نکات مربوط به تاتو صورت بر اساس فرم چهره

یکی از روش های آرایش دائم که به تازگی در بین بانوان خوش سلیقه محبوب شده است، تاتو صورت می باشد. از موارد مهمی که در زیباتر شدن چهره به وسیله تاتو تاثیر گذار است، فرم صورت می باشد. نکته ای که کمتر کسانی به آن توجه می کنند. پس یک تاتو کار حرفه کسی است که آرایش دائم را با توجه به نوع فرم صورت افراد انجام می دهد. توجه به مهمترین نکات مربوط به تاتو صورت بر اساس فرم چهره از اهمیت زیادی برخوردار است که بهتر است با آن ها آشنا شوید.

5 نکته مهم تاتو صورت بر اساس فرم چهره

از آنجایی که تاتو در هر یک از نقاط چهره، برای فرم دهی به صورت استفاده می شود، باید به صورتی به کار برده شود که جلوه ناخوشایندی به همراه نداشته باشد. به همین دلیل است که توجه به نوع فرم چهره در انجام هر یک از تکنیک های تاتو آرایش دائم اهمیت دارد.

پس بهتر است که در ادامه با مهمترین نکات مربوط به تاتو صورت بر اساس فرم چهره آشنا شوید. به این صورت می توانید یک انتخاب عالی داشته باشید که زیبایی چهره شما را به همراه می آورد.

در نظر گرفتن نوع تاتو

از آنجایی که هر کس از فرم چهره مخصوص به خود بهره مند است، ابتدا باید فرم صورت او شناسایی شود. سپس با در نظر گرفتن فرم صورت، نوع تاتویی که قابل اجراست مشخص می شود. تنها در این صورت می توان به یک نتیجه چشم گیر دست پیدا کرد.

از انواع تاتو برای آرایش های نیمه دائم و دائم به بهترین شکل استفاده می شود که طرفداران زیادی دارد. از انواع تاتوهایی که قابل اجرا هستند، می توان به تاتو لب، تاتو خط چشم مانند بن مژه و خط چشم دائمی، تاتو ابرو اعم از هاشور، تاتو معمولی و شیدینگ ابرو اشاره کرد.

نوع فرم چهره

به صورت کلی فرم چهره ها را می توان به 5 دسته بیضی، مربع، مستطیل، گرد و مثلثی دسته بندی کرد. بنابراین تاتو صورت برای هر یک از آن ها به صورت متفاوت به کار برده‌می‌شود و رعایت نکات مهمی در هر یک از آن ها الزامی است و به زیبایی چهره شما می افزاید.

  1. تاتو پهن و یا باریک برای فرم صورت بیضی شکل کاملا مناسب است. اما باز هم بهتر است حالت طبیعی داشته باشد.
  2. از بزرگ کردن لب ها در صورت مربعی شکل خودداری کنید. همچنین بهتر است به سراغ هاشور ابرو بروید. ابروهای پر پشت و پهن برای صورت مربعی مناسب تر است.
  3. برای کسانی که فرم صورت آن ها مستطیلی شکل می باشد، ابروهای متناسب توصیه می شود. پس بهتر است که در پهن یا باریک بودن آن ها زیاده روی نشود. همچنین ابروها باید در این نوع فرم صورت کمی انحنا داشته باشند تا زیبایی خود را نشان دهند. از بزرگ کردن لب ها برای این فرم صورت خودداری کنید.
  4. کسانی که چهره آن ها دارای فرم مثلثی می باشد، بهتر است به سراغ طراحی تاتو ابرو پهن و کشیده‌بروند. همچنین برای ابروها نباید کلفت و پر رنگ باشند. چرا که ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کنند.
  5. اگر صورت شما گرد است، بهتر است که به سراغ ابروهای پهن و کشیده‌و پرپشت برای تاتو بروید. همچنین با توجه به رنگ پوست خود می توانید به سراغ رنگ های تیره بروید که برای شما مناسب تر است. اما بهتر است در تاتو لب ها زیاده روی نکنید و اندازه آن متناسب باشد.

اگر به دنبال این هستید که تاتویی که انجام می دهید به فرم صورت شما بیاید و شما را دلزده نکند، بهتر است که به 5 نکته ذکرشده توجه کنید. به این صورت می توانید به بهترین شکل آرایش دائم انجام‌داده و چهره ای زیبا داشته‌باشید.

کلام آخر

با توجه به محبوبیت آرایش دائم و نیمه دائم، امروزه از انواع روش های تاتو استفاده می شود که ماندگاری بالایی دارند. این ترفندها نه تنها چهره شما را شاداب و سرزنده تر می کنند، بلکه باعث کاهش چشم گیر خرید هزینه های اضافی می شود. به این صورت بهتر است که به نکات ذکرشده در رابطه با تاتو صورت توجه‌کرده و به یک سالن آرایشگاهی معتبر مراجعه کنید.

برای مشاهده دوره های آموزشی در اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *