هایلایت مو چیست؟ هر آنچه که باید درباره این تکنیک رنگ مو بدانید.

صنعت مد و آرایشگری در حدی پیشرفت کرده است که روز به روز ترفندهای جدیدی اجرا می شوند. یکی از جذاب ترین آن ها انجام هایلایت مو می باشد که در بین زنان و مردان مورد توجه قرار گرفته است. هایلایت کردن در واقع چهره شما را تحت تاثیر قرار داده و از یکنواختی خارج می کند. بهتر است در ادامه با هایلایت مو و سایر جزئیات مربوط به آن آشنا شوید.

 

هایلایت مو و انواع آن

یکی از ترفندهایی که بازیگران هالیوودی اغلب اجرا می کنند، رنگ کردن تکه های از مو می باشد که معمولا روشن تر از رنگ اصلی موها نشان داده می شوند. به این روش، هایلایت گفته می شود که به حجم دهی و زیبایی بیشتر موهای شما کمک کرده و آن را از یکنواختی خارج می کند.

در واقع کسانی که دوست دارند موهای آن ها پرپشت تر نشان داده شود، می توانند به سراغ استفاده از این ترفند بروند. نکته مهمی که در رابطه با هایلایت کردن موها حائز اهمیت است، این است که به دلیل آنکه انجام این روش به مهارت خاصی نیازمند است، باید آن را زیر نظر یک آرایشگر حرفه ای انجام دهید.

سامبره

یکی از جذاب ترین انواع هایلایت که ظاهری شبیه به آمبره دارد، سامبره می باشد. این روش به ریشه موها دست نمی زند و ساقه موها را دو درجه روشن تر می کند. این ترکیب رنگ ملایم و بسیار ظریف است و برای کسانی که به دنبال تغییر زیادی نیستند مناسب است.

بیبی لایت

از روش های دخترانه و مدرن می توان به بیبی لایت اشاره کرد. این نوع هایلایت فوق العاده ظریف و زیباست و بدون ایجاد تغییر چشم گیر، درخشندگی موهای شما را بیشتر می کند.

آمبره

از تکنیک هایی که نام خود را از فرهنگ لغات فرانسوی برگرفته است، آمبره می باشد. این تکنیک شباهت زیادی به بالیاژ دارد با این تفاوت که در این روش موها به صورت افقی رنگ می شوند.

کلاسیک

به روش فویلینگ در رنگ کردن موها، هایلایت کلاسیک گفته می شود که در آن موها به چند قسمت تقسیم بندی می شود. در این روش تارهای مو از ریشه تا انتها روشن شده و داخل فویل پیچیده می شود.

بالیاژ

از انواع تکنیک هایی که به فویل نیازی ندارد، بالیاژ می باشد. این روش یک ترکیب یکسان در کل موها می باشد که به راحتی به روی هر نوع مدل موهایی قابل اجرا می باشد.

هایلایت جلو سر

از مدل های هایلایت که مدتی است در صنعت مد و زیبایی برجسته شده است، هایلایت جلوی سر است. در این روش تنها تارهای از جلوی موها روشن تر می شوند که صورت شما را قاب می گیرند.

 

 

هایلایت به چه روش هایی انجام می شود؟

 

از آنجایی که تنوع زیادی در هایلایت وجود دارد، برای انجام آن در سالن های آرایشگاهی تکنیک های متنوعی به کار برده می شوند که می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

  1. تکنیک هایلات با فویل که در آن موهای روشن شده به صورت جداگانه درون فویل پیچیده می شوند. این روش باعث می شود تا یک هایلایت ظریف و خاص ایجاد شود.
  2. تکنیک هایلایت با کلاه که روش دیگری محسوب می شود. در آن کلاه سیلیکونی مخصوص به روی سر گذاشته شده و موهایی که قصد رنگ شدن دارند از آن ها خارج می شوند.
  3. تکنیک هایلایت با بالیاژ نمونه دیگری است که در آن به فویل و کلاه نیازی ندارد. بلکه آرایشگر برای رنگ کردن موها از فرچه استفاده می کند.

 

 نکات مراقبتی بعد از هایلایت کردن موها

از آنجایی که این روش به یکی از محبوب ترین ها تبدیل شده است، با روش های مراقبتی می توانید مدت زمان ماندگاری آن را بیشتر کنید. این نکات به شرح زیر هستند:

  • از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.
  • در شستن موها، به آرامی موها را بشویید و از چنگ زدن آن ها خودداری کنید.
  • استفاده از اتو، سشوار و … را کمتر کنید.
  • روغن تراپی موها را به روتین خود اضافه کنید.
  • از اسپری های مخصوص برای شانه کردن موها استفاده کنید.

 

 

کلام آخر

از آنجایی که میل به زیبایی در خانم ها بسیار رایج است، با روش های هایلایت می توانید یک تغییر جذاب و عالی در چهره خود ایحاد کنید.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *