آموزش انواع خط چشم مناسب پلک های افتاده

خط چشم کشیدن یکی از جذاب ترین ترفندهای آرایشی است که کمک می کند چشم هایی خوش حالت تر در میکاپ داشته باشید. افرادی که دارای پلک های افتاده هستند، اغلب تصور می کنند که نمی توانند خط چشم مورد علاقه خود را بکشند. اما اینطور نیست و با آموزش خط چشم و  ترفندهای ساده می توانید به راحتی به چشم های خود حالت دهید.

6 مدل کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

آموزش انواع خط چشم مناسب پلک های افتاده بسیار ساده و راحت می باشد. تنها باید کمی دقت کنید و بدانید که هر نوع خط چشمی به این نوع پلک نمی آید. پس تنها برخی از مدل ها هستند که چهره شما را جذاب و زیبا می کنند که بهتر است با آن ها آشنا شوید.

1.     خط چشم نازک

اغلب کسانی که پلک های افتاده دارند، کشیدن خط چشم پهن از بخش داخلی چشم تا انتها اصلا انتخاب مناسبی نیست. چرا که می تواند چشم ها را ریزتر نشان دهد و جلوه جذابی ندارد. از مدل های مناسب کشیدن یک خط نازک از گوشه چشم تا انتها و سپس ادامه آن کمی بیرون تر از چشم می باشد.

2.     خط چشم گوشه پهن

اگر به کشیدن خط چشم پهن علاقه دارید، این ترفند کشیدن را دنبال کنید. تنها کافی گوشه چشم خود را در نظر گرفته و یک خط چشم نسبتا پهن بکشید که کوتاه و پر است. این نوع خط چشم به هیچ عنوان نباید در قسمت بالای پلک ادامه پیدا کند. چرا که جلوه مناسبی ندارد.

3.     خط چشم گوشه نازک

اگر دوست دارید تنها یک حالت کشیده به چشم های خود ایجاد کنید، بهتر است به سراغ خط چشم گوشه به صورت یک خط نازک بروید. این کار یک حالت جذاب و ساده به چشم های شما می بخشد که قطعا از آن لذت می برید.

4.     خط چشم با سایه مشکی

از مدل های خط چشم برای پلک افتاده، می توان به استفاده از سایه مشکی اشارره کرد. برای این کار تنها کافی است سایه را به کمک یک قلم مخصوص نازک، از قسمت های میانی چشم کشیده و به سمت بیرون ادامه دهید.

5.     خط چشم مثلثی

اگر به خط چشم پهن علاقه دارید، می توانید از خط چشم مثلثی گوشه چشم استفاده کنید. تنها کافی است یک مثلث کوچک در گوشه چشم به سمت بالا بکشید و یک خط نازک از آن را تا قسمت میانی پلک ادامه دهید.

6.     خط چشم گرافیکی

از انواع خط چشم های رنگی با دنباله نازک، می توان به نوع گرافیکی یا دراماتیک اشاره کرد. این نوع خط چشم برای میکاپ های فانتزی به کار برده می شود و باید نازک و کشیده باشد.

بایدها و نبایدهای کشیدن خط چشم مناسب برای پلک های افتاده

برای آنکه بتوانید بهترین و بی نقص ترین خط چشم را داشته باشید، بهتر است که به رعایت یکسری نکات مهم بپردازید. این نکات به شما کمک می کنند تا بتوانید یک یک میکاپ عالی داشته باشید.

  • از کشیدن خط چشم های پهن که تا گوشه چشم ادامه پیدا می کنند خودداری کنید.
  • به مدل خط چشم دقت کنید. خط چشم های ماژیکی بهترین انتخاب برای کشیدن خط چشم برای پلک های افتاده هستند که استفاده آسان تری دارند.
  • برای کشیده تر کردن چشم بهتر است از دنباله باریک نسبتا بلند استفاده کنید.
  • کشیدن خط چشم مشکی برای پلک های افتاده در زیر چشم به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
  • هنگام کشیدن خط چشم برای پلک افتاده، مستقیم به جلو نگاه کرده و به آرامی خطوط منظمی را ایجاد کنید.
  • خط چشم های کرمی به همراه برس مخصوص یک انتخاب مناسب برای کشیدن خط چشم پلک افتاده محسوب می شود.
  • اگر مبتدی هستید، می توانید از شابلون های مخصوص خط چشم استفاده کنید. حتی می توانید به سراغ اپلیکاتورهای نمدی خط چشم بروید.

کلام آخر

پلک های افتاده به هیچ عنوان باعث محدودیت در کشیدن خط چشم نمی شوند. تنها کافی است با مدل های متنوع خط چشم و آموزش خط چشم مخصوص این افراد آشنا شوید. به این صورت می توانید یک میکاپ حرفه ای و جذاب داشته باشید که چهره شما را تحت تاثیر قرار می دهد. کشیدن خط چشم برای این دسته از افراد، باعث می شود تا چشم هایی درشت و زیباتر داشته باشید.

معرفی دوره‌های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *