نکات کلیدی برای مراقبت از موی سر

یکی از عوامل مهم در زیبایی، داشتن موهای سالم و خوش حالت می باشد. بنابراین برای آنکه بتوان به چنین موهای سالمی دست پیدا کرد، باید بتوانید به رعایت نکات مهم و کلیدی در مراقبت از موی سر بپردازید. این نکات به شما کمک می کنند تا بتوانید در بهترین شکل ممکن از موهای خود مراقبت کرده و موهایی درخشان و سالم داشته باشید.

7 نکته طلایی مهم برای مراقبت از موی سر

از جمله مهمترین مراقبت های فردی، انجام روتین مراقبتی موها می باشد. به این صورت می توانید موهایی پرپشت و خوش حالت داشته باشید. در این زمان نیاز است که به رعایت نکات مهمی بپردازید. این نکات به شما کمک می کنند تا بتوانید در بهترین شکل ممکن از موهای خود مراقبت کنید.

در این زمان است که می توانید از شر انواع مشکلات مو از جمله مو خوره، تارهای ضعیف مو، شکننده شدن آن ها و ریزش شدید مو خلاص شوید. از جمله مهمترین این نکات به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند که در زمینه مراقبت از مو سر کمک شایانی به شما می کنند.

1.     شستن صحیح موها

اصلی ترین نکته ای که کمتر کسی به آن اهمیت می دهد، نحوه شستن موها می باشد. بنابراین بهتر است بدانید که نحوه شستن موها باید به آرامی و با ماساژ پوست سر و ساقه های مو صورت بگیرد. در واقع چنگ به موها به هیچ عنوان برای شستشو مو توصیه نمی شود.

همچنین لازم به ذکر است که کسانی که موهای آن ها مستعد چربی بیشتری است، 2 یا 3 روز در میان و کسانی که موهای خشک دارند، به شستشو مو حداقل 1 تا 2 بار در هفته نیاز دارند تا پیاز و چربی موهای آن ها تامین می شود.

2.     استفاده از شامپو مخصوص

از آنجایی که افراد در شرایط محیطی متنوعی زندگی می کنند، بهتر است که برای شستشو موها از شامپوهای مخصوص استفاده کنند. چرا که استفاده از شامپویی که مناسب موهایتان نیست، باعث ایجاد آسیب های بیشتری به روی موها می شود.

3.     آب با درجه دمای مناسب

از شست و شوی موهای خود با دمای بسیار بالا و آب داغ جددا خودداری کنید. چرا که آب داغ موهای شما را خشک و شکننده می کند. به همین دلیل بهترین درجه آب برای شستشو موها، آب ولرم  می باشد که از سلامت موهای شما محافظت می کند.

4.     استفاده از ماسک مو

اگر موهای شما آسیب دیده و پوست سرتان خشک شده است، بهتر است که از ماسک موهای مخصوص برای درمان استفاده کنید. از آنجایی که انواع متنوعی از ماسک موها وجود دارند، می توانید از آن ها با توجه به جنس و بافت موهای خود استفاده کنید.

5.     خشک کردن موها بعد از حمام

از دیگر مواردی که باعث می شود تا سلامت موهای شما حفظ شود، خشک کردن صحیح آن ها می باشد. به صورتی که از بستن موهای خیس با حوله باید خودداری کنید. بهترین روش برای این کار، این است که اجازه دهید موها با هوای آزاد خشک شوند. تنها کافی است، ساقه موهای خود را در ابتدا با یک حوله آبگیری کنید و بعد از آن اجازه دهید تا خشک شوند.

6.     شانه زدن موها

از نکاتی که کمتر کسانی به آن توجه می کنند، نحوه شانه کردن موها می باشد. از آنجایی که موهای خیس به هیچ عنوان  نباید شانه شود، اغلب افراد با شانه کردن آن ها در حمام و یا بعد از آن، باعث ریزش حجم زیادی از موها می شوند. بهترین زمان شانه کردن مو، بعد از خشک شدن کامل موها می باشد.

7.     استفاده از روغن های گیاهی مو

انواع روغن های مناسب برای موها وجود دارند که به حفظ سلامت موها و افزایش درخشندگی و تغذیه مو کمک می کنند. در این روش می توانید به سراغ روغن های بادام، زیتون، نارگیل، آرگان و یا … بروید که هر یک از مزایای زیادی در سلامت مو بهره مند هستند.

کلام آخر

داشتن موهای سالم، براق و درخشان به خودی خود رخ نمی دهد و نیازمند رعایت نکات مهم و روتین مراقبتی می باشد. به این ترتیب، بهتر است که به سلامت موهای خود اهمیت بدهید و به رعایت این نکات بپردازید تا همیشه موهای سالم، درخشان و خوش حالت و زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *