده ای برای آن وجود دارند و مهم ترین آن، عوارضی است که به دنبال دارد.

چرا نباید موها را دکلره کرد؟

از روش هایی که برای اجرای رنگ مو در بهترین شکل ممکن انجام می شود، دکلره است. با توجه به این موضوع، بهتر است بدانید که هر چقدر که موهای شما بافت مقاومی داشته باشد، باز هم دکلره ممکن است به موهای شما آسیب وارد کند.

این روش مخصوصا برای افرادی که دارای پوست سر حساس و موهای نازکی هستند، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چرا که آسیب های زیادی را می تواند برای آن ها به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که همیشه برای دکلره کردن موها، در مراجعه به یک سالن آرایشگاهی معتبر و استفاده از مواد با کیفیت تاکید می شود.

 

عوارض دکلره مو
عوارض دکلره مو

 

عوارض و آسیب های ناشی از دکلره کردن مو

همه شما حداقل برای یکبار هم که شده است، موهای خود را دکلره کرده و شاهد عوارض ناشی از آن بوده اید. لازم است بدانید که وقتی این عوارض و آسیب ها بروز پیدا می کنند، از بین بردن آن ها بسیار سخت و دشوار می شود. که اغلب موارد کوتاه کردن کلی موها به افراد توصیه می گردد.

نکته مهمی که در رابطه با عوارض ناشی از دکلره حائز اهمیت است، این است که این عوارض مدت زمان زیادی همراه شماست و به سختی از بین می روند. البته زودتر از بین رفتن این عوارض به میزان آسیبی که به موهای شما وارد شده است نیز وابسته است. از جمله رایج ترین آن ها شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

سوختن تارهای مو

یکی از برجسته ترین عوارض دکلره مو، که همه شما بارها آن را دیده و تجربه کرده اید، سوختن تارهای مو می باشد. هر چه مقدار مواد دکلره با کیفیت باشد، در برخی از مواقع موهای شما نسبت به آن مقاومت نشان نداده و می سوزد.

کشسانی شدن تارهای مو

از دیگر عوارض شایع بعد از دکلره، کشسانی شدن تارهای مو می باشد. در این زمان، تارهای مو به راحتی کشیده و کنده می شوند. به جرات می توان گفت یکی از بدترین عارضه ها همین امر است که راهی جز کوتاه کردن موها برای شما نمی گذارد. چرا که بعد از هر بار شانه کردن، تمامی موها کنده می شوند.

 خشکی و از بین رفتن رطوبت موها

کم شدن رطوبت مو و خشک شدن تارهای آن در 70درصد مواقع رخ می دهد. در این روش موها نازک و شکننده شده و بافت خود را از دست می دهند. اما می توان با روش های روغن تراپی، تا حدودی این مشکل را برطرف کرد.

زخم شدن، التهاب و ورم پوست سر

عوارض مهمی نیز به روی پوست سر رخ می دهند که شامل زخم شدن، التهاب و ورم آن می باشند. همچنین با سوزش زیادی همراه  است که برخی از افراد قادر به تحمل کردن آن نیستند. این عوارض شایع، برای کسانی که پوست حساسی دارند بیشتر رخ می دهند.

کم پشت شدن و ریزش مو

از آنجایی که دکلره تارهای مو را نازک و پوست سر را حساس و آسیب پذیر می کند، موها به شدت کم پشت شده و با ریزش روبرو می شود. به همین دلیل است که انجام دکلره تا حدالامکان توصیه نمی شود. با این حال می توانید از مکمل های غذایی و دارویی برای تقویت موهای خود استفاده کنید.

 

عوارض و آسیب های ناشی از دکلره کردن مو
عوارض و آسیب های ناشی از دکلره کردن مو

 

کلام آخر

یکی از روش های رایج برای رنگ و مش دکلره می باشد که در عین حال که می تواند موهای شما را زیبا کند، ممکن است با عوارض زیادی همراه شود. به همین دلیل بهتر است که از انجام دکلره خودداری کنید تا در صورت انجام حتما به یک سالن زیبایی معتبر مراجعه کنید تا از کیفیت مواد دکلره اطمینان داشته باشید. به این صورت می توانید عوارض ناشی از آن را کاهش دهید.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

 

مقاله مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *