مراقبت های قبل و بعد از تاتو بدن

یکی از جذاب ترین روش هایی که باعث می شود به یک تغییر و تحول جدی دست پیدا کنید، انجام انواع تاتوهای زیبا و خارق العاده است. از آنجایی که تاتو یک اثر هنری پیچیده و خلاقانه محسوب می شود، انجام آن تنها باید توسط آموزشگاه های حرفه ای صورت بگیرد. پس زمانی یکه قصد انجام تاتو دارید، بهتر است بدانید که مستلزم رعایت یکسری مراقبت های قبل و بعد از تاتو بدن می باشید که بسیار حائز اهمیت هستند.

قبل از تاتو بدن چه مراقبت هایی الزامی است؟

اینکه ماندگاری بهتر تاتو بدن به نحوه کار و مهارت تاتوکار و کیفیت رنگ بستگی دارد، اصلا قابل انکار نیست. اما رعایت یکسری نکات مهم نیز باعث می شود تا تاتو شما از جلوه و ماندگاری بهتری بهره مند باشد. پس قبل از آنکه برای زدن تاتو اقدام کنید، بهتر است با این مراقبت ها آشنا شوید.

مشاوره

فرقی نمی کند که تا به حال تاتو داشته و یا بار اولتان است. در هر صورت برای آنکه قرار است این نقش و نگارها همیشه باقی بماند، باید زیر نظر یک تاتو آرتیست حرفه ای صورت بگیرد. بنابراین مشاوره با این تاتو آرتیست به شدت توصیه می شود.

چرا که او شما را با توجه به طرح مورد نظر و نقطه ای که قصد تاتو دارید، در جریان تمام جزئیات، ظرافت اجرای کار، ایجاد التهاب و زخم و سایر موارد قرار می دهد.

هیدراته نگه داشتن بدن

اگر وقت تاتو گرفتن دارید، بهتر است بدانید که هیدراته بودن پوست در زمان تاتو از اهمیت زیادی بهره مند است. چرا که باعث می شود دچار افت فشار در زمان انجام کار نشوید. همچنین خاصیت ارتجاعی و انعطاف پوست را در زمان تاتو بیشتر می کند.

از آنجایی که خشکی پوست تاثیر زیادی در رنگ پذیری رنگ تاتو دارد، دهیدراته نگه داشتن پوست بدن از اهمیت زیادی بهره مند است که اغلب افراد به آن توجه نمی کنند.

لایه برداری پوست

از آنجایی که سوزن تاتو قرار است به منافذ پوست نفوذ کند، لایه برداری کردن سطح پوست از اهمیت زیادی بهره مند است.

اصلاح کردن

قبل از تاتو حتما نقطه مورد نظر را اصلاح کنید تا موهای زائدی به روی پوست برای انجام تاتو وجود نداشته باشد.

مراقبت های لازم بعد از تاتو

بعد از آنکه تاتو خود را در یک آموزشگاه مطمئن و نزد یک تاتو آرتیست حرفه ای پشت سر گذاشتید، بهتر است بدانید که به رعایت مراقبت های مهمی نیازمند هستید تا ماندگاری و تثبیت تاتو شما به صورت بهتری شکل بگیرد.

  • تا زمان نیاز به ترمیم مجدد در صورت لزوم و خوب شدن کامل جای زخم تاتو از برنزه کردن بپرهیزید.
  • لایه برداری در قسمت تاتو شده را کنار بگذارید.
  • ورزش های سنگین را تا دو روز کنار بگذارید تا بخش تاتو شده با التهاب و زخم روبرو نشود.
  • دائما برای تثبیت رنگ و مرطوب نگه داشتن محل تاتو از پمادهای مخصوص مراقبت بعد از تاتو و یا وازلین های بی رنگ و بی بو استفاده کنید.
  • تا خوب شدن تاتو، به هیچ عنوان محل زخم را لمس نکنید. چرا که منافذ پوست باز است و ممکن است آلودگی های زیادی را به سمت خود بکشد که نتیجه آن بروز عفونت های پوستی است.
  • بلافاصله بعد از تاتو، محل مورد نظر را به وسیله مواد ضد عفونی کننده بشویید. این کار به تسریع دوره بهبود تاتو کمک شایانی می کند.
  • از 3 تا 5 روز در زمان بیرون رفتن از خانه محل تاتو را کاملا بپیچانید و ببندید تا احتمال آسیب و انتقال عفونت در آن به وجود نیاید.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده، بهتر است که انجام تاتو را به دلیل اهمیت استفاده از سوزن تمیز، رنگ با کیفیت، تجهیزات بهداشتی و در آخر تاتو آرتیست حرفه ای و خلاف به یک آموزشگاه معتبر و شناخته شده واگذار کنید.

کلام آخر

تاتو یکی از زیباترین آثار هنری است که می تواند با توجه به سلیقه شما به روی بدن نقش ببندد. با این اوصاف، بهتر است که برای داشتن یک تاتو زیبا و چشم گیر، حتما به رعایت نکات قبل و بعد از انجام تاتو بپردازید و آن ها را جدی بگیرید. به این صورت می توانید درد و التهاب در زمان تاتو را کاهش دهید و ماندگاری و تثبیت رنگ بعد از آن را بیشتر کنید.

دوره‌ی آموزشی مرتبط:

تتو بدن با سبکی مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *