قبل و بعد اکستنشن مژه این مراقبت ها ضروری است

از آنجایی که مژه ها نقش مهمی را در زیباتر نشان دادن چشم ها بازی می کنند، اغلب افراد مخصوصا بانوان به داشتن مژه های خوش حالت و پرپشت اهمیت زیادی می دهند. بنابراین از روش های شایعی که امروزه به صورت گسترده از آن استفاده می شود، اکستنشن مژه می باشد. بهتر است بدانید که این روش مستلزم رعایت یکسری مراقبت ها قبل و بعد از انجام آن می باشد.

اکستنشن مژه چیست؟

همانطور که می دانید، به اضافه کردن مژه های مصنوعی به پشت پلک و به روی تار مژه های طبیعی به منظور پرپشت تر کردن مژه، اکستنشن گفته می شود. این روش یک فرآیند موقت است که در آن از چسب های مخصوص استفاده می شود.

پس می توان انواع مدل های اکستنشن را با توجه به سلیقه افراد اجرا کرد. بهتر است بدانید که این روش نیاز به مهارت و تخصص خاصی می باشد و به راحتی قابل انجام نیست. همچنین مهارت و تخصص مژه کار می تواند در نتیجه بهتر کار تاثیر گذار باشد.

این روش به شما کمک می کند تا از آرایش روزانه چشم های خود راحت شوید و در سریع ترین زمان ممکن آماده خروج از خانه باشید یا در مهمانی و مجالس خود زیبا و چشم گیر به نظر برسید. اما بهتر است بدانید که اصول مراقبتی وجود دارند که قبل و بعد اکستنشن مژه این مراقبت ها ضروری است.

مراقبت های مهم قبل از انجام اکستنشن

همانطور که می دانید، اکستنشن مژه اگر به درستی صورت نگیرد، می تواند باعث آسیب رساندن به مژه های طبیعی و کنده شدن آن ها شود. بنابراین قبل از اقدام برای انجام آن، نیازمند رعایت یکسری مراقبت ها و نکات مهم می باشد که به شرح زیر هستند:

سالن میکاپ حرفه ای و معتبر

قبل از هر چیزی، باید تحقیق کنید که کدام سالن میکاپ در انجام اکستنشن مژه حرفه ای تر عمل می کند و تخصص بیشتری دارد. چرا که اهمیت این موضوع بسیار زیاد می باشد و می تواند سلامتی مژه های شما را حفظ کند.

انجام تست حساسیت

از آنجایی که در زمان چسباندن مژه ها از چسب های شیمیایی استفاده می شود، برخی از افراد دارای پوست های حساس می باشند. پس بهتر است که قبل از کار اصلی، بخش کوچکی از مژه خود را به وسیله چسبی که قرار است استفاده شود اکستنشن کنید تا از عدم حساسیت نسبت به آن اطمینان به دست آورید.

مشاوره با افراد با تجربه

بهتر است که مشورت کردن با افرادی که در این زمینه تجربه دارند را فراموش نکنید. چرا که آن ها کمک می کنند با چالش های بعد از انجام اکستنشن آشنا شوید و یک تصمیم بهتر در انجام این کار بگیرید.

هر چیز ارزانی بی حکمت نیست

از آنجایی که کیفیت در انجام اکستنشن حرف اول را می زند، بهتر است بدانید که هر چیز ارزانی بی حکمت نیست. پس گول هزینه های خیلی پایین را نخورید و به سراغ آن ها نروید. این که اختلاف قیمت بین دستمزد و تجهیزات انجام اکستنشن وجود دارد، اصلا قابل انکار نیست. ولی اختلاف خیلی زیاد نباید باشد.

مراقبت های بعد از انجام اکستنشن مژه

بعد از آنکه اکستنشن مژه را در یک سالن معتبر انجام دادید، بهتر است که برای ماندگاری بهتر مژه ها به مراقبت های زیر بپردازید:

  • خوابیدن به روی صورت به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چرا که باعث شکسته شدن مژه ها خواهد شد.
  • از شستن و دست کشیدن مستقیم و مالیدن مژه و چشم خودداری کنید.
  • از انواع پاک کننده روغنی به هیچ عنوان استفاده نکنید.
  • تا 24 ساعت به حمام نرفته و به مژه های خود رطوبت نزنید.
  • از زدن آب با فشار قوی به مژه ها خودداری کنید.
  • آرایش چشم ها را کم انجام داده و آن ها را به آرامی از بین ببرید و پاک کنید.
  • استفاده از ریمل، فر مژه و رنگ مژه توصیه نمی شود.

کلام آخر

برای آنکه بتوانید به یک نتیجه عالی در اکستنشن مژه دست پیدا کنید، بهتر است که بدانید که انجام مراقبت های لازم قبل و بعد از اکستنشن لازم و ضروری می باشد که به ماندگاری بهتر آن کمک می کنند. پس بهتر است که یک تصمیم آگاهانه بگیرید تا نتیجه کار رضایت بخش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *