مدل کوتاهی مو مناسب هر فرم چهره

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد از کوتاهی موهای خود رضایت نداشته باشند، عدم توجه به فرم چهره می باشد. به همین دلیل است که بعد از کوتاهی به نتیجه دلخواه نمی رسند. پس بهتر است بدانید که مدل کوتاهی مو مناسب هر فرم چهره چیست.

بهترین مدل مو برای انواع فرم صورت چیست؟

زمانی که برای کوتاه کردن موها اقدام می کنید، اولین قدمی که بر می دارید شناخت فرم صورت می باشد. چرا که کوتاهی مو باید با در نظر گرفتن این فاکتور صورت بگیرد. چرا که در غیر این صورت به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

می توانید با گرفتن یک عکس ساده به راحتی فرم صورت خود را تشخیص دهید. البته یک سالن آرایشگاه حرفه ای از تمام این موارد آگاه است و به خوبی می داند که مدل موی مناسب فرم صورت شما چیست. بهترین مدل ها برای انواع فرم صورت به شرح زیر می باشند:

مدل مو مناسب صورت مستطیل

کسانی که صورت آن ها به شکل مستطیل می باشد، طول پیشانی آن ها معمولا با فک برابر است. پس بهترین مدل کوتاهی مو برای این دسته افراد، موهای کوتاه و یکدست است. این موها بهتر است تا زیر گوش باشد تا جلوه جذابی داشته باشد. همچنین می توانید با چتری یک چهره جذاب داشته باشید. موهای مجعد و حالت دار برای این دسته افراد بی نظیر است.

مدل مو مناسب صورت مربعی

این دسته از افراد از آنجایی که دارای چهره های زاویه دار می باشند، معمولا خط گونه آن ها پهن می باشد. بنابراین موهای تا روی شانه برای آن ها پسندیده تر است که تا حدودی می تواند گونه های پهن را پنهان کرده و بپوشاند. موهای کوتاه بالای گوش و چانه برای این افراد مناسب نیست.

مدل مو مناسب صورت قلبی

افراد یکه صورت قلبی شکل دارند، برای آنکه بتوانند گونه های پهن و چانه و فک باریک خود را زیباتر جلوه دهند، به مدل کوتاهی مو نامتقارن یک طرفه نیاز دارند که پهنای گونه ها را کمتر جلوه می دهد. این مدل مو برای این دسته از افراد فوق العاده انتخاب پسندیده ای است.

مدل مو مناسب صورت گرد

اغلب افراد با صورت گرد، بهتر است که موهای خود را خرد بزنند و یا به سراغ مدل های نامتقارن و پیکسی بلند بروند. به این صورت می توانند گونه های برجسته و گرد خود را زیبا و شاداب نشان دهند. موهای خیلی کوتاه برای این دسته از افراد گزینه پسندیده ای نیست.

مدل مو مناسب صورت بیضی

اغلب کسانی که صورت آن ها بیضی شکل است، بهتر است بدانند که هر نوع مدل مویی برای این دسته از افراد مناسب است. آن ها به راحتی می توانند موهای خود را کوتاه، متوسط و یا بلند کنند. کوتاه کردن جلوی موها به صورت چتری یا خرد نیز مناسب است و با حجم دادن به چهره از کشیدنی آن می کاهد.

مدل مو مناسب صورت مثلثی

در این نوع فرم صورت معمولا افراد دارای فک عریض تر از پیشانی می باشند. همچنین چانه در آن ها مربعی شکل و کمی پهن می باشد. به همین دلیل، بهترین مدل مو برای این افراد، مدل چتری نامتقارن و یا پیکسلی نامرتب می باشد. بهتر است بدانید که موهای مجعد و حالت دار برای این دسته از افراد مناسب تر است.

تشخیص فرم صورت به چه شکل است؟

زمانی که از چهره خود عکس گرفتید، بهتر است که به روی گزینه ادیت؛ خطوط مناسبی را به روی چهره ترسیم کنید. این خطوط یک خط از دو سمت پیشانی و از سمت راست به چپ، وصل کردن دو سمت گوش به هم، کشیدن یک خط از مرکز پیشانی تا نوک چانه و در نهایت کشیدن یک خط در دو طرف چانه می باشد. به این صورت می توانید به راحتی فرم صورت خود را تشخیص دهید و مدل مو مناسب را پیدا کنید.

کلام آخر

از آنجایی که انتخاب موهای کوتاه نامناسب، می تواند جلوه ناخوشایندی در چهره شما ایجاد کند، بهتر است که در انتخاب کردن مدل کوتاهی مو دقت کنید تا بتوانید به یک نتیجه عالی دست پیدا کنید. چرا که کوتاهی موها به طرز غیر قابل باوری چهره و زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باید بتوانید آن را در بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 

معرفی دوره‌های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *