متدهای کوتاهی مو به صورت تخصصی

کوتاه کردن موها یکی از جذاب ترین ترفندهایی است که چهره شما را به صورت چشم گیری تغییر می دهد. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد، نحوه کوتاه کردن مو می باشد که می تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. به این منظور بهتر است بدانید که استفاده از بهترین متدهای کوتاهی مو به صورت تخصصی نیاز به مهارت و آموزش های ویژه دارد و به خودی خود قابل اجرا نیست.

مهمترین نکات در کوتاهی تخصصی مو

رسیدگی به موها و کوتاه کردن آن ها، شاید از نظر شما کار خاصی نباشد و بتوانید بدون هیچ تجربه ای حتی در خانه نیز آن را انجام دهید. اما بعد از یکبار قیچی کردن موها بدون داشتن مهارت لازم، خواهید دید که نتیجه رضایت بخشی نخواهد داشت.

بنابراین بهتر است بدانید که کوتاهی موها باید زیر نظر افراد حرفه ای و آموزش دیده صورت بگیرد تا بتوانید از نتیجه آن لذت ببرید. در غیر این صورت ممکن است ظاهر ناخوشایندی در چهره شما به وجود آورد. بنابراین لازم است اضافه کنم که نکات مهمی در کوتاهی موها حائز اهمیت قرار دارند که باید به آن ها توجه کرد.

1.     مدل فعلی موها چگونه است؟

یکی از نکات مهم اینجاست که مدل موهای فعلی مشتری به چه صورت است. چرا که شاید وی از مدل موهایی خوشش آمده باشد که امکان انجام آن به روی مدل موی فعلی وجود نداشته باشد. پس باید ابتدا این موضوع را بررسی کنید و بدون فکر برای کوتاهی موها اقدام نکنید.

2.     در نظر گرفتن بافت موها

یکی از مهمترین متدهای کوتاهی مو به صورت تخصصی که کمتر افرادی به آن توجه می کنند، در نظر گرفتن بافت موهای فرد است. با توجه به اینکه مدل های متنوعی وجود دارند، برخی از افراد بدون توجه به بافت موهای مشتری، کوتاهی را انجام می دهند که با وجود حرفه ای بودن کار آرایشگر، باز هم نتیجه دلخواه ایجاد نمی شود.

بر این اساس، در ابتدا باید بافت مو مشتری را بررسی کنید. باید در نظر بگیرید که بافت موهای مشتری شما در کدام دسته بافت درشت، ظریف و شکننده، مجعد و یا صاف قرار دارد. توجه به این نکته به شما این امکان را می دهد که متوجه شوید ایا  این بافت مو برای مدل انتخاب شده مناسب است یا خیر.

3.     وضعیت موها

ممکن است که مشتری از شما کوتاهی موهای خود را به صورت بلند و حالت دار بخواهد. اما زمانی که پایین موهای او آسیب زیاد و جدی دیده باشد، امکان این کوتاهی وجود ندارد. پس بدون در نظر گرفتن این نکته، نمی توانید یک کوتاهی تخصصی و عالی داشته باشید.

همچنین بهتر است بدانید که این نکته راجع به میزان سلامت ریشه موها نیز حائز اهمیت است. چرا که این مشکل نمی تواند شما را به هدف نزدیک کند.

4.     نوع فیس و چهره

یکی دیگر از متدهای کوتاهی مو به صورت تخصصی توجه به نوع چهره فرد می باشد. درست است که برخی از مدل های کوتاهی همیشه مد است و افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. اما بهتر است توجه کنید که آیا این مدل موها به نوع فرم صورت مشتری می آید یا خیر. برای نمونه اغلب افرادی که صورتی گرد و تپل دارند، بهتر است موهای خود را خیلی کوتاه نکنند.

ولی عدم توجه به این موضوع می تواند نتیجه ناخوشایندی را به همراه داشته باشد. پس فرقی نمی کند که چقدر کار آرایشگر حرفه ای و تخصصی باشد. در هر صورت عدم توجه به این نکات می تواند نتیجه کار را تحت تاثیر قرار دهد. بهتر است درنظر بگیرید که چه نوع کوتاهی مو، برای صورت های گرد، بیضی، باریک و .. مناسب است.

آموزش کوتاهی موها به صورت تخصصی

اگر به این حرفه علاقه مند هستید، بهتر است که دوره های آموزش کوتاهی مو را در یک آموزشگاه معتبر سپری کنید. چرا که تنها یک آموزشگاه شناخته شده و حرفه ای می تواند تمامی متدهای کوتاهی مو به صورت تخصصی را به شما به صورت اصولی آموزش دهد.

کلام آخر

یکی از پردرآمدترین مشاغلی که از محبوبیت زیادی در بین افراد بهره مند است، بدون شک آرایشگری می باشد. با این وجود بهتر است که آموزش دوره آرایشگری را به صورت تخصصی پشت سر بگذارید تا بتوانید در آینده به یک درآمد چشم گیر دست پیدا کنید.

برای دیدن انواع دوره‌های آموزشی در اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *