چند نکته مهم برای انتخاب پودر حنا !

از انواع محصولات گیاهی که از آن برای مراقبت از مو و پوست استفاده می شود، می توان به حنا اشاره کرد. یکی از رایج ترین کاربردهای آن، استفاده از حنا به عنوان تاتو موقت می باشد که طرفداران زیادی در بین بانوان دارد. به این منظور، بهتر است که به چند نکته مهم برای انتخاب پودر حنا توجه کنید تا بتوانید یک محصول عالی و با کیفیت درجه یک را تهیه کنید.

 

5 نکته مهم و کاربردی برای انتخاب پودر حنا با کیفیت

اگر در دسته افرادی هستید که از حنا برای طراحی روی پوست بدن استفاده می کنید، بهتر است که به سراغ تهیه یک حنای با کیفیت بروید. شاید از نظر شما خریداری پودر حنا ساده به نظر برسد، اما اینطور نیست و نکات مهمی در این زمینه حائز اهمیت هستند که کمتر کسی به آن ها توجه می کند.

پس بهتر است در ادامه برای داشتن یک انتخاب عالی، با نکات مهم در زمینه تهیه کردن پودر حنای با کیفیت آشنا شوید. این نکات به شرح موارد ذکر شده در زیر هستند:

1.     بررسی تاریخ تولید

از آنجایی که حنای با کیفیت، محصولی است که تولید آن به تازگی صورت گرفته باشد، باید تاریخ آن را بررسی کنید. چرا که وقتی از زمان تولید حنا مدت زمان زیادی گذشته باشد، در نتیجه حنا کهنه شده و کیفیت آن کاهش پیدا می کند. اما اکثر افراد تصور می کنند که حنا هیچ وقت خراب نمی شود و به تاریخ آن اهمیتی نمی دهند. پس باید تازه ترین پودر حنا را انتخاب کنید.

2.     کیفیت حنا

در خرید حنای با کیفیت درجه یک، بهتر است بدانید که حنای مرغوب، محصولی است که چندین بار الک شده باشد. در این رابطه بهتر است بدانید که حناهای ارزان قیمت، معمولا نیازمند الک زیاد می باشند تا به کیفیت مطلوب دست پیدا کنند.

3.     بررسی فضای نگهداری حنا

از آنجایی که محیطی که حنا در آن نگه داری می شود، در کیفیت آن تاثیر زیادی دارد، باید به این مسئله توجه کنید. برای نمونه حنایی که در محیط سرد مانند یخچال و دور از نور نگهداری شود، حتی تا سال ها می تواند بدون خرابی باقی بماند و کیفیت آن حفظ می شود.

4.     انتخاب حنا براساس نوع رنگ

در اصل حناها با توجه به رنگ قرمز یا قهوه ای که دارند شناخته می شوند. اما به صورت جزئی اینطور نیست و هر حنا با توجه به ناحیه ای که در آن به عمل آمده است دارای رنگ متفاوت و مخصوص به خود می باشد. نکته مهمی که در خرید حنا حائز اهمیت است، انتخاب رنگ درست در آن می باشد. به این صورت که حنای ایرانی قرمز، حنای هندی قرمز مایل به قهوه ای و حنای آفریقایی قرمز گرم است.

5.     تشخیص حنای اصل

در زمان انتخاب بهترین حنا، بهتر است به این نکته توجه کنید که حنای مرغوب و اصلی، به رنگ سبز می باشد. پس بعد از آن که با آب مخلوط شده و به روی سر گذاشته می شود، ته رنگ قرمز را به شما می دهد. این رنگ هیچ وقت مشکی یا متمایل به آن نیست.

 

نکته مهم و کاربردی برای انتخاب حنای
نکته مهم و کاربردی برای انتخاب حنای

 

بهترین پودر حنا کدام است؟

با توجه به نکات مهمی که در خرید حنای با کیفیت ذکر شد، بهتر است بدانید که حنا هندی یکی از بهترین و با کیفیت ترین ها می باشد. این کشور یک صادر کننده بزرگ در جهان می باشد که برندهای زیادی در این زمینه فعالیت می کنند.

به  همین دلیل است که طراحی های حنا هندی برای تاتو موقت بسیار متنوع هستند. چرا که این کشور بیشتر سهم از حنا را به خود اختصاص داده است و در این حرفه مهارت بیشتری نسبت به سایر کشورها دارد.

 

بهترین پودر حنا کدام است؟
بهترین پودر حنا کدام است؟

 

کدام حنا برای پوست و مو مناسب نیست؟

در رابطه با خرید این محصول بدانید که انواع حنا مشکی به عنوان حنا هندی به بازار عرضه شده است. اما این دسته از حناها به  هیچ عنوان مناسب نبوده و به پوست و مو آسیب وارد می کنند. چرا که در ترکیبات خود از مواد شیمیایی بهره برده است. همچنین می تواند باعث حساسیت های پوستی، ایجاد زخم و تاول شود.

 

کلام آخر

با توجه به اینکه در خرید حنا با کیفیت، توجه به رنگ، کشور ساخت و سایر جزئیات آن اهمیت دارد، با رعایت این نکات می توانید بهترین نوع حنا را تهیه کنید.

 

معرفی دوره آموزشی مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *