ویتامینه مو چیست؟

از آنجایی که موها در اثر عوامل مختلفی ممکن است با آسیب های جدی روبرو شوند، باید بتوانید برای احیای موهای آسیب دیده از روش های ویتامینه کردن مو استفاده کنید. ویتامینه کردن موها به شما در داشتن موهایی سالم و درخشان و پر پشت کمک می کند. پس بهتر است که از یک روتین عالی برای رسیدگی به موهای خود استفاده کنید تا به یک نتیجه چشم گیر دست پیدا کنید. در این مقاله میخواهیم بدانیم ویتامینه مو چیست؟ و چه مزایایی دارد.

ویتامینه کردن مو به چه صورت است؟

فرقی نمی کند که موهای شما سالم و یا آسیب دیده باشد، در هر صورت برای داشتن موهایی درخشان و پرپشت باید از روش های ویتامینه کردن مو استفاده کنید. اما موهایی که آسیب دیده است، باید روتین مراقبت از موهای خود را بیشتر کند و با دقت بالاتری انجام دهد.

اگر موهایتان ضعیف و شکننده شده، با ریزش و یا شوره سر روبرو هستید، باید هر چه سریع تر به فکر یک راه حل برای تقویت موهای خود باشید. در واقع کمبود ویتامین های مهم باعث تضعیف بخشیدن تارهای مو شده و آن ها را در برابر شرایط مختلف مستعد آسیب می کند.

از مشکلات هورمونی تا مسائل مربوط به تغذیه و شرایط محیط زندگی و ژنتیک می توانند به روی آسیب رساندن به موهای شما تاثیر گذار باشند. اما نگران نباشید، چرا که ویتامینه کردن مو از روش های مدرن و به روز است که باعث می شود موهای شما تمامی ویتامین های لازم را دریافت کرده و سلامت خود را به دست آورد.

با انواع روش های خانگی، قرص و داروهای تقویت کننده می توانید به راحتی به ویتامینه کردن موهای خود بپردازید. اما بهتر است قبل از هر چیزی، ابتدا به نکات مهم قبل از شروع ویتامینه کردن موها توجه کنید. چرا که انواع محصولات متنوعی با توجه به نوع آسیب موها موجود شده اند.

چه نکاتی در ویتامینه کردن مو اهمیت دارند؟

قبل از آنکه برای سلامت بخشیدن به موهای آسیب دیده خود اقدام کنید، بهتر است که ابتدا به یکسری نکات مهم توجه کنید. این نکات به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

 • در نظر گرفتن نوع بافت و ضخامت مو در انتخاب محصول ویتامینه کردن مو بسیار اهمیت دارد.
 • میزان آسیب موها، باید قبل از ویتامینه کردن مورد توجه قرار داده شود. چرا که محصولات و یا ترفندهایی که برای تقویت موها به کار برده می شوند، با توجه به میزان آسیب و جدی بودن مشکل موها متنوع می باشند. پس انتخاب آن ها باید به صورتی باشد که سلامت موهای شما را به همراه داشته باشد.
 • باید دلیل آسیب دیدن موها کشف شود. چرا که هر چه میزان ویتامینه و تقویت موها انجام شود، باز هم با وجود تکرار دلایل قبلی، آسیب به موها صورت می گیرد.
 • اهمیت به نوع برند محصولاتی که استفاده می کنید، بسیار حائز اهمیت است. چرا که ممکن است سلامت موهای شما را به خطر اندازد.
 • بهتر است قبل از ویتامینه کردن موها، با یک دکتر متخصص در این زمینه مشورت شود.

مزایای ویتامینه کردن مو

همانطور که ذکر شد، با این ترفندها می توانید موهایی سالم، درخشان و زیبا داشته باشید که استایل شما را در هر زمانی خاص و جذاب می کند. پس بهتر است بدانید که ویتامینه کردن موها، از مزایای زیادی بهره مند است که می توانید از آن ها بهره مند شوید. از جمله مهمترین این مزایا به شرح زیر می باشند:

 • ویتامینه کردن به افزایش سرعت رشد مو کمک شایانی می کند.
 • موهای شما ویتامین لازم را دریافت کرده و از ریزش آن ها به صورت چشم گیری جلوگیری می شود.
 • عوارض ناشی از آلاینده های زیست محیطی، تابش خورشید، دود و آلودگی هوا و … خنثی شده و کاهش پیدا می کنند.
 • فولیکول های رشد مو تحریک شده و حجم موهای شما بیشتر می شود.
 • ریز مغذی هایی که درون محصولات ویتامینه مو وجود دارند، باعث تقویت موهای شما به صورت چشم گیر می شوند.
 • باعث احیا و صافی موهای شما می شود و در نتیجه یک جایگزین عالی برای کراتینه محسوب می شود.

کلام آخر

بهتر است بدانید که مراقبت از موها تنها به موارد ذکر شده ختم نمی شود. روش های متعددی برای این کار وجود دارد، که باید زیر نظر یک متخصص آن ها را در روتین خود قرار دهید. به این صورت می توانید به تغذیه و تقویت موهای خود بپردازید.

برای مشاهده دوره‌های آموزشی مهارت‌های زیبایی در اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *